Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Z podrozy po Polsce

  1. #1
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Z podrozy po Polsce

    Witam po malej przerwie.
    Przedstawiam kilka zdjec z mojej podrozy po Polsce:

    1. Zamek w Baranowie w deszczu.
    ISO 100, F:2,8, T:1/80s

    2. Przejscie (Sandomierz-Furta Dominikanska).
    ISO100, F:2,8, T:1/320s

    3. Za zelazna brama (Palac w Kozlowce).
    ISO 100, F:2,8, T:1/800s

    4. Stare i nowe (Muzeum wsi lubelskiej).
    ISO 100, F:3,4, T:1/320s

    5. Na zamku w Ogrodziencu.
    ISO 100, F:5,0, T:1/640s

    6. Klamka (Ogrodzieniec).
    ISO 100, F:3,2, T:1/80s

    7. Na lubelskiej starowce.
    ISO 100, F:3,2, T:1/400s

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    5 nie ostra,
    reszta poprawne, moze pare bym inaczej pokadrowal.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nieostrosc ruin na 5 zdjeciu jest zamierzona . Ostrosc byla ustawiona na trawy. Mozna oczywiscie dyskutowac nad slusznoscia takiego pomyslu.
    (Teraz dopiero zauwazylem, ze po zmniejszeniu zdjecia - trawy rowniez wydaja sie nieostre. Ale w pelnej skali wyglada to lepiej).

  4. #4
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam.

    Ja rowniez chcialbym sie podzielic z Wami fotkami z podrozy po Polsce. Znajduja sie ona na stronie www.k-a.prv.pl Fotki dotychczas robione byly HP 720, a teraz czas na Olka c-4000, tylko pogody brak

    Zapraszam serdecznie.
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  5. #5
    Awatar GoSciU
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Węgrów
    Posty
    476
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    ..

    @wrocek fotki dobre, tylko niektore bym inaczej skadrowal....

    @kondi Twoje fotki w Twojej galerii tez juz ogladalem, wporząsiu

    pozdrawiam
    Gosciu Gosciowaty - Gosciowatosc :P
    Olympus C-750 UZ ; 256MB + 16MB xD OLYMPUS ; tuleja + filtr UV HOYA HMC SUPER ; dekielek

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    @wrocek dorzuce swoje 3 grosze jezeli pozwolisz.:

    1. swietne refleksy w chodniku. Moze przyciemnilbym o 0.3ev,
    2. Pomysl bardzo ciekawy, ale ustawialbym aparat w osi schodow, zby bylo symetrycznie,
    3. az prosi sie o polarka, co by wyeksponowac delikatnie niebo. (probowalem zrobic zdjecie jednego dworku noca zza bramy, ale mi nie wyszlo - deszcz mnie przegonil),
    4. jakos do mnie nie przemawia. Jakby byl szerszy kat widzenia to moze, ale byc moze jakies paskuctwa by wtedy weszly w kadr,
    5. Dokladnie tak samo bym skadrowal i ostrzyl na trawke (ostrzyles fotke po zmniejszeniu ?)
    6. ta fotke widzialbym w B/W ewentualnie w kolorach sepii (strasznie ostatnio mi sie podoba - zapraszam do podejzenia moich fotek sepii Tutaj, dodatkowo kadrowalbym w ten sposob aby pokazac co jest wglebi (nie tak bardzo en-face),
    7. bardzo fajny klimat starych uliczek. Sam obiecuje sobie wybrac sie na krakowski Kazimierz i popstrykac takie fotki.

    I na koniec zeby nie bylo niedomowien, wszystkie fotki mi sie podobaja, a te wszystkie uwagi to po to, aby cie na przyszlosc zmotywowac
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    jest sepia i sepia, ostatnio w redakcji fotograf spytał jak obrobić zdjęcie, to my, że na sepię, a on się pyta: to sepia jaki ma kolor, żółtawy, różowy czy brązowawy, czy szarego dodać.... no właśnie... dostał odpowiedź że ma sepię zrobić w kolorze sepii... a tak poważnie, to warto naprawdę pobawić się sepią, tonować ją, poszarzać, wprowadzać odrobinę magenty, yellowa, każde zdjęcie indywidualnie podejść. Polecam zabawę w photoshopie w duotone i uruchamiać to bichromię, trichromię i przypisywać jakieś kolory, możńa łatwo uzyskać fajne profile sepii, półsepii, działać na kanałach (wcześniej niż po przejśćiu na duotone) by zniwelować lub rozjaśnić pewne kanały... np usta by wyszły w sepii jasne, to na kanale red i magenta dajemi lighnes - rozjaśniamy, wtedy przechodzimy na duotony... kombinacji wiele. I tu można też to wykorzystać....
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    @MichelCat no to wypaliles z grubej rury "bichromię trichromię" - czlowieku nie kazdy tutaj test poligrafem , jezeli moglbys wyjasnic najlepiej w postaci jakiegos tutoriala moja wdziecznosc nieznalaby granic
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  9. #9
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Przylaczam sie do prosby vodnika. Chetnie poczytalbym przystepny opis tworzenia sepii w PS.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Otóż ja mam w PSie przypisane do duotone/bichromii i trichromii określone kolory, które łącząc się dają różne odcienie sepii. Jeśli chcecie, to dam wam jakieś profile duotonów i wczytacie gotowe... ale może tak
    dla przykładu:

    Duotone/duotone z dwoma kolorami: czarnym i pantone 7514 C



    Duotone/tritone z trzema kolorami: czarnym, pantone 7514 c i rozjaśniającym i zmniejszającym kolor sepii pantone 427 c
    dodatkowo dałem rozjaśnienie kanału red i magenta


    trzeci przykład.
    duotone: czarny i pantone 157 C... co zrobiłem ze zdjęciem... zdjąłem trochę reda i magenty by po przejściu na gray i potem na duotony żeby usta nie wyszły za ciemne... i podwójny unsharp na 80 % czasem to daje troszkę ziarka ale efekt nieraz ciekawy i miły w odbiorze.


    a dlaczego wykorzystuję opcję druku bichromicznego lub trichromii? bo mam szybko zdefiniowane kolory, ustawione sepie i tonacje, łatwo się w duotonach ustawia kolor, drugi do korekcji lub nawet trzeci...

    a tutaj oryginał




    teraz już część postu haczy o dział porady...
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.12.10, 17:40
  2. Planowanie podróży MZK
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.01.10, 22:16
  3. mały kroczek wielkiej podróży - początek
    By sepuk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28.02.09, 08:31
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.04.07, 20:59
  5. Obrazki z jednej podrózy
    By qwerty in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 3.09.04, 12:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.