Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 174

Wątek: Portret w domu (niskonakładowe, domowe studio fotograficzne)

  1. #11
    | OlyJedi Awatar B2irdy
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    101
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Bardzo ciekawy temat Chciałbym sobie zrobić ring light, możesz mi powiedzieć jakie oprawki kupić do tych żarówek i gdzie można takie oprawki dostać, no i jaki jest ogólny koszt wykonania całości. Nie mam wycinarki więc ringa zamówię u stolarza. Jakbyś mógł mi powiedzieć jaką Ring ma średnicę?
    Ostatnio edytowane przez B2irdy ; 11.01.09 o 16:33
    Olympus E-510, ZD 14-42, Jupiter 37 A MC 3,5 / 135, Helios 44-2 2/58. www.lukaszptaszynski.pl Pozdrawiam!!!

  2. #12
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Średnica mojego to około 60cm. Mówię około bo nie pamiętam . Gwinty żarówkowe dostaniesz w markecie budowlanym - są różne do mocowania na śrubkę na zewnątrz lub wpuszczane do środka. Co wybierzesz będzie dobrze.
    Możesz wziąć na normalny gwint - E-27 lub mały. Ja wziąłem te na normalny.
    Faktycznie jest problem z wycinaniem - trzeba opracować technikę wycięcia koła (ja robiłem tak : wyciąłem dziurkę na środku kwadratowej płyty - potem śrubokręt do środka - do śrubokręta przymocowana linka - z drugiej strona przywiązana do wyrzynarki i jazda
    Na brzegach nie zostawiłem "gołego" drewna tylko okleiłem taśmą tapicerską do mebli.
    Koszt waha się od powiedzmy 100 zł z kiepskimi żarówkami do nawet i 200 z lepszymi.
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez innovate Zobacz posta
    nie rozwijając za bardzo OT, to o perspektywie też tam w artykule pisali i podobno nie masz racji. Podobno bo ja się na tym nie znam
    To ciekawe, co piszą, bo po zapięciu 50-tki do aparatu przez wizjer i okiem nieuzbrojonym widać świat tak samo. Ale ja się nie znam, a specjaliści z DFV to profesjonalni... dziennikarze

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Ania z Raju
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Prześledziłam wątek, dość pobieżnie co prawda ( technika to nie jest moja mocna strona:P ) i nie dostrzegłam takowych pytań, ale dostałam misje od szefa, coby się wypowiedzieć jak się odczuwa cały ten ring ze drugiej strony, tzw. modelki;P Otóż, muszę przyznać, że żarówki dają po oczach strasznie, zderzenie z normalnym oświetleniem, tudzież nie daj Boże z jego brakiem, po wyłączeniu tego sprzętu jest bez wątpienia niemiłe. Również kierowanie wzroku w stronę światełek w momencie, gdy działają bywa uciążliwe. Przerwy w trakcie "sesji" są niezastąpione. Jak dla mnie to największy mankament takiej zabawy, ale i to da się przeżyć. Czy jest gorąco? No ciepło, owszem, ale to akurat jako znany zmarzluch uważam za plus Dla wysokociśnieniowców polecam uchylić okno
    Podobno mam coś jeszcze o makijażu wspomnieć. Nie jestem pewna, czy powinnam się o tym rozgadywać w wątku, który śledzą, o ile się nie mylę, sami panowie No ale ok, w sumie pracujecie z modelkami i jak traficie na "plastyczny" materiał to może nawet i posłucha rady z męskich ust ;P No więc ja osobiście wybieram trochę mocniejszy niż na co dzień makijaż. Wydaje mi się, że dobrze jest podkreślić oczy, mile widziane lekko przeciągniete kreski. Ale bez przesady oczywiście, jak mocno zaznaczone kreski - to nie cienie, jak cienie są na powiekach, to kreski można sobie podarować. Dobrze wytuszowane rzęsy to podstawa. Jeśli pani toleruje sztuczne rzęsy ( ja, jak się okazało po ostatniej sesji znoszę to z trudem :P ) to też efekt jest fajny Usta, hm.. To zależy kto jakie ma Jeśli trafi się modelka z pełnymi, ładnymi wargami można by to podkreślić jakąś ciemniejszą pomadką ( ale wtedy oczy nie mogą być mocno zaakcentowane, jakaś równowaga w tym musi być ). Jeśli usta mieszczą się w "szeroko rozumianej normie społecznej" wystarczy jakiś jasny błyszczyk, czasem może nawet nic, to już wedle gustu No i obowiązkowo jakiś dobrze dobrany, równo rozprowadzony podkład, chyba że pani ma nieskazitelną cerę, to wystarczy trochę pudru, żeby się nie zaczęła świecić w takiej temperaturze Uh, się naprodukowałam ;P Nic więcej mi do głowy nie przychodzi, to takie moje abc było
    Pozdrawiam

  5. #15
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzięki Aniula za Twoje odczucia O to właśnie chodziło. Może komuś się przydadzą
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Wkleję parę linków dla anglojęzycznych - dość prosty język:
    Background - Tło :

    How to use reflector as photo fill light - jak używać reflektora jako światła uzupełniającego - redukującego cienie :
    Ostatnio edytowane przez a_wykrota ; 12.01.09 o 02:03 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Świetny wątek!
    Mam pytanie. Na jednym ze zdjęć Grapha widziałam biały parawan, dlaczego stoi za światłem? czy ma pełnić funkcje blendy? jeśli tak to jak względem lamp powinna być ona ustawiona?
    Pozdrawiam

  7. #17
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    wanilia: W zależności od przeźroczystości białego materiału można tego używać do rozpraszania światła przez podświetlenie lub odbicie . Często brak miejsca w studio wymusza określoną metodę. --pozdrawiam

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Ja używam czasem przy pseudostudyjnych zabawach zestawu z allegro, który polecił mi kiedyś dżemik: statyw + srebrna parasolka + 3 żarówki energooszczędne (światło ciągłe). Zaleta - nie grzeje Wada - światło jest dość zimne. Moc - średnia; wystarcza, choć spokojnie mogłoby być jaśniej. Do tego blenda, czasem pomagam sobie lampą błyskową (rzadko).
    Najtańsze tło można kupić na allegro za 25 zł za rozmiar 1,5x5 metrów (dla amatora wystarcza - jest dość wąsko niestety) - ale polecam zaopatrzyć się od razu w statywy do tego, bo później ciężko samym tłem się operuje (za 200 zł można dostać zestaw statywy + poprzeczka + cztery tła do wyboru).

  9. #19
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wanilia Zobacz posta
    Świetny wątek!
    Mam pytanie. Na jednym ze zdjęć Grapha widziałam biały parawan, dlaczego stoi za światłem?
    Parawan raczej ma u mnie zastosowanie maskujące ... parawan zasłania głośnik ... ale nie wykluczam że zrobie z niego taki użytek jaki to przedstawił Irek50

    P.S. Przydałby sie drugi parawan na drugi głośnik

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Słyszałam że fajną blendę można uzyskać z folii do pierwszej pomocy tej złotej z jednej, a z drugiej srebrnej tej do oparzeń i odmrożeń. Koszt ok 10 zł no ale trzeba to na czymś rozpąć desce, styropianie czy sklejce i można z nią się przemieszczać, pod warunkiem, ze mamy statystę do trzymania.
    (na marginesie- specjalistką od pierwszej pomocy jestem )
    mariush- a te tła to jakie? kolorowe mazane, czy gama do wyboru?
    Ostatnio edytowane przez wanilia ; 13.01.09 o 00:15

Podobne wątki

  1. Studio domowe
    By maximal1 in forum Studio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.07.10, 15:38
  2. Domowe studio - blenda za grosze
    By pajkert in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.10.09, 12:39
  3. Małe domowe studio-jak to zrobić
    By mini21 in forum Studio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 19:36
  4. Domowe studio fotograficzne - zdjęcia
    By GieKa in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.