Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Mikrofon do dyktafonu Olympus VN 4100PC

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Mikrofon do dyktafonu Olympus VN 4100PC

    Witam
    Kupiłam dyktafon Olympus VN 4100 pc. Chcę sobie kupić mikrofon ME 10 albo Me 15 do tego dyktafonu ze względu na mały rozmiar, łatwo go ukryć na wykładzie, ćwiczeniu. I tu moje pytanie, który z tych mikrofonów jest lepszy i czy w ogóle nadają się do nagrywania wykładów, tak, żeby można było później zrozumieć coś z tego co mówił wykładowca?
    Może ktoś potrafi mi polecić jakiś mikrofon do tego dyktafonu?
    Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to była bym bardzo wdzięczna.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    20
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Spośród tych dwóch mikrofonów ME-15, ze względu na złącze 3,5mm pasujące do dyktafonu, choć jest on przeznaczony przede wszystkim do nagrywania z bliskiego otoczenia.
    Na sali wykładowej można z powodzeniem używać dołączonego mikrofonu ME-52W, tłumiącego szumy. Wypróbuj najpierw ME-52W z ustawieniem wysokiej czułości mikrofonu.
    pozdr,
    P.

  3. #3
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    ME-25W dodawany jest chyba w zestawach z VN-3100PC mamy takowe w szpitalu - dobrze się sprawują w zestawie.
    było sobie życie

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Posiadam już mikrofon ME-52W. Ciężko mi jednak trzymać dyktafon w torebce tak żeby mikrofon wystawał i żeby nikt go nie zauważył, szczególnie w małych salach. Dlatego szukam czegoś mniejszego jak ME 15 i stąd moje pytanie o ten mikrofon.
    Może ktoś już testował ten mikrofon i wie czy będzie się on nadawał na wykłady? Może potrafi mi ktoś polecić jakiś inny mały mikrofon do tego dyktafonu?

  5. #5
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yoshiharu Zobacz posta
    Posiadam już mikrofon ME-52W. Ciężko mi jednak trzymać dyktafon w torebce tak żeby mikrofon wystawał i żeby nikt go nie zauważył, szczególnie w małych salach. Dlatego szukam czegoś mniejszego jak ME 15 i stąd moje pytanie o ten mikrofon.
    Może ktoś już testował ten mikrofon i wie czy będzie się on nadawał na wykłady? Może potrafi mi ktoś polecić jakiś inny mały mikrofon do tego dyktafonu?
    Aż tak Was pilnują ?
    było sobie życie

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    a ktos kiedys spytał czy można nagrywać ?
    Może nie ma przeciwskazań i nie trzeba nic chować ?

    a co do mikrofonu i wystawania z torebki - może kup sobie 15 - 50 cm przedłużacza w którym na jednym końcu będzie męski JACK a na drugim żeński.

    I takim oto przedłuzaczem wyzujesz sobie mikrofon na zewnętrze torebki, wpuścisz w nogawkę, rękaw czy w co tam trzeba będzie


    o takie coś.
    http://www.allegro.pl/item559219671_...cha_glosn.html

    To nie pomoże ?
    Jesli Mikrofon dziala dobrze a problem w tym, że jest za krótki, to go po prostu przedłużyć ?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar B2irdy
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    101
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    Aż tak Was pilnują ?
    U nas nie pilnują, ale wiem że nie którzy wykładowcy się wściekają i to nawet do tego stopnia że potrafią pozwać za łamanie praw autorskich.

    Ja na wykłady kupiłem sobie VN-3100PC w zestawie był jakiś mikrofon(ME-25W) i nie narzekam jakość jest przednia, u nas na szczęście aule są tak skonstruowane że można bez problemu umieścić gdzieś dyktafon
    Ostatnio edytowane przez B2irdy ; 25.02.09 o 18:00
    Olympus E-510, ZD 14-42, Jupiter 37 A MC 3,5 / 135, Helios 44-2 2/58. www.lukaszptaszynski.pl Pozdrawiam!!!

  8. #8
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez B2irdy Zobacz posta
    U nas nie pilnują, ale wiem że nie którzy wykładowcy się wściekają i to nawet do tego stopnia że potrafią pozwać za łamanie praw autorskich.
    [ironicznie] Dobrze ze nie pozywają za przepisywanie ich słów do zeszytu....

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez B2irdy Zobacz posta
    U nas nie pilnują, ale wiem że nie którzy wykładowcy się wściekają i to nawet do tego stopnia że potrafią pozwać za łamanie praw autorskich.
    I wygrali?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar B2irdy
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    101
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Tego to już nie wiem, ale wiem że takie sprawy były, teraz to już częściej straszą, słów w czyny nie zamieniają....jnaszczęscie
    Olympus E-510, ZD 14-42, Jupiter 37 A MC 3,5 / 135, Helios 44-2 2/58. www.lukaszptaszynski.pl Pozdrawiam!!!

Podobne wątki

  1. Dyktafon + Mikrofon Kierunkowy
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.01.11, 17:17
  2. Mikrofon do dyktafonu Olympus
    By Mano in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20.03.10, 20:57
  3. Proszę o pomoc w wyborze dobrego dyktafonu
    By dlorynowicz in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.01.10, 16:37
  4. C-750 uszkodzony mikrofon?
    By jakol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.09.08, 07:33
  5. Jaki mikrofon do Olympusa 770 ?
    By Anka- in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.08.05, 17:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.