Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Grip HLD-4 do E-3, pytania przed zakupem

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Grip HLD-4 do E-3, pytania przed zakupem

    Witam serdecznie Forumowicze,

    Poniewaz zastanawiac sie nad zakupem wyzej wymienionego gripa i moja glowe trapi kilka pytan, na ktore niestety bezskutecznie staram sie znalezc odpowiedzi na forum oraz gugle pozwalam sobie zapytac tu. Mysle ze jest wielu uzytkownikow HLD-4, nie bedzie wiec duzego problemu z uzyskaniem odpowiedzi.

    1. Do gripa wchodza 2 batere BLM-1, czy jest mozliwosc pracy z jedna bateria badz akumulatorkami AA(R6) ?
    2. Czy zakładając grip mogę taki zestaw dokręcić do stopki statywu, czy wtedy trzeba zdejmować grip ?


    Dziekuje z gory za odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez gibberpl ; 13.12.08 o 23:40 Powód: literowki
    Rolleicord, Canon
    flickr

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Zarówno na pierwsze, jak i na drugie pytanie, jako użytkownik tego zestawu, odpowiadam - TAK.
    Jeszcze raz sprawdziłem, na drugie pytanie, nie musisz odkręcać gripa, wystarczy wyłączyć IS.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Dzieki wielkie. Coz, to trzeba bedzie kupic
    Rolleicord, Canon
    flickr

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Poluj na używki bo oryginał jest ciut drogawy, lecz naprawdę warto to coś dokupic xD ja wyrwałem za 350zł (funkiel nówkę).

    Pozdrawiam;MicSzu.
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Poluj na używki bo oryginał jest ciut drogawy
    Ebay Allegro, komisy raczej nie ?

    680 zl to faktycznie troche...ale jak policzylem jakies 40% zdjec robie w ustawieniu pionowym aparatu wiec to i tak tansze niz przejscie na srednia klatke
    Rolleicord, Canon
    flickr

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Ok, HLD-4 doszedl przed godzina. Znowu pytanie, uzywa ktos tego battery packa z akumulatorami NiMH ? Bo w instrukcji jest wzmianka tylko o bat. alkaicznych lub litowych.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  7. #7
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    2. Czy zakładając grip mogę taki zestaw dokręcić do stopki statywu, czy wtedy trzeba zdejmować grip ?


    Dziekuje z gory za odpowiedz.
    Dodam jeszcze, ze jakkolwiek jest możliwośc zamocowania zestawu puszka plus grip na staywie to nie polecam takiego postępowania.
    Na połączeniu body-grip zawsze są pewne luzy powodujące większy odsetek zdjęć poruszonych, zwłaszcza z długimi szkłami.
    Jeśli na statyw, to samą puszkę.
    Nawet czytałem taki test i był tu gdzieś wątek o tym na forum...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Dodam jeszcze, ze jakkolwiek jest możliwośc zamocowania zestawu puszka plus grip na staywie to nie polecam takiego postępowania.
    Na połączeniu body-grip zawsze są pewne luzy powodujące większy odsetek zdjęć poruszonych, zwłaszcza z długimi szkłami.
    Zgadzam się, choć z drugiej strony nie posiadając statywu z naprawdę wysokiej półki (a powiedzmy sobie szczerze, niewielu z nas operuje dobrej klasy statywami) wstępne podnoszenie lustra jest i tak koniecznością.
    C5D 1740L 50/1.4 70200/2.8 Nissin Di866
    formaciany fotoblog .:. fotoziutek
    "TruePic V+ (..) redukuje (..) efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach"

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Ok, HLD-4 doszedl przed godzina. Znowu pytanie, uzywa ktos tego battery packa z akumulatorami NiMH ? Bo w instrukcji jest wzmianka tylko o bat. alkaicznych lub litowych.
    wkładam ( bardzo żadko enloop'y) , ale traktuję to raczej awaryjnie - mam 10 szt więc dwa komplety pod lampę plus te dwa aku właśnie do awaryjnej sytuacji.

    a co do statywu i puszki z gripem - jesli masz dłuższe szkło ze stopką to musisz uważać bo nie każda głowica się zmieści - wielkośc szybkozłączki może niepozwolić na zainstalowanie aparatu na statywie ( puchę z gripem w garść i do sklepu mierzyć... )

    pozdrawiam świątecznie

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zeman2 Zobacz posta
    wkładam ( bardzo żadko enloop'y) , ale traktuję to raczej awaryjnie - mam 10 szt więc dwa komplety pod lampę plus te dwa aku właśnie do awaryjnej sytuacji.

    a co do statywu i puszki z gripem - jesli masz dłuższe szkło ze stopką to musisz uważać bo nie każda głowica się zmieści - wielkośc szybkozłączki może niepozwolić na zainstalowanie aparatu na statywie
    Dzieki wielkie za info...ze statywem, spokojnie posiadam juz jakis czas 190PROB + 808RC4, na brak stabilnosci naprawde nie moge narzekac, pozatym szybkozlaczka tej glowicy ma regulacje przesuniecia w osi obiektywu.

    Pozdrawiam, rowniez swiatecznie
    Rolleicord, Canon
    flickr

Podobne wątki

  1. dylemat przed zakupem
    By rafaloo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30.08.09, 21:51
  2. Kilka ostatnich pytań przed zakupem E-510
    By Grosheck in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25.06.08, 12:47
  3. e-410 / e-510 - pytania przed zakupem
    By opiszon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.01.08, 13:13
  4. Kilka pytań przed zakupem Olympus FE-115 i FE-130.
    By teachermath in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.06.06, 20:41
  5. jak sprawdzic uzywany aparat przed zakupem?
    By tom soyer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.07.04, 23:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.