Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: E-30 - kalibracja AF działa

  1. #11
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Legal Zobacz posta
    Nie wiem jak to wygląda w C i N, ale z tego co wiem od kolegi to był zdziwiony zaawansowaniem tej metodologii w Olympusie. No chyba, że słabo znał własny aparat.
    W nikonach od D300 wzwyż możesz wprowadzić korektę dla 12 obiektywów w przedziale -20 do +20 ale ta korekta odnosi się do całego zakresu w przypadku zoomów. Nie można ustawić korekty dla różnych ogniskowych w tym samym obiektywie.
    W przypadku nikona często wina leży po stronie puszki niż obiektywu a D300 jest chyba w tym mistrzem co widać na forum nikona w odpowiednim dziale. W moim przypadku AF-S 300/2,8 ma BF z D300 a z F80 trafia w cel idealnie.
    Ostatnio edytowane przez sławekb ; 4.02.09 o 19:58

  2. #12
    rocco
    Gość
    Ja ma tak samo z D700 i Tamronem 28-75.
    Z D80 i D90 trafia w punkt a na D700 musiałem ustawić korektę na +18.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Ja ma tak samo z D700 i Tamronem 28-75.
    Z D80 i D90 trafia w punkt a na D700 musiałem ustawić korektę na +18.
    Rocco jak będziesz sprzedawał D700 to ja się zgłaszam jako pierwszy do kupna

  4. #14
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sławekb Zobacz posta
    Rocco jak będziesz sprzedawał D700 to ja się zgłaszam jako pierwszy do kupna
    Musiałbym policzyć tych, co zgłosili się przed Tobą
    Od tego jest kalibracja, żeby z niej korzystać a póki co, to żadna puszka nie dała mi takiej radochy jak D700 więc nie liczyłbym zbytnio na jej sprzedaż...

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Legal Zobacz posta
    Tak. mogę potwierdzić. Można określić korektę dla konkretnego obiektywu osobno dla minimalnej i maksymalnej ogniskowej,
    Chcialem jeszcze dodac, ze dane o zastosowanej korekcji zapisywane sa w exif i wyswietlane nawet podczas przegladania na wyswietlaczu w odpowiedniej opcji przegladania.

    Dzieki temu stwierdzilem, ze faktycznie (jak przypuszczalem) korekcja jest 'liniowa' czyli: jesli w 70-300 ustawilem np. dla 70mm korekcje +15 a dla 300mm korekcje 0, to przy ogniskowej 150mm korpus zastosowal korekcje +7.

    Mysle, ze ta wiedza bedzie cenna przy podejmowaniu decyzji o zakupach dla niektorych uzytkownikow Olympusa chcacych zmienic stajnie ze wzgledu na problemy z FF/BF.
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  6. #16
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tomwoj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że można wprowadzać korektę dla szerokiego i wąskiego ustawienia obiektywów typu zoom.
    Problemu, to IMO nadal nie rozwiązuje chociaż czyni kalibrację Olympusa lepszą od znanej mi z aparatów Nikona. Chyba więcej już w tej materii uczynić nie można. Duży plus dla Olka.

    Cytat Zamieszczone przez Legal Zobacz posta
    Dzieki temu stwierdzilem, ze faktycznie (jak przypuszczalem) korekcja jest 'liniowa' czyli: jesli w 70-300 ustawilem np. dla 70mm korekcje +15 a dla 300mm korekcje 0, to przy ogniskowej 150mm korpus zastosowal korekcje +7.
    To brzmi bardzo interesująco. Tylko mam wątpliwości czy wada również rośnie liniowo.
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 4.02.09 o 21:45

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    159
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta

    To brzmi bardzo interesująco. Tylko mam wątpliwości czy wada również rośnie liniowo.
    Tego nie wie nikt - bo to sa wady, ktorych w ogole nie powinno byc w sprzecie tej precyzji i klasy
    Były użytkownik e-systemu. Obecnie Nikon.
    http://foto.moon.pl/uzytkownik/2007

  8. #18
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Legal Zobacz posta
    Tego nie wie nikt - bo to sa wady, ktorych w ogole nie powinno byc w sprzecie tej precyzji i klasy
    Heh, jakoś inne marki mają z tym problemy znacznie większe, choć w 99% wypadków kalibracji należało by poddać element występujący za okularem.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #19
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    ... Chyba więcej już w tej materii uczynić nie można. ...
    stablicować ;D
    Fujifilm X10

  10. #20
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie wiem czy ktoś jeszcze ten wątek odwiedza bo jest już dość stary patrząc po dacie.
    Jak przebiega ta kalibracja w E-30? Podczas tej operacji ostrzy się manualnie ja jakiś punkt używając ekranu LCD dla wide i tele i zapisuje się ustawienia dla poszczególnych obiektywów?
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

Podobne wątki

  1. Kalibracja AF w E510.
    By puchan in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23.10.09, 13:16
  2. Kalibracja AF
    By Czacha in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.07.09, 10:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.