Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Dylemat gdzie kupić E-3

  1. #1
    Awatar buszm
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    39
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Dylemat gdzie kupić E-3

    Po analizie rynku, testach konkurencyjnych puszek i szkiełek decyzja pojęta czyli E-3 + Zuiko ED 7-14. Kasa przyznana z dotacji UE i tu pojawia się dylemat - gdzie kupić. Oczywiście każdy powie że w stanach ale nie da się tak przy rozliczaniu dotacji. Faktura musi być z kraju należącego do UE. Na ten zestaw mam do wydania 9200zł. Wysłałem kilka zapytań do najbardziej popularnych sklepów w necie i oto wyniki:
    1). http://www.japanfoto.pl/ - zaproponowali najlepszą cenę 9200pln z gripem!!!
    2). http://www.fotopanorama.pl/ - 9300pln (są z KRK więc mogę odebrać osobiście)
    ...a reszta już poniżej oczekiwań.
    I teraz mam problem bo Ad.1 najlepsza cena i grip ale sprzęt ściągany z Olympus Germany więc papiery niemieckie, brak możliwości odbioru osobistego, najpierw wpłata+zamówienie i czekanie na przesyłkę, brak opcji "za pobraniem". Ad.2 o 100 drożej, bez gripa ale pochodzenie Olympus Polska i odbiór osobisty. Co wybrać? A może trzecia alternatywa?
    Będę wdzięczny za sugestie
    E-3 E-510 FL50 FL-50R 7-14 14-54 40-150 OM50/1.8 .... http://MBphoto.pl

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Zonk
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    spróbuj: http://www.fotozakupy.pl, cennikowo co prawda wychodzi 9 368pln ale dało się z nimi dogadać w sprawie jakiś zniżek przy takich zakupach. Gdzieś tu nawet użytkownik był na forum od nich ..

  3. #3
    Awatar buszm
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    39
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zonk Zobacz posta
    spróbuj: http://www.fotozakupy.pl, cennikowo co prawda wychodzi 9 368pln ale dało się z nimi dogadać w sprawie jakiś zniżek przy takich zakupach. Gdzieś tu nawet użytkownik był na forum od nich ..
    Zapytałem e-mailem o cenę - zobaczymy. Apropos JAPANFOTO ma ktoś z was jakieś doświadczenia z tym sklepem???
    E-3 E-510 FL50 FL-50R 7-14 14-54 40-150 OM50/1.8 .... http://MBphoto.pl

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    w USA - 2500$ za E3+12-60+FL50R czyli nieco ponad 5kPLN. Bez podatku, zakupiony w necie w jednym stanie i przesłany do drugiego. Ceny w sklepach nieinternetowych w USA droższe od internetowych, a jeszcze zawsze dowalą koło 10% tax sale. A Zuiko 7-14 to tam coś koło 1500$ (nieco ponad 3kPLN).
    Za nieco ponad 8kPLN byłby E3+12-60+7-14+FL50R. A i na przykład karta CF ScanDisk Extreme III 4GB to niecałe 50$. Promax System Lumiquestu na lampę kosztuje poniżej 60$ (w kraju coś koło 350 zł). Itp, itd...

    Olek jest taki miły że daje roczną gwarancję nawet na sprzęt w USA. Canon i inni tacy mili już nie są - sprzęt z USA , gwarancja tylko w USA.
    Po większe zakupy opłaca się wybrać samemu. Kupiony odpowiednio wcześnie bilet w obie strony można wyrwać <2kPLN, na miejscu życie już tanie (hotel/motel, jedzenie, podróże), kraj ciekawy choć policyjny, a inne rzeczy też tanie (ubrania, kosmetyki, wszelka elektronika - uwaga na inne napięcie, samochody...).

    Ewentualnie w Wielkiej Brytanii - też taniej niż w kraju. Oczywiście w sklepach internetowych. Cła nie ma w UE (z USA najlepiej przywieźć samemu lub przez znajomego), a gwarancja UE dłuższa.

    Ostatni kraj do zakupów aparatów - Polska... Jest drogo, bo zysk na spadku kursów sprzedwacy chowają do kieszeni.
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    w USA - 2500$ za E3+12-60+FL50R czyli nieco ponad 5kPLN. Bez podatku, zakupiony w necie w jednym stanie i przesłany do drugiego. Ceny w sklepach nieinternetowych w USA droższe od internetowych, a jeszcze zawsze dowalą koło 10% tax sale. A Zuiko 7-14 to tam coś koło 1500$ (nieco ponad 3kPLN).
    Za nieco ponad 8kPLN byłby E3+12-60+7-14+FL50R. A i na przykład karta CF ScanDisk Extreme III 4GB to niecałe 50$. Promax System Lumiquestu na lampę kosztuje poniżej 60$ (w kraju coś koło 350 zł). Itp, itd...

    Olek jest taki miły że daje roczną gwarancję nawet na sprzęt w USA. Canon i inni tacy mili już nie są - sprzęt z USA , gwarancja tylko w USA.
    Po większe zakupy opłaca się wybrać samemu. Kupiony odpowiednio wcześnie bilet w obie strony można wyrwać <2kPLN, na miejscu życie już tanie (hotel/motel, jedzenie, podróże), kraj ciekawy choć policyjny, a inne rzeczy też tanie (ubrania, kosmetyki, wszelka elektronika - uwaga na inne napięcie, samochody...).
    Jak to napisał Buszm, sprzęt musi być kupiony w UE.
    OLYMPUS Your Vision, Our Future

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez buszm Zobacz posta
    Kasa przyznana z dotacji UE...
    Napisz coś więcej na temat tej procedury - ja też chcę...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    JapanFoto sobie odpuść, ja przerabiałem ten sklep. Straciłem tylko kupę czasu.

    Moja opinia o nich z opineo.pl

    "Nie polecam, zamówiłem E510 20 maja, po tygodniu oczekiwania napisalem maila z zapytaniem kiedy bedzie aparat. Dostałem odpowiedz, ze sklep ma male opoznienie, ale do 2 czerwca bedzie u mnie na pewno. 2 czerwca wyslalem kolejnego maila, bo aparatu nie bylo, w odpowiedzi podano mi kolejny termin 7 czerwca, prawie 3 TYGODNIE od czasu złożenia zamowienia. Podziękowałem za taką przygodę. Straciłem tylko niepotrzebnie czas i nerwy. Nie warto tracić 3 tygodni, dla kilkunastu złotych. PS. Osoby odpowiadające na maile powinny przejść kurs języka polskiego i wiedzieć, że zdanie zaczyna się od wielkiej litery, a kończy kropką."
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Aha, napisz coś więcej o tej dotacji. Jakie są zasady jej otrzymania?
    Ostatnio edytowane przez luc4s ; 1.08.08 o 11:56 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #8
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Też bym chętnie dowiedział się coś o rzeczonej dotacji
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  9. #9
    Awatar buszm
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    39
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wykrecik Zobacz posta
    Też bym chętnie dowiedział się coś o rzeczonej dotacji
    Otóż moi drodzy to proste - w końcu zaczynamy się czuć "europejczykami" w naszym kraju. Dotychczas do takiej dotacji uprawnieni byli bezrobotni chcący rozpocząć działalność po roku rejestracji w Urzędzie Pracy. Teraz wystarczą 3 miesiące, przejście kursu 2 tyg.(bezpłatny finansowany z UE) małej przedsiębiorczości, napisanie biznesplanu i 13000 bezwrotna dotacja pod warunkiem utrzymania firmy przez rok. Składka ZUS obniżona o 500zł przez 24mc. W każdym UP powiedzą Wam o szczegółach. Jak dla mnie rewelka - polecam każdemu.
    Luc4s dzięki za info - umocniłeś mnie w przekonaniu że gra o 100zł+Ggrip nie jest warta świeczki. Kupuję w fotopanoramie, a gripa sądzę że niebawem nabędę na AleDrogo bez pośpiechu. Towar z Olympus Niemcy nie podlega takim prawom w PL jak np. aparat zastępczy w czasie naprawy (dla posiadaczy E-3 lub zestawów reporterskich).
    Poza tym trzeba wspierać polskich przedsiębiorców - nie mają dzisiaj łatwego życia w walce z kursem $ i cenami w USA. Teraz Polska
    E-3 E-510 FL50 FL-50R 7-14 14-54 40-150 OM50/1.8 .... http://MBphoto.pl

  10. #10
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez buszm Zobacz posta
    Teraz wystarczą 3 miesiące, przejście kursu 2 tyg.(bezpłatny finansowany z UE) małej przedsiębiorczości, napisanie biznesplanu i 13000 bezwrotna dotacja pod warunkiem utrzymania firmy przez rok. Składka ZUS obniżona o 500zł przez 24mc. W każdym UP powiedzą Wam o szczegółach. Jak dla mnie rewelka - polecam każdemu.
    Etam, my dajemy 40.000 przy własnym wkładzie ok. 10.000, nie ma obowiązku prowadzenia firmy przez rok, pokrycie ZUS też jest i doradztwo specjalistyczne za free...

Podobne wątki

  1. E-620 + 12-60 SWD gdzie kupić
    By imacandi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 7.06.09, 20:36
  2. 12-60 gdzie kupić
    By aptur in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 2.08.08, 11:30
  3. ME-1, gdzie kupić?
    By MaBri in forum E-System
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 4.04.06, 07:27
  4. gdzie kupic?
    By chomsky in forum E-System
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28.11.05, 16:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.