Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Dylemat szklo/lampa

  1. #1
    Awatar ostoja_m
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Kujawy
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dylemat szklo/lampa

    Witam !!

    Jestem szczesliwym posiadaczem E-510 dual kit. Od kiedy go kupilem - zona go znienawidzila ...nie potrafi nim robic zdjec. Ja mam przeszlosc z analogowych lustrzanek i po trudnych poczatkach, calkiem niezle sobie radze Obecnie jestem w Afganistanie i aparat zostal w domu. Problem polega na tym ze coraz czesciej zonka przysyla mi rozmyte zdjecia naszej pociechy. Probowalem ja namowic by choc pierwsze rozdzialy z instrukcji przeczytala i zdjecia beda ok ...ale dla niej to jak zadanie matematyczne. Tym sposobem udalo mi sie naklonic ja do zakupu lampy i/lub obiektywu.

    I tu prosba do Was drodzy forumowicze ...na co sie zdecydowac:

    Najpierw pomyslalem, ze zostane przy kitach i dokupie Fl-50. Potem jednak przemyslalem, ze jednak 14-54 mogloby byc lepszym wyborem (jasnosc obiektywu zrobi swoje) ew. pozniej dokupie slabsza lampe a kity posprzedaje.

    Poczytalem tez troche na forum wlasnie odnosnie lamp zarowno Olkowych jak i Metza no i sam nie wiem na co sie zdecydowac. Do mieszkania Fl-36 pewnie by wystarczyla ale od czasu do czasu pewnie zdazy sie jakas impreza typu kosciol czy plener i tu silniejszy blysk by sie przydal, no i sam czas ladowania lampy nie jest bez znaczenia. To samo jesli chodzi o lampy Metz-a. 48-ka jest w przystepnej cenie ale czy nie lepiej systemowej kupic??

    W tej chwili mam dosc elastyczny budzet i moglbym kupic zarowno lampe jak i szklo. Nie chce jednak kupic np. za slabej lampy by potem znow cos wymieniac. Po prostu na zly wybor mnie nie stac.

    Prosze o pomoc, kazda rade rozwaze ...rowniez i ta by zonie kupic G9 (bo taka juz dostalem). Jesli ktos usystematyzuje mi wiedze na temat lamp (ktora najtrafniej byloby wybrac i dlaczego) rowniez bede zobowiazany.

    Przepraszam za przydlugawy post i 3 edity, ale chcialem dosc dokladnie opisac co i jak ...poniewaz mam tu nieco ograniczony dostep do internetu.

    Aha!! ...mam rowniez mozliwosc sprowadzenia sprzetu z USA jednak przy obecnym kursie $ nie wiem czy sie to bedzie kalkulowalo 200 zl roznicy w cenie na 14-54 (brak gwarancji)
    Ostatnio edytowane przez ostoja_m ; 4.02.09 o 07:41

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Obiektyw.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    polecam parcie na szkoło!
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  4. #4
    GoOrange
    Gość
    No tak, kity nie są złe jednak nie ma to jak dobre szkło.

  5. #5
    rocco
    Gość
    14-54
    A w ogole to podobnych postów (i porad co dokupić) jest na forum co najmniej kilkanaście, oto niektóre z nich:
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...ight=dokupi%E6
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...ight=dokupi%E6
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...hlight=kupi%E6
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...hlight=kupi%E6
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...hlight=kupi%E6
    poczytaj, pomyśl, jakby bylo mało to na forum jest więcej

  6. #6
    Awatar ostoja_m
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Kujawy
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    3 x szklo

    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Obiektyw.
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    polecam parcie na szkoło!
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    No tak, kity nie są złe jednak nie ma to jak dobre szkło.
    ...dzieki za tak szybka reakcje ...myslalem ze o tej porze w kraju ludzie jeszcze spia

    ...tak jak sadzilem 14-54 zwyciezy, upewnilem sie tylko w wyborze ...nie wiem czy II-ga generacja sie pojawila w sprzedazy (w internecie nigdzie nie znalazlem) ...sadzicie ze ceny "starej spadna" ?? ...czy warto uzywke?? ...jesli tak w jakiej cenie i na co zwrocic uwage przy kupnie?? ..a moze ktos z forumowiczow bedzie sprzedawal ??

    Co do lampy, ktora tez bede chcial kupic moze jakis kompromis cena/jakosc ?? co polecicie??

  7. #7
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Przypuszczam, że poruszenie zdjęć wynika ze zbyt długiego czasu bez użycia lampy i zbyt małe ISO. Najlepiej żeby jednak przeczytała instrukcję. Osobiście uważam, że lampa się przydaje, ale nie jest to łatwe w użytkowaniu narzędzie. Źle operowane daje przepały lub złe oświetlenie. Możesz zacząć dostawać przepalone twarze znajomych. Może lepiej kupić jej kompakt choćby za 500 zł może tak będzie dla niej lepiej. A Ty jak wrócisz pobawisz się dalej sprzętem i stwierdzisz, czego Ci bardziej brakuje.

    poprawiam kolor postu - na białej skórce go nie widać - Mysikrólik
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 4.02.09 o 16:27

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja bym wybrał najpierw flasza, potem szkło. Tak zresztą zrobiłem onegdaj.

    Kity Olka są bardzo dobre. W pomieszczeniach niewiele Ci pomoże trochę jaśniejsze szkło.

    Flesz to podstawa.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #9
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Ja bym wybrał najpierw flasza, potem szkło. Tak zresztą zrobiłem onegdaj.

    Kity Olka są bardzo dobre. W pomieszczeniach niewiele Ci pomoże trochę jaśniejsze szkło.

    Flesz to podstawa.
    Popieram.
    Tym bardziej, że żona raczej zdjęć robić za bardzo nie umie, instrukcji czytać nie chce, więc nawet szkło o jasności 1.8 wiele nie pomoże w trybie AUTO (mniemam, że tak właśnie robi zdjęcia).

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Po kolei:

    1. Kit Olka jest całkiem całkiem
    2. Lampa zapewni większe prawdopodobieństwo nieporuszonych zdjeć wewnątrz
    3. Jak zdjęcia pstryka amator, to specjalnie możliwości 14-54 nie wykorzysta
    5. Olympus honoruje gwarancję z USA - 1 rok
    6. Do domowych zastosowań fl36 jest jak najbardziej ok, ew. można rozważyć metza. Jest kilka wątków o tym.

Podobne wątki

  1. szklo za matowka
    By sadan20 in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.10.11, 00:14
  2. lampa czy szklo???
    By judasz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 1.07.09, 23:26
  3. e-510 i manualne szklo nikona
    By festin in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.12.07, 01:56
  4. E-500 wbudowana lampa dylemat
    By merchel in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17.07.07, 18:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.