Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zdjęcia w hali

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria

    Zdjęcia w hali

    Witam. Za dwa dni wybieram się na halową wystawę psów. Nie znam warunków jakie tam będą panowały a chciałbym zabrać tylko jeden obiektyw. Mam E-510 i biorę pod uwagę ZD 14-54 lub ZD 40-150 /starszy/. Nie wiem z jakiej odległości będę mogła fotografować i wiadomo, że część zdjęć będzie w ruchu czyli muszę dać krótkie czasy.
    Czy dam radę którymś z tych obiektywów?
    Jeżeli ktoś fotografował na terenie Targów Poznańskich, to bardzo proszę o rady.

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    Witam. Za dwa dni wybieram się na halową wystawę psów. Nie znam warunków jakie tam będą panowały a chciałbym zabrać tylko jeden obiektyw. Mam E-510 i biorę pod uwagę ZD 14-54 lub ZD 40-150 /starszy/. Nie wiem z jakiej odległości będę mogła fotografować i wiadomo, że część zdjęć będzie w ruchu czyli muszę dać krótkie czasy.
    Czy dam radę którymś z tych obiektywów?
    Jeżeli ktoś fotografował na terenie Targów Poznańskich, to bardzo proszę o rady.
    My też nie za bardzo wiemy. Może Dog Masterka ma orientację. Nie możesz zabrać dwóch szkieł? W gorszym świetle lepiej się sprawdzi 14-54 - bardziej uniwersalny, jaśniejszy i krótszy więc można sobie pozwolić na dłuższe/krótsze czasy. Czy jego ogniskowa wystarczy - nie mam pojęcia.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    A ma , bo za 2 dni to Poznań jest Byłam na Światówce, warunki do zdjec okropne. :/

    Ja fociłam starymi kitami [40-150 f/3.5-4.5 w wiekszosci, bo tele uwielbiam, ale jak nizej, malo miejsca :/] i FL36. Bez lampy szans niestety nie widze. Z lampa to spokojnie mozna bylo focic z 10-15m w ruchu.

    Wez oba, roznica miedzy 2.8 a 3,5 nie jest jakas imponujaca [nie pamietam, ok 0,5-0,7EV]. Jak najmniejsza przyslona, statyczne kadry :], wysokie iso, z bliska mozesz dopalac wbudowana lampa [tryb "blysk dopelniajacy", kompensacja blysku lampy na -, co by jej nie bylo widac i tylko troszke rozjasnila cienie i dodala swiatla], ale uwaznie, zeby nie przepalilo.

    A jezeli musisz wziac jeden, to 14-54 - na pewno bedziesz mogl blisko podejsc [na Swiatowce na finalach spokojnie dalo sie byc 1-2m od psow ;p, 40mm: https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-1065], 54mm starcza, jak cos to przykadrujesz, a bardziej uzywalny bedzie koniec z f2.8 niz f4.5 [ktorego nawet z lampa staralam sie nie uzywac...]. No i stary 40-150 ostrzy od 1,5m - trzeba sie czesto odsuwac... Ale ja bym brala oba ;p
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 6.11.08 o 14:52
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Dog_master, bardzo dziękuję za wszystkie rady; teraz wiem jak wybrnąć z sytuacji. Mam tremę, bo ktoś prosił o zdjęcia konkretnych psów a dotychczas fotografowałam tylko na wystawach w plenerze. Używałam ZD 40-150, bo ringi są większe.
    Wolałabym wziąć jeden obiektyw i resztę miejsca w plecaku przeznaczyć na drobiazgi niezbędne w podróży ale widzę, że oprócz dwóch obiektywów jeszcze i lampę powinnam wziąć. Pozdrawiam

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jezeli masz lampe, to oczywiscie, ze ja bierz! 40-150 jest bardzo fajne, z tym, ze potrzeba swiatla - z lampa [jaka? flka?] na pewno sie sprawdzi.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    FL 36R. Tyle co ją kupiłam i właśnie czytam instrukcję. Nigdy nie używałam zewn. lampy i nie wiem czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego. No i w sumie plecaczek już jest pełny a wolałabym mieć 1 szt bagażu, bo jadę sama. Jeszcze jutro potrenuję z tą lampą

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jesli masz FL 36R to mozesz doswiecac plan lampą z innej strony. Na aparat zakładałbym w ostateczności. Fajnie byłoby mieć pomocnika trzymającego te lampę gdzies z boku ..

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Dziękuję, to jest cenna rada i w przyszłości z niej skorzystam. Tym razem raczej będę musiała radzić sobie sama czyli lampa na aparacie.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    FL 36R. Tyle co ją kupiłam i właśnie czytam instrukcję. Nigdy nie używałam zewn. lampy i nie wiem czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego. No i w sumie plecaczek już jest pełny a wolałabym mieć 1 szt bagażu, bo jadę sama. Jeszcze jutro potrenuję z tą lampą
    Prosze, w miare gotowe rozwiazanie Sprawdzilo sie na WDS, lampe mialam [fl36] 1-2 dni wczesniej :
    - tryb A lub M
    - przyslona najmniejsza
    - tryb lampy w aparacie: blysk dopelniajacy
    - tryb lampy na lampie: TTL
    - wlacz kompensacje blysku lampy, mozesz nia sie bawic, ustawic na - wartosci, zeby nie przepalic zdjec
    - uzywaj tak wysokiego iso, na jakie mozesz sobie pozwolic - ja uzywalam spokojnie 800 gdy byla potrzeba

    I jeszcze taka kwestia - nie jest fajnie walic psom po oczach lampa z calej sily... Wiec delikatne, lekko, z daleka...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Dog_master, bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i rady. Tak podobnie kombinuję, że jak będzie ocena w statyce to tryb A a jak psy będą w ruchu to M. ISO nie mam odwagi ustawiać więcej niż 400.
    Problem polega na tym, że ci co nie mogą dojechać na wystawę chcą zobaczyć wystawiane psy i w postawie, i w ruchu, i jeszcze głowę. No, mam tremę.
    Fleszem błyskać po oczach nie lubię a chciałabym żeby zdjęcia dawały przegląd stawki / dwie rasy,trochę ponad 30 psów/ i stąd wziął się temat. W Katowicach robiłam kompaktem bez flesza i to była całkowita porażka a inni błyskali i mieli zdjęcia.

Podobne wątki

  1. Zdjęcia koszykówki na hali
    By krzaku15 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 4.02.09, 22:58
  2. Zdjęcia w hali sportowej
    By sebastan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.01.05, 19:06
  3. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.