Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: E-30 - kalibracja AF działa

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Robisz zdjęcie na AF i korygujesz na + lub - , jest dość duży zakres regulacji w obie strony.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja to robilem w nastepujacy sposob. Aparat na statyw, ostrzenie punktowe najlepiej srodkowym punktem, celujesz w wybrany punkt (blisko lub daleko) i dajesz zapikac S-AF+M. Nastepnie wlaczasz podglad LV i powiekszasz np. 10x centralny obszar. Krecisz delikatnie pierscieniem ostrosci i stwierdzasz, czy AF ustalil ostrosc optymalnie, czy moze lepiej jest w strone nieskonczonosci, czy moze do aparatu. Jesli jest poprawa ostrosci podczas krecenia w kierunku aparatu, znaczy ze jest BF (back focus) i trzeba dac korekcje na '-', jesli odwrotnie to jest FF (front focus) i dajemy na '+'. Korekcja na poczatek o 1, 2 jednostki i ponawiamy probe do skutku tzn. braku poprawy przy kreceniu recznym.

    Jak sie to zapisuje w body - stoi w instrukcji. Dobrze zrobic korekcje osobno dla szerokiego kata i waskiego dla kazdego obektywu typu 'zoom'. Idelanie byloby tez zaprogramowac kazdy punkt ustawiania ostrosci osobno - baza jest w stanie to zapamietac, ale ja uwazam to za przerost formy nad trescia. Mozna tez poprzestac na ustawieniu jednakowej korekcji dla calego zakresu ogniskowych , ale tego nie polecam. Dlaczego - przeczytajcie wczesniejsze moje wpisy w watku.

    Polecam te metode - nie robisz zdjec a skutecznie kalibrujesz obiektyw
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  3. #23
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki Legal. Precyzyjnie i prosto wytłumaczyłeś.Wypróbuje ten sposób na pewno.
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  4. #24
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Podaję jeszcze link opisujący sposób kalibracji AF w E-30 http://www.olympus.co.jp/en/support/...102468e.cfm#a1 Jest po angielsku, ale pokazana obrazkami więc nawet dla zielonych z anglika jest zrozumiała.
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Maków
    Posty
    165
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    To brzmi bardzo interesująco. Tylko mam wątpliwości czy wada również rośnie liniowo.
    Zakładając że błąd jest nieliniowy kalibrację należy przeprowadzić nie dla skrajnych wartości
    ogniskowej lecz dla wartości np. 20% i 80%. W ten sposób uzyskany błąd dla całego zakresu
    będzie mniejszy.
    Darek

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ciesze sie, ze moglem pomoc opisem wlasnej praktyki. Dziekuje za jego docenienie i przy okazji pozdrawiam!
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Roby
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    +rep jutro c.d testów

  8. #28
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Dzięki za link dominius.
    Pozdrówka.

  9. #29

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Mrągowo
    Posty
    46
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Czy kalibracja AF w e-620 wyglada identycznie jak w E-30 ?. Przymierzam sie do zakupu E-620 i kalibracja AF dla poszczególnych obiektywów ma dla mnie duże znaczenie.
    XZ-2 , Fl-36R

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W E-620 jest chyba trochę okrojona.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Kalibracja AF w E510.
    By puchan in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23.10.09, 13:16
  2. Kalibracja AF
    By Czacha in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.07.09, 10:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.