Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Połączenie E3 i D700 jaki szeroki kąt do któregos z tych aparatów.

  1. #21
    tymin3
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    To jego poważna wada , a przykład na potwierdzenie że są jednak świetne szerokie szklła pod FF.
    Z budżetowych to wspomniany Tamron jest podobno całkiem przyzwoity optycznie, ale jak to Tamron, warczy i furkocze, wykonanie takie sobie. Pomyśl też o Sigmie 17-35/f2,8-4 z HSM, ewentualnie tanio i ciemno Nikkor 18-35/f3,5-4,5.
    pzdr

    Dzięki za zwrócenie uwagi na te sigmę 17-35, wydaje się ciekawa opcja, a jak z ostrością na FF radzi sobie ten nikkor 18-35, stanowczo wystarczy mi poziom 14-54 więcej nie chce, chociaż obawiam się ze ciężko będzie mu dorównać

    narazie rozważam

    sigma 17-35 2,0-4,0
    sigma 12-24 4,5-5,6
    nikkor 18-35 3,5-5,6
    nikkor 20-35 2,8

    co bedzie dalej to sie okaże

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    a jak będzie na szerokim kącie w rogach kadru przy FF?
    Chyba brałbym jakiś oryginał Nikkora do tego i nie "skundlałbym" dobrej puszki średnim szkłem. 9-18 to też ciekawy wybór, ciemne to fakt ale do czego go potrzebujesz? Widzę że na imprezie i tak błyskasz więc światła Ci nie zabraknie, na plenerze również, najwyżej podbijesz ISO.

    Co do dwóch/trzech systemów to wcale takie głupie nie jest. Człowiek się przyzwyczaja, poza tym kazdy system jest specyficzny do określonych zastosowań. Zmiana szkieł podczas reportażu też jest denerwująca - zawsze wolę mieć dwa korpusy z dwoma różnymi szkłami i nie bawić się w żonglera. Mając system z beznadziejną czyszczałką to w ogóle trzeba być odważnym żeby na szybciora, w różnych warunkach, zmieniać obiektywy na korpusie wartym 8 patyków. Ale ja jestem przyzwyczajony do Olka.

    A tak przy okazji - co byście woleli mieć w torbie na "szerokie horyzonty" 7-14 na E-systemie czy coś na pełnej klacie? Załóżmy że cana nie gra roli i trzymamy się małego obrazka.

  3. #23
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lessie Zobacz posta

    A tak przy okazji - co byście woleli mieć w torbie na "szerokie horyzonty" 7-14 na E-systemie czy coś na pełnej klacie? Załóżmy że cana nie gra roli i trzymamy się małego obrazka.
    D700 plus 14-24 f/2.8.
    Jeśli cena nie gra roli to oczywiście D3x z tym samym szkiełkiem


    Cytat Zamieszczone przez tymin3 Zobacz posta
    narazie rozważam

    sigma 17-35 2,0-4,0
    sigma 12-24 4,5-5,6
    nikkor 18-35 3,5-5,6
    nikkor 20-35 2,8

    co bedzie dalej to sie okaże
    Z tego zestawu wziąłbym ostatni.
    Jeśli uda się kupić
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 10.12.08 o 12:29

  4. #24
    piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tymin3 Zobacz posta
    Dlatego zostawiam E3 (w zalozeniach e3 ma byc na stale z 50-200), bo 50-200 jest swietnym szkłem, ktore nie ma odpowiednika w tej cenie w innych systemach, (nikkor 80-400VR 4,5 4500zl) ostre kontrastowe dosyc jasne, stabilizacja w e3 tez mu sporo daje. No i mam 2 puszki odpada przepinanie 1 szkła
    Zostawienie puszki dla jednego szkla to jak dla mnie kiepski pomysl.
    Zdecyduj sie na jeden system, sprzedaj E-3 kup np D300 albo nawet D90.
    Wtedy bedziesz mogl zakladac dowolne konfiguracje szkiel. Jeden system to wieksze mozliwosci. Jesli np dorobisz sie dwoch lamp to bedziesz ich mogl uzywac na obu body jednoczesnie, albo jako slave itd.

    Jak kupisz druga puszke cropowa to dla podobnej ogniskowej nie musisz kupowac 400mm.

  5. #25
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lessie Zobacz posta
    A tak przy okazji - co byście woleli mieć w torbie na "szerokie horyzonty" 7-14 na E-systemie czy coś na pełnej klacie? Załóżmy że cana nie gra roli i trzymamy się małego obrazka.
    Bez mrugnięcia zamieniłbym na D700 + 14-24 lub 5dmkII + 14mm F2.8

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    ja, ze względu na zachowanie się 7-14 na brzegach kadru, zarówno jeśli chodzi o ostrość, jak i winietowanie (korekcję perspektywy pomijam, bo przy tej klasy szkłach spokojnie można to zaniedbać), spokojnie wybrałbym E system z 7-14. Zwłaszcza E30 po samplach w RAW pokazuje, że nieźle by sobie poradził, szumy akceptowalne, bandingu brak.

    qbic: zastanawia mnie czemu jeszcze nie zmieniłeś, byłbyś szczęśliwszy i my także (owszem wiedząc, że Ty jesteś szczęśliwy)
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 10.12.08 o 11:28

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dzemski: jak ja lubię Twoją bezpośredniość
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #28
    tymin3
    Gość
    Dlatego nie spieszy mi sie z calkawita zmiana systemu bo

    1. lubie 50-200
    2. leży jeść nie chce
    3. mam wiecej zlecen niz mozliwosci na ich wykonanie, jezeli zatrudnilbym kogos kto umie robic zdjecia (wystarczy lekko przeszkolic) ale nie ma wystarczajacego sprzetu to daje mu zestawik e3 "28-400" 2,8-3,5 + lampe i mam dwa sluby w sobote zamiast jednego
    4. chce miec kompletny zestaw zapasowy.

    oczywiscie pomysl sprzedania e3 i kupienia d200 / d90 niejest zly moglby wtedy miec na puszcze FF szeroki kat a na Dx 50 lub 85

    Z tym pytaniem jak taki kundel jak sigma bedzie działac musze sprawdzic w jakism sigma centrum, nie ma wyjscia, chociaz wcale nie powiedziane ze taki nikkor na cyfrze bedzie tez cudowny.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Dzemski: jak ja lubię Twoją bezpośredniość
    Zawsze do usług

  10. #30
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    qbic: zastanawia mnie czemu jeszcze nie zmieniłeś, byłbyś szczęśliwszy i my także (owszem wiedząc, że Ty jesteś szczęśliwy)
    Nawet jak zmienię system to będę tutaj wpadać i się wypowiadać w kwestiach technicznych. BTW, widziałeś sample z 14-24 albo stalki canona ze mówisz o "spokojnym" wybraniu 7-14?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 22.02.13, 14:10
  2. połączenie lampa-korpus
    By pinezka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.07.11, 18:48
  3. Ciekawe połączenie historii
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28.01.09, 22:06
  4. d700 na dpreview
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 08:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.