Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Dylemat szklo/lampa

  1. #21
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Ja bym wybrał najpierw flasza, potem szkło. Tak zresztą zrobiłem onegdaj.

    Kity Olka są bardzo dobre. W pomieszczeniach niewiele Ci pomoże trochę jaśniejsze szkło.

    Flesz to podstawa.
    zgadzam się z Rafałem, najpierw lampa w tym wypadku...
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  2. #22

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    37
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    moje trzy grosze
    przedewszytskim zwroce uwage na drobny fakt na ktory nikt uwagi nie zwrocil
    kolega pisze o fotkach pociechy - mniemam dziecko a nie ulubony piesek kotek swinka morska
    to ... polecam kupic zonie fajny kompakt za pare stowek
    dlaczego ?
    przedewszystkim dlatego ze chyba nie chcesz miec dziecka ganiajacego po okulistach od malenkosci !!!
    dlaczego nikt nie zwrocil uwagi na fakt ze nie pstryka sie dzieciom lampami blyskowymi !!!
    dlatego dywagacje o jeszcze mocniejszej lampie dla takich zdjec budza moj niesmak ...
    popieram tez propozycje wyslania kogos do zonki z lekcja pstrykania (choc z doswiadczenia z moja lepsza polowa podejrzewam ze niewiele to da)
    niech ktos podejdzie ustawi aparat do zdjec w domku napisze na kartce step by step co ma robic a napewno bedzie lepiej
    pozdrawiam

    w temacie szklo/lampa ... lampa/szklo ... lampa i szklo - w koncu i tak kupisz i jedno i drugie tak czy siak
    kupisz lampe zachcesz szkla kupisz szklo dojdziesz do wniosku ze potrzebujesz jednak lepsza lampe
    znam z autopsji te colerne dylematy koncza sie dopiero z koncem kasy

  3. #23
    Awatar kociasek
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Spokojnie starczy, no chyba, że mieszkasz w pałacu
    Mieszkam w starym budownictwie, sufit jest na 3,2m. Ale to bez znaczenia - nawet w mniejszych pokojach, przy obiektywach kitowych (światło 5.6 na długim końcu!) aparat często będzie ustawiał ISO400 dla FL36, gdy dla FL50 wystarczyłoby ISO100. Jak również, FL36 nieraz każe czekać, aż się ponownie naładuje. No chyba, że walisz w pomieszczeniach lampą na wprost - ja czegoś takiego nie uznaję.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Misiaczek51 Zobacz posta
    Wbudowana lampa w pomieszczeniach niedoświetla o przynajmniej 1 EV. I znowu będzie kłopot. A może lepiej kupić jakiś sensowny kompakt. Odkąd maja ślubna otrzymała, robi zdjęcia tonami i jest szczęśliwa że nie musi myśleć nad sprawami technicznymi.
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Używanie wbudowanej lampa jest kiepskim pomysłem, ale z innych powodów. Zdanie, że wbudowany flesz niedoświetla o przynajmniej 1ev jest nieprawdziwe.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez obiv4n Zobacz posta
    przedewszytskim zwroce uwage na drobny fakt na ktory nikt uwagi nie zwrocil
    kolega pisze o fotkach pociechy - mniemam dziecko a nie ulubony piesek kotek swinka morska
    to ... polecam kupic zonie fajny kompakt za pare stowek
    dlaczego ?
    przedewszystkim dlatego ze chyba nie chcesz miec dziecka ganiajacego po okulistach od malenkosci !!!
    Głupstwa pleciesz. Lampę błyskową można używać przy dzieciakach. Ale umiejętnie. Odbija się światło o ściany lub sufitu i problemu nie ma. W ogóle tak się powinno używać lampy, a nie walić na wprost.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 4.02.09 o 14:17 Powód: Automatyczne scalenie postów
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  5. #25
    Awatar kociasek
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez obiv4n Zobacz posta
    polecam kupic zonie fajny kompakt za pare stowek (...) nie pstryka sie dzieciom lampami blyskowymi !!!
    Właśnie wykazałeś, że potrzebne jest lustro + lampa zewnętrzna. Dzięki temu światło błyskowe można odbijać/rozpraszać, a nie walić fleszem dziecku bezpośrednio w twarz, co byłoby nieuniknione w przypadku "kompaktu za parę stówek".

  6. #26
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez obiv4n Zobacz posta
    dlaczego nikt nie zwrocil uwagi na fakt ze nie pstryka sie dzieciom lampami blyskowymi !!!
    dlatego dywagacje o jeszcze mocniejszej lampie dla takich zdjec budza moj niesmak ...
    A czy ktokolwiek proponował błyskanie dzieciom po oczach?
    Po to proponujemy lampę zewnętrzną, by można było ją obracać.
    A jeśli lampa mocniejsza, to można odbijać światło od ściany za sobą...
    A do okulisty chodzi się z dziećmi siedzącymi przed telewizorami.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Używanie wbudowanej lampa jest kiepskim pomysłem, ale z innych powodów. Zdanie, że wbudowany flesz niedoświetla o przynajmniej 1ev jest nieprawdziwe.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    :
    Jeżeli zdam się na automatyczną ekspozycję przy używaniu wbudowanego flasha to w moim wypadku (i innych też) niedoświetlenie wynosi przynajmniej 1EV. I gdzie tu wprowadzanie w błąd? Przecież takiego sposobu będzie używała ewentualnie ta Pani
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  8. #28
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01 Zobacz posta
    Osobiście uważam, że lampa się przydaje, ale nie jest to łatwe w użytkowaniu narzędzie. Źle operowane daje przepały lub złe oświetlenie.
    To jest właśnie to o czym mówiłem. Trzeba umieć operować lampą.

  9. #29

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    37
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    chyba zbyt szeroko spojrzalem na zagadnienie przy zbyt skrotowym opisie
    z calym szacunkiem dla wszystkich forumowiczow (tych oburzonych i nie tylko)
    tylko jakos kiepsko wyobrazam sobie ze osoba srednio radzaca sobie z robieniem zdjec w trybie auto bedzie odbijac swiatlo z zewnetrznej lapmy o sufit/sciane (robiac to swiadomie)
    napisalem o rozwiazaniu z kompaktem za pare stowek (raczej nieco lepszym od podstawowego)
    dokladnie o kompakcie ktory ma gotowe programy z opcja wylaczenia lampy
    osobiscie majac ten sam problem wykosztowalem sie na FE-20
    kobieta zadowolona aparat miesci sie w torebce/kieszeni
    wreszcie na spacerach robi zdjecia kiedy chce w domu - zaden problem (programy portret nocny lub przy swiecach)
    wystarczylo dodac uwagi o odslanianiu zaslon/firan wlaczaniu wszystkich zarowek w pokoju itp ...
    zmasowany atak na mnie to chyba efekt mojego braku stazu na tym forum ...
    coz czlowiek chce dobrze zwraca uwage na cos na co nikt nie zwrocil uwagi w tym poscie - ja tylko z czystej troski - wiem jak to wyglada w zyciu
    kobieta chce mi wyslac zdjecie naszej pociechy i jej zdjecia nie wychodza - wiem jaka to jest frustracja dla niej i jakos - powtorze raz jeszcze - nie wierze ze bedzie "swiadomie" uzywac lampy zewnetrznej
    PEACE !

  10. #30
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez obiv4n Zobacz posta
    wreszcie na spacerach robi zdjecia kiedy chce w domu - zaden problem (programy portret nocny lub przy swiecach)
    Zaraz tam zmasowany atak. Pokaż te foty w trybie "portret nocny". Strasznie ciekawym jakości.

Podobne wątki

  1. szklo za matowka
    By sadan20 in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.10.11, 00:14
  2. lampa czy szklo???
    By judasz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 1.07.09, 23:26
  3. e-510 i manualne szklo nikona
    By festin in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.12.07, 01:56
  4. E-500 wbudowana lampa dylemat
    By merchel in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17.07.07, 18:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.