Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Wątek: Nie kupuj kota w worku - mini-poradnik.

  1. #51
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Ostrzeżenie

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Co jak co ale zawartość używanego dysku może być znacznie cenniejsza niż sam nośnik.
    Noo tu sporo ciekawostek "z życia smoków" jest.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #52
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Nie kupuj kota w worku - mini-poradnik.

    Znam sprawę. Sam macałem ten dysk.
    Nie może być tak, że kupujesz nowy dysk na własną firmę, a po jakimś czasie dysk pada. Ok, zdarza się. Zabierasz się za odzysk danych....
    i na dysku oprócz swoich danych znajdujesz duuuużo innych ciekawych rzeczy, które kiedyś na nim były. A dane te maja tyle wspólnego z legalnością co flaga piracka.
    Wyobraźcie sobie, że do Waszej firmy kontrola przychodzi... oooo, co my tu widzimy, kochana pani...
    Przez czyjeś świństwo można samemu kłopoty mieć.
    Saboor dobrze ostrzega, warto sprawdzać całość opakowania
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #53
    | OlyJedi Awatar nevra
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Vratislavia
    Posty
    1.177
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Ostrzeżenie

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Co jak co ale zawartość używanego dysku może być znacznie cenniejsza niż sam nośnik.
    Moja zawartość, owszem. Wycenię sobie solidnie.

    To mnie trafiło. Dysk, A-DATA CH 94 500 GB kupiony we wrocławskim Saturnie 20-go grudnia 2011. Nowy, fabrycznie zapakowany. Odpalony - był pusty, grzecznie pokazywał wolne 465 GB. Trochę na nim pracowałam, głównie ze zdjęciami. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęłam zgrywać na niego foldery z komputera. Grzecznie go wyłączałam, nie wyciągałam kabla. Pewnego ranka włączam komputer, a tam komunikat, ze A-DATA wymaga sformatowania. Wyłączyłam wszystko, wypięłam kabel i chciałam go odpalić na innym kompie. To samo.

    Szlag trafił mi około 400 GB zdjęć, w jpg-ach, ORF-ach, NEF-ach i tiff-ach. Do tego poszły w diabły pliki tekstowe.

    W Saturnie mi powiedzieli, że reklamację załatwiają szybko - oddają kasę. Zawartość ich nie obchodzi.

    Wobec tego, że nie robiłam formatu i niewiele usuwałam - pojedyncze gnioty, niech mi ktoś wytłumaczy, jakim cudem obraz dysku wynosi ponad 900 GB? Są na nim filmy, Linux i inne programy, o których nawet nie słyszałam.

    Wytłumaczenie jest tylko jedno - kupiłam dysk po użyciu. Czy Saturn sprzedawał cała partię przechodzonych dysków jako nowe, czy też ktoś z pracowników używał tylko ten jeden i na mnie pechowo trafiło, to nie moja sprawa. Niemniej jednak mam zamiar się tego dowiedzieć i rozdmuchać sprawę.

    Zaraz sobie do nich podjadę, ciekawe, co mi teraz powiedzą...
    Ostatnio edytowane przez nevra ; 20.11.12 o 19:00
    E-510 z przyległościami + żółty FX z dodatkami
    http://www.bociany.org.pl :
    kochajmy zwierzaki! tyle jest nieszczęśliwych...

  4. #54
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Ostrzeżenie

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Hmmmmm,trzeba przemyslec
    Pomyśl, pomysl, może i ja się załapię na to szkło, na tzw. krzywy ryj....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #55
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szampion Zobacz posta
    O sprzedaży używanego AGD jako nowego słyszałem a znajomy mini solarium używane jako nowe kupił ale to się w głowie nie mieści żeby używany dysk jako nowy sprzedać - fabrycznie zapakowany. Takie przekręty należy upubliczniać z odpowiednim tytułem ostrzeżenia (zawierających nazwę firmy - sklepu i ostrzeżenie, żeby wyskakiwał wysoko w Google) ale trzeba uważać, bo jeżeli nie ma się niezbitych dowodów (racja a dowody to niekoniecznie to samo), to można się narazić na odpowiedzialność prawną. Z drugiej zaś strony, jeżeli zbierze się ileś tam osób, to same ich spójne zeznania jako świadków będą mieć łącznie ogromny walor wiarygodności i powinny wystarczyć do tego, żeby dać medialną i prawną nauczkę oszustom.
    Aleś starocia wygrzebał.
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  6. #56
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Hej!

    Noszę się z zamiarem zmiany systemu z lustrzanki Nikona na bezlusterkowca (głównie ze względu na to, że mam już dosyć tej ciągłej zabawy w front-focus i back-focus). Przeglądając internet natrafiłem na angielskim ebay na bardzo dobre oferty na OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II i to jeszcze z obiektywem 12-40/2.8, przykładowo http://www.ebay.co.uk/itm/OLYMPUS-OM...oAAOSweM1aG-I9 . Pytanie chyba jest oczywiste (; Gdzie tkwi haczyk? W końcu aparat z obiektywem (rzekomo nowe) są tańsze niż sam obiektyw w PL)...

  7. #57

    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    podkarpackie
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sprzęt powystawowy, albo po zwrocie albo jeszcze coś innego - u nas też czasami można coś takiego spotkać

  8. #58
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Jak nazwa sprzedającego wskazuje spicydealsfactoryoutlet to jest produkt wycofany z obrotu sklepowego bo nie sprzedał się w terminie, zamknięto sklep ew. lokalny oddział Olka postanowił się go pozbyć bo koszty magazynowania i idącego za tym ubezpieczenia są wysokie a w okresie Gwiazdki lepiej zgromadzić kompakty...

    Osobiście bym zaryzykował bo opinie sprzedającego są dobre, jest gwarancja i można zapłacić PayPal.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #59
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    jest gwarancja
    Z tego co czytam jest to gwarancja "carry-in", a wiec nie jest to gwarancja producenta, tylko sprzęt w razie "W" trzeba odesłać do firmy w której się go kupiło (Holandia). No i tylko jeden rok, a nie dwa. Niby nie jest to wielki problem, ale jednak pewna rysa...

    Generalnie z tego co widzę podobny zestaw w Polsce - nowy, w sklepie z dobrą opinią - można dostać za ~7200 zł, przy czym z racji "cashback" na sam aparat realnie koszt spada o 450 zł. Muszę to przemyśleć, bo chyba zakup "w zestawie" jest najkorzystniejszą opcją dostania tego obiektywu.

  10. #60
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Sprzęt zakupiłem bezpośrednio przez sklep (który sprzedaje też na ebay). Paczka przyszła bez zastrzeżeń, wszystko działa, pudełka oryginalne, nie było widać żadnych śladów używania, więc chyba ok. Jako ciekawostkę warto chyba odnotować fakt, że aparat i obiektyw miały ekstremalnie stary firmware - w jednym było 1.0, w drugim 1.1 (ale niestety już udało mi się zapomnieć która wersja gdzie dokładnie [; ). Nie udało mi się też sprawdzić licznika migawki, bo okazało się, że po aktualizacji firmware'u ten się... wyzerował (; Czy był to egzemplarz powystawowy czy może coś innego - ciężko stwierdzić. Przykładowo nie było na ekranie LCD (czy na obiektywie) żadnej folii, a podejrzewam że w nowych sklepowych egzemplarzach takowa folia jednak jest (choć to tylko moja teza niepoparta żadnym dowodem), więc może to jest sprzęt z ekspozycji? Ciężko stwierdzić...

    Teraz tylko mieć nadzieję, że nic się nie zepsuje, a jakby już musiało się zepsuć, to żeby zepsuło się w miarę szybko (;

Podobne wątki

  1. Wyostrzanie - obszerny poradnik
    By Wieprz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 18:11
  2. Kupuj w USA za pośrednictwem strony www
    By raven66 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24.05.07, 02:14
  3. Poradnik: Obiektywy dla początkujących
    By johan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.04.07, 09:01
  4. Poradnik fotografowania dla amatora
    By lukasz-jaworzno in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.02.06, 22:38
  5. Filtr efektowy - gwiazdkowy - poradnik
    By vodnik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2.09.04, 21:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.