Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Adobe LR Tips & Tricks

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Adobe LR Tips & Tricks

    Darmowy ebook dotyczący programu adobe lightroom czyli potocznie zwanego lajtruma.

    http://www.image-space.com/assets/Im...Tips_eBook.pdf

    kilka cenych wskazówek zawsze może się komuś przydać

  2. #2
    diabolique
    Gość
    Trochę OT, czy was też drażnią te charakterystyczne, pojechane suwakami foty obrobione Lajtrómem? Ja widzę tego coraz więcej i coraz bardziej mi się nie podobają...

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Każdy program graficzny daje możliwość "pojechania suwakami"
    i nie wydaje mi się abyś rozpoznał czy suwaki przesuwane były w PHOTOPAINCIE, PHOTOSHOPIE, LIGHTROOMIE czy jakimś innym programem

  4. #4
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    nie wydaje mi się abyś rozpoznał czy suwaki przesuwane były w PHOTOPAINCIE, PHOTOSHOPIE, LIGHTROOMIE czy jakimś innym programem
    Napisałem "charakterystyczne", czyli wg mnie dające się rozpoznać. LR ma tzw. presety, łatwe do obsługi przez laików, ale dające bardzo podobny efekt na wszelkiego typu fotach, stąd łatwe do rozpoznania.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    mnie drażnią wszelkie przedobrzenia ale jest to rzeczą gustu

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    alakin - możesz rozwinąć myśl o jakie efekty chodzi?
    Ja kiedyś nadużywałem suwaczka clarity - efekt był w postaci sporego "halo" na krawędziach ostrych kontrastów.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    a ja uwielbiam presety z LR. Nie wykorzystuje ich do wszystkich zdjęć, raczej dla zabawy, ale po to są żeby używać.

  8. #8
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lessie Zobacz posta
    alakin - możesz rozwinąć myśl o jakie efekty chodzi?
    Ja kiedyś nadużywałem suwaczka clarity - efekt był w postaci sporego "halo" na krawędziach ostrych kontrastów.
    Nie chcę tutaj wklejać zdjęć innych osób, ale znajomy, który całkiem niedawno robił fajne, dobrze obrobione zdjęcia, zachwycił się LR i od pewnego czasu nie da się tego oglądać, bo popadł w skrajność. Głównie widać to w obróbce portretów, czy nadmiarze stosowania efektu "światło/cień". Raz czy drugi może zachwycić. Ale coraz więcej tego typu obróbki widać, takiej coraz bardziej "ugraficznionej".
    Nie wiem na czym to polega, domyślam się tylko, że suwaczkiem można sobie po trochu zwiększać efekt, a preset działa podobnie do akcji w PS, więc nikt już po uruchomieniu preseta nie próbuje łagodzić uzyskanego efektu...

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    rozumiem...
    ja generalnie zauważylem że nadużywanie rozjaśniania cieni, które często ładnie prezentuje się na LCD, na papierze wyglada koszmarnie - bardzo nienaturalnie.
    Czasem przeginam z PSuciem ale ostatnio się opamiętałem trochę...wolę więcej czasu poświęcić na zrobienie foty lub ją skoszować niż upiększać coś co zepsułem przy robocie.
    Dobrze zrobiona fotka to potem tylko ewentualnie poziomy lub krzywe, przycięcie i po wszystkim

  10. #10
    diabolique
    Gość
    Ja generalnie koncentruję się na "przesłaniu" jakie ma fota. Powinna opowiadać mi coś ciekawego, przekazywać jakąś historię, puentować wydarzenie. Estetyka to rzecz wtórna, ładny portret obejrzę i zapomnę, wydarzenie ukazane za pomocą fotografii będę pamiętał i wyciągnę być może nawet jakieś wnioski... Stąd konsekwentnie wynika moja obróbka do BW, ukrycie w cieniu lub przepałach tego co odciąga od głównego motywu. Wiem, że jakiejś wielkiej fotografii nie uprawiam i na kolana toto nikogo rzuca, ale przynajmniej pokazuję kawałek życia, coś, co mnie zainteresowało.
    Stąd nawet najbardziej superancko przedstawiona za pomocą HDR-a koparka jakoś mnie nie kręci...
    Ale to oczywiście to indywidualne preferencje.
    Ostatnio edytowane przez diabolique ; 30.06.08 o 13:45

Podobne wątki

  1. Fotografowanie dzieci - tips & tricks
    By brjs in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20.11.09, 15:38
  2. Tips: AF w E-3, drugi stopień zasilania
    By salvadhor in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.01.09, 12:40
  3. Tips & tricks
    By slaszysz in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.05.07, 00:06
  4. sRGB czy Adobe RGB
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30.01.07, 09:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.