Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Kadrowanie i obróbka zdjec.

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jasność "słoiczka" = cena "słoiczka". Dla kogoś kto fotografie ma jako hobby a nie sposób na życie , 200 SWD do tego EC 20 jest po za zasięgiem.
    Przyznam, że ten sprzęt który mam w tej chwili nieżle nadszarpąl mi budżet, ale co poradzić na to, że się ma takiego a nie innego " kuku na muniu "

    kasprzyk jasne że odwiedziłem ten wątek...ostrzyłem na 100% na głowe !
    Dlatego zastanawia mnie ten mój 70-300.
    Ostatnio edytowane przez szczesliwy ; 8.03.09 o 23:05

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    bez przesady, 70-300 to świetne szkło, tylko że za tą cenę niestety ciemne.
    Oto co mnie się udało z Twojej fotki wyciągnąć Ogólnie wydaje mi się ona raczej trochę poruszona. Niedoświetlenie i ISO zgubiły szczegóły, a szara pogoda to wszystko dodatkowo położyła. Ciężko też jest utrzymać 600mm w łapce tak, żeby akurat punkt AF złapał to co trzeba. Warto nosić ze sobą monopod do takiego szkła.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3084959.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	120,8 KB
ID:	13435  
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 8.03.09 o 23:14

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Zdjęcia nie były robione z ręki, (wczoraj też nie piłem ) tyle że faktem jest, iż łapskiem trzymałem za obiektyw. Moze i macie racje.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Przy 300 (600) mm to nawet klapniecie lustra może poruszyć zdjęcie.Skoro był statyw to wężyk spustowy.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szczesliwy Zobacz posta
    Zdjęcia nie były robione z ręki, (wczoraj też nie piłem ) tyle że faktem jest, iż łapskiem trzymałem za obiektyw. Moze i macie racje.
    Proponuje na początku fotografować w lepszym (czyt. łagodniejszym) świetle, nabierzesz doświadczenia to podniesiesz poprzeczkę i może na szkiełko jaśniejsze uzbierasz, efekty sam zauważysz szybko, sprawdź pogodę i wstań rano a jak leniwy jesteś to 2- 3 godz. przed zachodem słońca, statyw oczywiście lub monopod, a rękę jak trzymasz na obiektywie to chyba dobrze amortyzuje to troche wibracje podczas zwalniania migawki.
    Czy to okolice Piotrkowa? gdzie dokładnie takie okazy można ustrzelić?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    szczesliwy: Ustaw aparat na statywie i przy ogniskowej 300mm(600) obserwuj obraz w celowniku przy lekkim stukaniu w obiektyw... Wtedy zrozumiesz trudności uzyskania stabilnego zdjecia--pozdrawiam

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    outback jeśli orientujesz się w terenie piotrkowskim to w okolicach zalewu sulejowskiego a dokładnie Barkowice.

    irek50 zdążyłem już to zauważyć.

    Mimo wszystko jednak coś mi się wydaje, że ten mój ZD coś szwankuje z AF. Na 100 % jestem pewien że na krótkim końcu ma FF i trzeba przymykać otworek wiec nie chce nawet wiedzieć co by było gdyby miał on nie f4 a np. f1,4...gdzie tam....chociaż f2,0. ale wpadlem sobie na pomysł jak to dokładnie posprawdzać. Myśle ze na siatce ogrodzeniowej lub jakims płocie uda mi się to sprawdzić. Napisze jak dokładnie posprawdzam. Chyba że szwankuje mi body....ale na razie nie dopuszczam tej mysli.

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęc...
    By pink33 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 2.01.10, 23:09
  2. Różna obróbka zdjęć
    By Sagarmatha in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.10.07, 17:22
  3. Obróbka starych zdjęć
    By briesen in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18.10.06, 13:00
  4. Kadrowanie a wywoływanie zdjęć w fotolabie
    By Marx07 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24.08.06, 08:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.