Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Przylra sprawa z karta pamieci (mam nadzieje)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Przylra sprawa z karta pamieci (mam nadzieje)

    Na poczatek sie przedstawie!
    Mam na imie Marcin i od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Olka c-4000.
    Spotkala mnie przykra sprawa problem z karta. Otoz jak zrobie +/- 20 zdjec na karcie Fuji 128mb pojawia mi sie CARD ERROR! Po podpieciu aparatu pod komputer strasznie rzezi komp ale uda mu sie ten zdjecia odczytac, pomimo tego ze wyskakuja jakies komunikaty. Stad moje pytanie czy spotkal sie ktos juz z takim czyms i prosze o pomoc co mam teraz zdzialac.
    Z gory dzieki za pomoc!

  2. #2
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cześć, czy karta daje się poprawnie sformatować w aparacie? Jeśli zawsze wyskakuje błąd po zapisaniu tych 20 zdjęć, to wygląda chyba jednak na uszkodzenie pamięci. Dla pewności możnaby było sprawdzić na innym aparacie, jeśli masz oczywiście taką możliwość.
    Jeśli sytuacja by się powtórzyła a karta jest nowa i na gwarancji to oddałbym ją i wymienił na inną.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    W aparacie karta daje sie sformatowac

    proces formatowania przebiega w porzadku nie ma zadnych bledow ale przy robieniu zdjec wlasnie jawi sie problem CARD ERROR? Czy to nie dziwne

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    dziwne... ale moze diagnostyka błedów w Olku jest na tyle prosta że on nie wyłapuje błędów powstałych w czasie formatowania i w rezultacie formtowanie niekoniecznie musi byc poprawne... zarówno z winy Olka jak i karty. Przetestuj koniecznie w innym Olku lub jesli masz cos na gwarancji (aparat/karta) to zażądaj sprawdzenia. Mozesz jeszcze zrobic inny eksperyment... jesli bład masz po ca. 20 fotkach w danej rozdzielczosci a x b pikseli to sformatuj kartę w Twoim aparacie i rob zdjęcia w innej rodzielczosci... ciekawe czy błąd (o ile wystąpi) nastąpi takze po ca 20 fotkach. Jesli tak to wskazywałoby to na jakis problem z odczytywaniem przez aparat. Jesli nie to byłyby to najprawdopodobniej błąd formatowania. No i na koncu jesli masz czytnik to probuj odczytac przez czytnik a nie bezposrednio z aparatu... Żaden z tych "testow" nie daje jednoznacznej odpowiedzi ale pozwala zawezic prawdopodobienstwo przyczyny... Pzdr.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Sprawdzilem to w ten sposob...

    odpalilem taki programik ktory sie nazywa WinHex i zaczalem sprawdzac strukture fizyczna karty. Ok otwarlo ladnie ale co zauwazylem przy ostatnim zdjeciu jakie bylo zrobione jak wszedlem fizycznie na ten obszar zaczela sie caly czas palic lampka odczytu karty. Niestety nie dalo sie nic zapisac wyskoczyl mi na monitorze komunikat o tym ze nie mozna zapisac z powodu bledy odczytu. Wydaje mi sie ze jest to wina karty, gdyz po zalozeniu orginalnej karty Olympusa 16mb bylo wszystko OK zapisywal i odczytywal bez problemu. THX za NFO i Pozdroofka!

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Czasem moze pomoc formatowanie w innym aparacie... a tak na marginesie... kiedys udało mi sie byc daleko stąd w kraju taniej elektroniki no i potrzebowałem kilka kart aby uwiecznic tą wyprawe bo zabrane zasoby okazały sie zdecydowanie niewystarczajace )))
    O dziwo w 2-3 sklepach odradzono mi karty Fuji... były faktycznie minimalnie tansze ale to nie mogło byc chyba powodem takiej niechcęci sprzedawców... Teraz chyba sie cieszę ze kupiłem inne (Pretec, Lexcar).
    Pzdr.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wlasnie tak zrobilem rezygnuje z Fuji

    Jak dostane z serwisu karte sprzedam ja, apoki co jutro bede juz mial Kingstona 128. Mam nadzieje ze to pomoze.
    Pozdrowka!

Podobne wątki

  1. Karta pamięci xD
    By Dawidek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8.09.08, 15:25
  2. C-750 UZ i karta pamięci
    By rmacieja in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.03.08, 23:52
  3. KARTA PAMIĘCI 512 Mb do C 770 UZ ??
    By triumf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.10.07, 12:08
  4. karta pamięci
    By myha in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.03.05, 19:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.