Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 150

Wątek: OlyRulez - Pytania i odpowiedzi.

  1. #131
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ...Więc fotomontaż, choć nazywa się fotomontaż to też zdjęcie. Jeśli w regulaminie stoi, że nie wolno robić fotomontaży to też powinno pisać, że nie wolno kombinować z PS-em czy innym.
    Zbyt daleko posunięta interpretacja z Twojej strony. Fotomontaż jest powiedzmy swego rodzaju "oszustwem". Dodajemy do zdjęcia coś czego na nim nie było i nie chodzi tu o światło, kolor, kontrast, (kombinowanie w PS) tylko o dodanie rzeczy fizycznej, człowieka, zwierzęcia.. Dla mnie to jest duża różnica, dla Ciebie możliwe, że to samo... Każdy ma tu swoje zdanie i w tym temacie raczej się nie zgodzimy
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 8.12.16 o 22:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #132
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    169
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    No właśnie, skoro HDR, panorama, czy startrailsy są spoko (a jest jeszcze kilka technik typu focus stacking [nakładanie ostrości?] czy metoda Brenizera i pewnie kilka innych, o których teraz nie pamiętam), to dlaczego inny rodzaj skłądania kilku obrazów w jeden nie jest spoko?

    Znaczy ja się nie upieram, że fotomontaż powinien być dozwolony, uważam jednak, że jeśli nie jest mogłoby to być dookreślone, tak samo jak mogłaby być dookreślona definicja "jednego zdjęcia".
    W tej edycji fotomontaż z mojej definicji jest niedozwolony jednak jestem otwarta na zmiany w Nowym Roku więc...
    zapraszam na konsultację specjalistów

  3. #133
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zbyt daleko posunięta interpretacja z Twojej strony. Fotomontaż jest powiedzmy swego rodzaju "oszustwem". Dodajemy do zdjęcia coś czego na nim nie było i nie chodzi tu o światło, kolor, kontrast, (kombinowanie w PS) tylko o dodanie rzeczy fizycznej, człowieka, zwierzęcia.. Dla mnie to jest duża różnica, dla Ciebie możliwe, że to samo... Każdy ma tu swoje zdanie i w tym temacie raczej się nie zgodzimy
    Oszustwem jest też robienie np. zdjęć monochromatycznych w tym B.W bo jest to całkowite zakłamanie zastanej rzeczywistości..... Dr. Feelgood szerokimi garściami czerpie z fotomontażu i nikt go nie nazwie oszustem tylko w najgorszym razie człowiekiem z dużą wyobraźnią...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  4. #134
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No i git

    Co do HDR, dawno dawno temu robiło sie to tak, że dwa negatywy "na niebo" i "na resztę" się naświetlało tymi połówkami na papier z odpowiednim maskowaniem oczywiście i tak dalej. Teraz robi sie to samo, tylko niewygodną robotę z maskowanie i wycinaniem zbyt wielu warstw robi za nas algorytm programu do hadeerów. Podobnie jest z panoramami, startrailsami i całą resztą. Oszukujemy zatem i to ostro, robimy fotomontaż Multiekspozycja to też fotomontaż, tyle, że robimy go niejako w czasie rzeczywistym, na jednej katce filmu, lub nakładając na siebie poszczególne ekspozycje na matrycy. Też możemy maskować części kadru albo nakładać całe ujęcia, tyle że nie w ciemni czy w sofcie, a w aparacie. Oszustwo okrutne. Do edycji typu kontrast/kolor/warstwy nic nie mam, to się zawsze robiło i robić będzie, bez względu na proces. Efekty bywają co prawda "nierzeczywiste", no ale fotomontaż to nie jest z całą pewnością.

    Powtarzam, nie upieram się na nic, tylko proszę o dookreślenie pewnych pojęć w regulaminie

  5. #135
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Oszustwem jest też robienie np. zdjęć monochromatycznych w tym B.W bo jest to całkowite zakłamanie zastanej rzeczywistości..... Dr. Feelgood szerokimi garściami czerpie z fotomontażu i nikt go nie nazwie oszustem tylko w najgorszym razie człowiekiem z dużą wyobraźnią...
    Można podyskutować. ! Jego prace to forma wyrazu, i celowo użyłem zwrotu "prace" bo równie dobrze mogły być to obrazy, grafiki a on wybrał fotografię. ..
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  6. #136
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tropic Zobacz posta
    Można podyskutować. ! Jego prace to forma wyrazu, i celowo użyłem zwrotu "prace" bo równie dobrze mogły być to obrazy, grafiki a on wybrał fotografię. ..
    I o to właśnie chodzi, o formę wyrazu!
    Do jakiej granicy "przekłamania" jest dozwolona w konkursie na forum.
    Dr Feelgood wstawi swoją wizję ze słoniami i F126p na Antarktydzie, Bufetowa swoją wizję lasu rozmytego. I nie przyjmować bo jedno to fotomontaż a drugie niepoprawne polit.... , znaczy nieostre... itp. itd.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  7. #137
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    169
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Oszustwem jest też robienie np. zdjęć monochromatycznych w tym B.W bo jest to całkowite zakłamanie zastanej rzeczywistości.....
    Czyli fotografia analogowa przed wynalezieniem filmów kolorowych to też oszustwo?

  8. #138
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Czyli fotografia analogowa przed wynalezieniem filmów kolorowych to też oszustwo?
    Bez wątpienia jest to technika obrazowania dająca nierzeczywiste efekty i rażąco przekłamany obraz świata.

  9. #139
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Czyli fotografia analogowa przed wynalezieniem filmów kolorowych to też oszustwo?
    Nie, wtedy nie, dopiero teraz gdy tak "zakombinujemy" w PS czy innym programie

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ..... Dr. Feelgood szerokimi garściami czerpie z fotomontażu i nikt go nie nazwie oszustem tylko w najgorszym razie człowiekiem z dużą wyobraźnią...
    Miałem na myśli taki fotomontaż, którego autor o nim nie wspomina, czy wręcz zaprzecza, że go użył.

    Edit.
    Tak w ogóle nie mam nic do fotomontaży, jeśli o nim wiem. W przyszłym roku, jak dożyję, jakaś popRAWka będzie w takim temacie. W tej dyskusji chodziło głównie o pojecie "jednego zdjęcia" z regulaminu, a zeszła na poboczne tory
    Prace Dr. Feelgooda bardzo cenię.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 9.12.16 o 00:02
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #140
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czy można wykopać stare foto z zakamarków dysku, czy ma być nowe zrobione?

Podobne wątki

  1. Sonnar 180mm f/2.8 - pytania i odpowiedzi
    By Ania_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12.03.09, 15:44
  2. Odpowiedzi Olympusa na najczęściej zadawane pytania
    By zbyma72age in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 14:37
  3. Rady dla początkujących - pytania i odpowiedzi
    By Gregov in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.05, 16:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.