Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: kalibracja monitora a odbitki

  1. #31
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez soboliero Zobacz posta
    No i co tu zrobic, żeby te odbitki dawaly sie ogladac na papierze?
    Poprosić o profile drukarki z Labu.

  2. #32
    Awatar soboliero
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warsaw by night good?
    Posty
    80
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Poprosić o profile drukarki z Labu.
    I wtedy wejść w ustawienia monitora, zarządzanie kolorem, dodać profil drukarki z labu i wtedy zmienią mi sie ustawienia kolorów na monitorze, czy będzie mi drukować tak jak ja widzę na swoim monitorze?

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Kiedys już Slvadhor pisał:
    "Przy wyborze LCD trzeba zwrócić uwagę, jaka tam jest matryca - przy obróbce foto najważniejsze jest odwzorowanie kolorów, a z tymi najlepiej jest na matrycach PVA, S-PVA, IPS"
    To podstawa, w innym wypadku ustawianie bedzie przypominało syzyfową pracę. Proponuje znaleźć wątek - monitor dla fotografa.
    W LCD na pierwszy ogień musi iść kontrast i jasność w dół oraz korekcja gammy. Kolorów nie ruszałbym, ewentualnie na koncu, jeśli trzeba będzie.

  4. #34
    | OlyJedi Awatar Harpo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Posty
    109
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A ja otrzymałem od labu (digiFoto) zdjęcie porównawcze ,a z netu ściągnąłem to samo:
    http://www.vertis.pl/download/frontier_color57s.jpg ,
    musiałem tak dobrać kolory monitora, żeby to co widzę było jak najbardziej zbliżone do papierowej odbitki. Działa w 90%.
    Ostatnio miałem takie przygody w rossmanie - po DWUKROTNEJ reklamacji, poinformowano mnie, że tak im wychodzi, takie kolory ma ich minilab i basta. Dodam, że wszystkie zdjęcia wyszły o zabarwieniu żółto-brązowym :/
    "Amator martwi się o sprzęt,
    Profesjonalista martwi się o kasę,
    a Mistrz martwi się o światło."

    Harpowe fotki

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Dlatego dobrym nawykiem jest oblecieć wszystkie laby w mieście, z takim samym materiałem zdjęciowym, a potem zrobić sobie porównanie i wybór tego laba, w którym zdjęcia wyszły tak, jak oczekiwaliśmy (lub najbliżej oczekiwania).

    Czasem też można poprosić ludzi od labów, żeby przy wywoływaniu zdjęć nie pstrykali tymi przyciskami od 'auto' (auto WB, auto kontrast i nie wiadomo jeszcze co auto).

Podobne wątki

  1. Kalibracja monitora
    By Imil in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17.05.10, 06:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.