Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Dylemat szklo/lampa

  1. #11
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jest kilka wątków o tym.
    Tylko jak namówić żonę do ich przeczytania?
    FL-50, tryb auto i cykać. Na albumowe pstryki będzie wystarczająco.
    Do pstrykania pociechy popołudniami w domu bez lampy to raczej Nikon D700 i 50/1.4

  2. #12
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Oczywiście, że lampa.

    W załącznikach takie tam pstryki z kita i FL50tki.

    Nie sądzę, żeby dziecko było szybsze
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini_P1080174.JPG
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	306,4 KB
ID:	12194   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini_P1080199_2.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	335,7 KB
ID:	12196  
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Ja bym wybrał najpierw flasza, potem szkło. Tak zresztą zrobiłem onegdaj.

    Kity Olka są bardzo dobre. W pomieszczeniach niewiele Ci pomoże trochę jaśniejsze szkło.

    Flesz to podstawa.
    Zgadzam się z Rafałem w całej rozciągłości Najpierw lampa (ja brałem pod uwagę tylko FL-50R lub Metz 58 - mocy nigdy dość), bardziej przyda się w pomieszczeniach. Szkło jako kolejny zakup. Jeśli więcej zdjęć robicie w mieszkaniu, to zdecydowanie lampa będzie bardziej dla Was przydatna

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Popieram.
    Tym bardziej, że żona raczej zdjęć robić za bardzo nie umie, instrukcji czytać nie chce, więc nawet szkło o jasności 1.8 wiele nie pomoże w trybie AUTO (mniemam, że tak właśnie robi zdjęcia).
    Wierzę w możliwości Twojej żony... Ale czy będzie chciała robić fotki z takim dopiętym pudłem...
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  4. #14
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    A ja bym nic nie kupił...

    A teraz napiszę dlaczego. Jakoś mam dziwne przeczucia, że tu nie pomoże lampa, obiektyw, stabilizacja, ani żadna magiczna technologia. Poradź żonie by nie naciskała spustu od razu do końca, ale spróbowała "wyczuć" guzik i naciskała najpierw do połowy żeby ostrość się złapała (o ile jest ustawiony automatyczny AF, a ostrość ustawiona na punkt centralny, bo to chyba najlepsze ustawienie - praktycznie wszyscy nie znający się na rzeczy kadrują centralnie), a później przydusiła go do końca by wyzwolić migawkę.

    O rozwoju systemu możesz pomyśleć swoją drogą . Zacząłbym od szkła. Ta wbudowana lampa i tak jest za silna w pomieszczeniach. Łatwiej, prościej i taniej można nabyć modyfikator zakładany, przy otwartej lampie wbudowanej, w sanki, który odbije błysk w sufit.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    By daleko nie szukać... https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15425.

    I bardzo konkretnie: http://www.lightscoop.com/
    Ostatnio edytowane przez hades ; 4.02.09 o 11:19 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    A ja bym nic nie kupił...

    A teraz napiszę dlaczego. Jakoś mam dziwne przeczucia, że tu nie pomoże lampa, obiektyw, stabilizacja, ani żadna magiczna technologia. Poradź żonie by nie naciskała spustu od razu do końca, ale spróbowała "wyczuć" guzik i naciskała najpierw do połowy żeby ostrość się złapała (o ile jest ustawiony automatyczny AF, a ostrość ustawiona na punkt centralny, bo to chyba najlepsze ustawienie - praktycznie wszyscy nie znający się na rzeczy kadrują centralnie), a później przydusiła go do końca by wyzwolić migawkę.

    O rozwoju systemu możesz pomyśleć swoją drogą . Zacząłbym od szkła. Ta wbudowana lampa i tak jest za silna w pomieszczeniach. Łatwiej, prościej i taniej można nabyć modyfikator zakładany, przy otwartej lampie wbudowanej, w sanki, który odbije błysk w sufit.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    By daleko nie szukać... https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15425.

    I bardzo konkretnie: http://www.lightscoop.com/
    Nic dodac nic ujac.
    Moze tryb tematyczny do tego.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ja poleciłbym umówić żonę z kolegą/koleżanką znającą się trochę na aparacie i robieniu zdjęć. Myślę, że łatwiej będzie żonce przyjąć wiedzę od kogoś niż z instrukcji obsługi. Może napisz skąd jesteś (a raczej żona) to ktoś z forum pomoże

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    A ja bym nic nie kupił...

    Ta wbudowana lampa i tak jest za silna w pomieszczeniach. Łatwiej, prościej i taniej można nabyć modyfikator zakładany, przy otwartej lampie wbudowanej, w sanki, który odbije błysk w sufit.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    By daleko nie szukać... https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15425.

    I bardzo konkretnie: http://www.lightscoop.com/
    Wbudowana lampa w pomieszczeniach niedoświetla o przynajmniej 1 EV. I znowu będzie kłopot. A może lepiej kupić jakiś sensowny kompakt. Odkąd maja ślubna otrzymała, robi zdjęcia tonami i jest szczęśliwa że nie musi myśleć nad sprawami technicznymi.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  8. #18
    Awatar kociasek
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Zdecydowanie lampa lepsza. W trybie Auto zestaw E510+FL50 (lub mocny Metz) to praktycznie samograj, prawie każde zdjęcie żonie wyjdzie (tzn. będzie miało odpowiednią ekspozycję i nie będzie poruszone).
    Dla amatora to nawet prostsze w użyciu, niż kompakt (bo AF bardzo przyśpieszy).
    I nie oszczędzaj kupując FL36 - jest nieraz za słaba, gdy odbija się światło od sufitu/ściany.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kociasek Zobacz posta
    I nie oszczędzaj kupując FL36 - jest nieraz za słaba, gdy odbija się światło od sufitu/ściany.
    Spokojnie starczy, no chyba, że mieszkasz w pałacu
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Ja bym wybrał najpierw flasza, potem szkło.
    Chyba też bym poszedł tą drogą.
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Podobne wątki

  1. szklo za matowka
    By sadan20 in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.10.11, 00:14
  2. lampa czy szklo???
    By judasz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 1.07.09, 23:26
  3. e-510 i manualne szklo nikona
    By festin in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.12.07, 01:56
  4. E-500 wbudowana lampa dylemat
    By merchel in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17.07.07, 18:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.