Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 174

Wątek: Portret w domu (niskonakładowe, domowe studio fotograficzne)

  1. #141
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    też maiłem taki dylemat, wybrałem błyskowe i jestem zadowolony. Kup sobie tu lampy i softy a statywy możesz sobie kupić na miejscu bo ciężkie są

  2. #142
    kasto
    Gość
    Panowie ,odkopie troche temacik ,bo tu cos ucichlo,kupuje graty do domowego studia ,ale mam dylemat ,oswietlenie ciagle czy lampy blyskowe?.Posiadam sb 700 do ktorego chce dokupic softboxa i zastanawiam sie nad tym zestawem parasolek z lampami blyskowymi ,ktore posiadaja fotocelle i mozna je chyba wyzwalac bezprzewodowo ,http://cgi.ebay.de/ALU-Fotostudio-St...item230fa08839 i do tego pare lamp daylight 6500k do podswietlania szczegolow i tla.Co myslicie o takim zestawie ?
    Ostatnio edytowane przez kasto ; 3.04.11 o 14:10

  3. #143
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasto Zobacz posta
    Panowie ,odkopie troche temacik ,bo tu cos ucichlo,kupuje graty do domowego studia ,ale mam dylemat ,oswietlenie ciagle czy lampy blyskowe?.Posiadam sb 700 do ktorego chce dokupic softboxa i zastanawiam sie nad tym zestawem parasolek z lampami blyskowymi ,ktore posiadaja fotocelle i mozna je chyba wyzwalac bezprzewodowo ,http://cgi.ebay.de/ALU-Fotostudio-St...item230fa08839 i do tego pare lamp daylight 6500k do podswietlania szczegolow i tla.Co myslicie o takim zestawie ?
    Jesli to ma byc "domowe" (czyt. niskobudzetowe i maxymalnie uzyteczne) to idz w blyskowe. Tylko nie takie jak te pokazane w zestawie (zarowki blyskowe), a raczej dokup jakies ze 2 SB jeszcze (SB-28 np.). Dostaniesz b. fajny zestaw, a dodatkowo przenosny

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #144
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Mozesz tez zacząć od blend i SB900, uczą myslenia i pokory

  5. #145

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Też się podczepię pod ten wątek. Otóż chciałabym w końcu reaktywowac studio, które mam z lat jeszcze daaaaaaaaaawnych (mój dziadek był fotografem). Sprzęt oczywiście wręcz historyczny, niektóre rzeczy zostają (chociaż niczego nie wyrzucam, częśc po prostu zostawię dla sentymentu albo ze względu na wartość historyczną ) ale chciałabym w końcu je reaktywować i zainwestować w sprzęt studyjny i mam dylemat. Mój znajomy zamawiał sprzęt Quantuum przez ich stronkę i też chciałabym tak zrobić, ale nie wiem od czego zacząć i które rzeczy zamówić w pierwszej kolejności. Na początek myślę o jakiejś fajnej lampie i softboxie no i ze 2 tła. Doradzicie?

  6. #146
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Fajna lampa czy fajne lampy? Bo jeśli jedna lampa to 300WS lub 600WS (raczej 600, lepiej mieć więcej mocy niż mniej), soft-box większy i dwie blendy 5w1.
    Albo 2x300WS, żeby zaoszczędzić dwie parasolki duże i jedną blendę.
    Lub 2x300WS i 1x300WS lub 600WS, duży soft-box lub beauty dish i dwie parasolki.

    No i statywy do tego, bo jak lampa na podłodze leży to raczej kiepsko się nią operuje i możliwości oświetlania są ograniczone.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #147
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam serdecznie.

    Z tą 600-tką w studio to może być lekka przesada. Mam same 300-tki w atelier 5x7m. i jeszcze nigdy nie odkręciłem ich na więcej niż 75% energii. Za to przy f2.0 już jest problem bo te tanie lampy mają ograniczony zakres regulacji z dołu. Bez filtra szarego, 600-tką do portretu z małą GO nie podejdziesz.
    Pozdrawiam.

  8. #148
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Portret w domu (niskonakładowe, domowe studio fotograficzne)

    Ja miałem na szybko sfotografować okna we firmie (produkt firmowy). Jako, że czasu brak i budżetu też to zakupiłem jedynie tło fotograficzne. Za światła posłużyły halogeny jednak wadą było to, że jakby ich nie ustawić to na lakierowanych oknach zawsze odblask jest. Wspomniane wcześniej tło na końcach było owinięte kawałkami tkanin z tego właśnie tła więc zbudowałem (czas jakieś 10 minut) softboxy które naprawdę fajnie rozpraszają to światło. Poniżej fotki tego wynalazku. Ze względu na brak czasu konstrukcja jest jedynie praktyczna, w żadnym wypadku estetyczna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	softbox1.jpg
Wyświetleń:	665
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	55705Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	softbox2.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	55706Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	softbox3.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	55707
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  9. #149
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Portret w domu (niskonakładowe, domowe studio fotograficzne)

    Witam serdecznie


    Myślę o bardzo skromnym studiu domowym. Nie posiadam wolnego pomieszczenia i na okazję zdjęć będę musiał zaadaptować część pokoju. Wymyśliłem więc tak:

    FL-50R + Yn-460II. - 1100PLN
    2x statyw studyjny 240cm - 210PLN
    1xSoftbox oktagonalny 120cm - 129PLN
    Zestaw do teł + tło 1,6 x 5m - 129PLN
    Blendę 110cm posiadam.

    Lampy montujemy na statywach...i
    - FL-50R w pozycji "master" montujemy w jakiś sposób w softboxie?
    - Czy potrzebny jest bezprzewodowy wyzwalacz?
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  10. #150
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Portret w domu (niskonakładowe, domowe studio fotograficzne)

    1) Do softboxa potrzebny po prostu uchwyt lampy reporterskiej
    2) Czy jest potrzebny wyzwalacz to się okaże - jeżeli lampy będą widziały wbudowaną (tak chcesz wyzwalać? - YN ma fotocelę na pierwszy/drugi błysk, FL50R zakładam że też - FL36R miała, poza tym można sterować zdalnie) to nie trzeba radiówki.

    BTW, jeżeli zastosujesz wyzwalacz dodatkowy to i tak obie lampy trzeba ręcznie ustawiać na nich samych - nie taniej kupić wtedy 2 YN plus wyzwalacz radiowy i dwa odbiorniki? Były też YN ciut wyższy model za niewielką dopłatą mające gniazdo zasilacza - warto by to przemyśleć. No chyba że FL-50R ma też słuzyć "mobilnie" to powyższy wywód do kosza.

    BTW2 - YN do doświelania tła?
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. Studio domowe
    By maximal1 in forum Studio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.07.10, 15:38
  2. Domowe studio - blenda za grosze
    By pajkert in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.10.09, 12:39
  3. Małe domowe studio-jak to zrobić
    By mini21 in forum Studio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 19:36
  4. Domowe studio fotograficzne - zdjęcia
    By GieKa in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.