Strona 3 z 83 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 825

Wątek: Szybka, nierozważna jazda

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    173
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    lucca, a pomyślałeś kiedyś, że może Ci np. strzelić opona?
    Tak.Dlatego moja opona kosztuje 550€ jedna,i jest uzywana tylko dwa lata.W zime jade na zimowych i tez tylko dwie zimy.

Lexusa ujezdzam troche ponad rocznego.

Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Ja szczerze powiem na nikogo już nie krzyczę... nawet na Boga.
    To jest Grześ, jego żona i malutka córeczka...

To Grześ z córeczką Mają...

Te zdjęcia na pewno nie są drastyczne... nie krzyczą krwią...

Końcem marca minie rok, kiedy zginęli zabici przez faceta w mercu, który wyprzedzał na łuku drogi. Nie mieli szans - jechali przepisowo, swoim pasem wracali od rodziny. Grzesiu nie skończył 30tki... Maja miała 8 miesięcy... Żadne spoty tego nie załatwią... tylko życie. Kierowca tamtego samochodu żyje, a my już nigdy ich nie zobaczymy.
    Większa niż mysikrólik - radość mysikrólika | Mój fotowątek | Na co dzień tworzę dom utkany z marzeń

| OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    A mnie najlepiej się jeździ Austrii, Szwajcarii. Jadą 140 ale nie szybciej. Kilometry ubywają a ja nie jestem zmęczony. Boję się że jak już u nas będą autostrady to lewym pasem będą rwać po 200 na godzinę i zacznie się następny horror.
    Kultura jazdy w Austrii jest wręcz wzorowa. W zamierzchłych czatach, gdy pierwszy raz wyjechałem na Zachód - właśnie do Wiednia, PF126p - skonstatowałem że poruszanie się nim w mieście może być tak proste. Zmiana pasa to włączenie kierunkowskazu i wiadomo że sąsiedni pas zwolni! Boże jakże to się różniło od praktyki warszawskiego ruchu gdy takie manewry to wręcz było wymuszanie.
    A wracając do współczesności - bardziej niż niedzielnych kierowców boję się nowobogackich w wielkich terenówkach, nieliczących się z nikim, spychających innych na bok. Widać to na odcinkach naszych dróg z poszerzonymi poboczami. Taki dureń wali środkiem i nie zjedź na pobocze. Widziałem efekt na trasie gdańskiej -na szczęście walnęło w siebie dwóch takich samych. Często chcialbym jechać wtedy czołgiem.
    A tabuny kierowców montujących najsilniejsze żarówki kupione w hipermarkiecie. A własnym sumptem montowane xenony. A jeżdżenie ma światłach przeciwmgłowych przy pełnej widoczności. Co - na kursach przestali uczyć?? Lucca ile byś w Niemczech przejechał autostradą z włączonymi niepotrzebnie światłami przeciwmgłowymi? Pewnie nie więcej niż 10 km. Nasza policja pewnie by nawet nie zareagowała.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Trochę tu, trochę tam
    Siła reputacji
    227
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    lucca, a pomyślałeś kiedyś, że może Ci np. strzelić opona?
    Jeżeli opona jest prawidłowo eksploatowana po normalnych drogach, prawdopodobieństwo jej "strzelenia" jest pewnie takie samo jak bycie potrąconym na pasach. To znaczy, że nie mam przechodzić przez jezdnię? Pewnie, że tragiczne skutki wypadku rosną z prędkością ale nie można prędkości używać jak straszaka. Pojęcie "nadmierna prędkość" to wytrych, skrót myślowy. Sformułowanie "prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze", jest niewygodne w użyciu, za długie. Powinno być zastąpione pojęciem "brak wyobrażni", bo to on nie pozwala przewidzieć co może się zdarzyć w danych warunkach na drodze.
    W moim wątku numer zdjęcia jest w nazwie pliku.
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    173
    Moja galeria
    Wcale bym nie przejechal,skoro nie ma mgly to sie ich nie uzywa-to chyba normalne.Wlasnie musze sprawdzic,czy moge je uzyc jak warunki nie taki.Jak jest sucho to wycieraczek nie mam mozliwosci uzycia,bo nie mam przelacznika.Jest tylko impuls na spryskiwacze.
    Musze sie tez przyznac,ze w Polsce sie boje jezdzic,moze to nie jest strach,ale jakas taka zapora mi sie uruchamia.Nigdy nie mode przewidziec,ze ten inny nie wymysli czegos.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Mieszka w
    Tczew
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Mysikrólik, w tym wszystkim to właśnie mnie najbardziej dołuje, tak bardzo, że wyć się chce. !#@$%^&

Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Mysikrólik, w tym wszystkim to właśnie mnie najbardziej dołuje, tak bardzo, że wyć się chce. !#@$%^&
    Strasznie ciemna strona życia. Ja się długo nie mogłam pozbierać. B. mnie zabrał wtedy nad morze - paradoksalnie musieliśmy jechać drogą, na której zginął Grześ - krajową 8ką. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że trzeba jakoś żyć. Ale szlag mnie trafia jak widzę debili za kierownicą... bo o ile się sam zabije to jego sprawa, ale jak zabija niewinnych ludzi, którzy mieli plany, marzenia i całe życie przed sobą, to brak mi słów... Jak chciał poszaleć niech robi to na torze...
    Większa niż mysikrólik - radość mysikrólika | Mój fotowątek | Na co dzień tworzę dom utkany z marzeń

| OlyJedi Awatar Morlok
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    Jak chciał poszaleć niech robi to na torze...
    No co Ty. Ja widziałem paru cwaniaków z furami jak wysiadali po przejechaniu na torze po KIelcami. Pełne portki mieli, mysleli, że som Kubica. Tam trzeba naprawde umieć. Na drodze też, tylko na drodze instruktor nie zrobi z ciebie idioty, a szkoda. Moze paru by sie przydało.
    Jak zdawałem egzamin na prawko to instruktor łapał sciagających. Nie egzaminator. Na żale złapanych odpowiedź była krótka: kretyn to pan mżesz byc na polibudzie, tam tylko pana wywalą. Na drodze to mi pan zabije żonę lub dziecko.
    W US jakiś sędzia dla pijanych kierowców miał dodatek do kary: wizyta w prosektorium i po wycieczce wykup obwiązkowy worka na zwłoki z tabliczką imienną.
    Podobno robiło wrażenie.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

| OlyJedi
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Misiaczek51 Zobacz posta
    Boję się że jak już u nas będą autostrady to lewym pasem będą rwać po 200 na godzinę i zacznie się następny horror.
    Wszystko zależy od kultury jazdy. W Niemczech nieraz jechałem na trzypasmowej autostradzie prawym pasem 150 kmh, a na lewym mijały mnie mknąc ponad 200 kmh luksusowe wozy jakbym stał w miejscu - ale nie czułem się niebezpiecznie, bo było akurat luźno, a pogoda dobra. Gdy jest tłok, na "autobahnie" nie ma szybkiej jazdy, nie ma wyprzedzania z prawej, zajeżdżania drogi itp.
    Ale i tak uważam, że w Polsce się zmienia na lepsze, tylko zajmie nam to pewnie całe pokolenie. 10 lat temu, gdy ruch się już wzmógł, bo samochodów coraz więcej, znacznie trudniej było mi włączyć się do ruchu w mieście, albo poza miastem często podczas wyprzedzania ktoś nagle przyspieszał utrudniając manewr. Teraz mimo wszystko jest lepiej. Wiadomo, miasta się korkują, każdy już przynajmiej kilka razy doświadczył co to znaczy czekać na włączenie się do ruchu z bocznej uliczki.

Mysikrólik - myślę, że podałaś najbardziej sugestywny przykład, najbardziej do mnie przemawia. Nie szokujący, ale po prostu przejmująco smutny...

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lucca Zobacz posta
    ...Musze sie tez przyznac,ze w Polsce sie boje jezdzic,moze to nie jest strach,ale jakas taka zapora mi sie uruchamia.Nigdy nie mode przewidziec,ze ten inny nie wymysli czegos.
    A co ma powiedzieć ten, co musi przejechać po tych drogach, w towarzystwie tych innych, przeciętnie 8000 km miesięcznie? I to już dziesiąty rok!
    Pozdrawiam
    Jack