Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Zdjęcia w hali

  1. #11
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Tak podobnie kombinuję, że jak będzie ocena w statyce to tryb A a jak psy będą w ruchu to M.
    Yyy, po co? Rob tak, jak Tobie wygodniej. M jest imho latwiejszy do pracy z lampa, ale A tez mozna.

    ISO nie mam odwagi ustawiać więcej niż 400.
    ? E-510tka nie szumi mocno, ja bym u Ciebie 1600 spokojnie nastawiala... Jak na hali bedzie za malo swiatla, to Ci i lampa nie pomoze.

    Fleszem błyskać po oczach nie lubię a chciałabym żeby zdjęcia dawały przegląd stawki / dwie rasy,trochę ponad 30 psów/ i stąd wziął się temat. W Katowicach robiłam kompaktem bez flesza i to była całkowita porażka a inni błyskali i mieli zdjęcia.
    Kompaktem. :] Dlatego lustro ma przewage, bo mozesz ustawic wyzsze iso np czy tez lampe dolozyc. A Katowice to z tego co wiem to tez hala [i lodowisko], czyli ciemno...

    BTW na jakie rasy polujesz? ;]
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    W Katowicach ringi są też na antresoli; było dzienne światło i chyba jakieś świetlówki ale i tak bez flesza za ciemno. Jak psy były przy stoliku sędziowskim to jeszcze jakoś się dało a w głębi ringu to już nie bardzo. Chcę mieć też zdjęcia w ruchu, bo wtedy widać czy grzbiet jest prosty i jaki jest wykrok. No i całą stawkę w każdej klasie i wybór BOBa. Jak mówisz, że tele + lampa + M to tak zrobię.
    Jadę pokibicować pinczerom miniaturowym i średniakom /w młodzieży idzie piesek po mojej suce/. W miniaturach mam prośbę o zdjęcia konkretnych psów ale chciałabym wszystkie. Pinki idą zaraz rano i potem do pociągu powrotnego mam czas na focenie tego co wpadnie pod obiektyw; tu już na pewno będę robić ZD 14-54.
    Ten aparat mam od niedawna i nawet nie ustawiałam jeszcze wyższego ISO niż 400.
    Dziękuję za wszystkie rady. Podziwiam Twoje zdjęcia, zwłaszcza te z fresbie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta


    ? E-510tka nie szumi mocno, ja bym u Ciebie 1600 spokojnie nastawiala...
    NIe przesadzasz?
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    W Katowicach ringi są też na antresoli; było dzienne światło i chyba jakieś świetlówki ale i tak bez flesza za ciemno. Jak psy były przy stoliku sędziowskim to jeszcze jakoś się dało a w głębi ringu to już nie bardzo. Chcę mieć też zdjęcia w ruchu, bo wtedy widać czy grzbiet jest prosty i jaki jest wykrok. No i całą stawkę w każdej klasie i wybór BOBa. Jak mówisz, że tele + lampa + M to tak zrobię.
    Jadę pokibicować pinczerom miniaturowym i średniakom /w młodzieży idzie piesek po mojej suce/. W miniaturach mam prośbę o zdjęcia konkretnych psów ale chciałabym wszystkie. Pinki idą zaraz rano i potem do pociągu powrotnego mam czas na focenie tego co wpadnie pod obiektyw; tu już na pewno będę robić ZD 14-54.
    Ten aparat mam od niedawna i nawet nie ustawiałam jeszcze wyższego ISO niż 400.
    Dziękuję za wszystkie rady. Podziwiam Twoje zdjęcia, zwłaszcza te z fresbie.
    Najlepiej bedzie, jak na miejscu zobaczysz, co Ci wychodzi i jak najlepiej Ci robic zdjecia. Ja w ruch watpie... Ale moze, jak troche swiatla bedzie i wyzsze iso...

    Dzieki!

    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    NIe przesadzasz?
    Nie Nie jestem szumofobem. U siebie uzywam iso 1000 spokojnie [jesli trzeba oczywiscie ;p], 1250 tez sie da. Widzialam iso1600 z e-510 i DLA MNIE jest jak najbardziej uzywalne, po prostu
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    I po wystawie; to było zbyt ambitne zadanie na moje umiejętności. Wszystkim, którzy udzielali mi rad przed wyjazdem należy się jakaś odpowiedź: zdjęcia są na tym poziomie.
    nr 1

    nr 2

    nr 3

    nr 4

    nr 5

    nr 6

  6. #16
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Szkoda, że zdjęcia nie mają exifów. Nie dało się wpuścić więcej światła albo odbić lampy od czegoś?
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Robiłam jednak z lampą wbudowaną. I tak przemieszczałam się wokół ringu, bo różnie się ustawiali. Z miniaturami było to dobre, że zawsze musiały trafić na stolik, więc jedno miejsce było przynajmniej pewne. Ze średniakami to już całkowita porażka a na tych bardziej mi zależało.
    Nie wiem dlaczego znikają exify przy obróbce. Muszę zobaczyć co przestawić w komputerze, żeby się zachowały.
    Przed następnymi wystawami poćwiczę gdzieś na dworcu i jak się trafią jakieś targi w okolicy, bo szkoda mi wielu zdjęć, które musiałam wyrzucić a sytuacje były niepowtarzalne.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie znam się robieniu zdjęć w pomieszczaniach, ale nie używałbym lampy. Jasny obiektyw, aparat na film, ręczne ostrzenie. Mam gdzieś foty z wesela, moment. Robione na Superii 800, OM-2n, Zuiko 50/1.8.





    Moim zdaniem lepiej nie używać lampy niż używać jej źle. A fotografie w świetle zastanym w 90% przypadków wyglądają lepiej niż te same ujęcia zrobione przy lampie.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    Robiłam jednak z lampą wbudowaną.
    Niestety widać. Ale trochę nie rozumiem logiki - masz fajną lampkę zewnętrzną, zależy Ci na zdjęciach, a robisz z wbudowaną, która daje marne efekty...

    Smerf Maruda, zdjęcia piękne, ale trzeba mieć te jasne szkła Autorka tematu ich nie posiada, za to posiada FLkę, a z tym zestawem też można powalczyć.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Smerf Maruda, zdjęcia piękne, ale trzeba mieć te jasne szkła Autorka tematu ich nie posiada, za to posiada FLkę, a z tym zestawem też można powalczyć.
    Toż to zestawem za 300 złotych robione jest Nie ryzykowałbym ostrzenia na matówce aparatu cyfrowego w ciemnym świetle - dlatego polecam coś na film, tam matówki są "ździebko" większe i jaśniejsze

Podobne wątki

  1. Zdjęcia koszykówki na hali
    By krzaku15 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 4.02.09, 22:58
  2. Zdjęcia w hali sportowej
    By sebastan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.01.05, 19:06
  3. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.