Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Ktory plecak z ponizszych? :)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Ktory plecak z ponizszych? :)

    Potrzebuje fotoplecak, gdyz torba foto jest fajna, ale nie na calodzienne wedrowki.

    Chce do niego wlozyc [maxymalnie]: E330 + kit + 50-200 + S30 + ZD8 + FL36. Kieszenie boczne: tu dam rade z duperelkami, ale... gdzies musze wcisnac 300ml wody, wiec albo jako szklo, albo do jakiejs kieszonki. Mocowanie statywowe byloby super, a lepiej: monopodowe. Nie chce wiekszego [bo po co, wole mniejsze plecaczki], nie chce mniejszego, i... nie chce ciezkiego [tak, tak, znowu na wage narzekam ;) ale kalkulacja jest prosta: X gram * Y sprzetu * Z godzin * N dni = AUĆ, gram do grama... ;) a skoro moge miec lzejsze, to why not? ;)]. Doszlam do wniosku, ze wszystko procz 50-200 i body wejdzie pionowo, wiec jest luz. Tylko nie wiem, czy jezeli plecak ma 13cm [wymiar wewnetrzny], to 16-stocentrymetrowe tele wloze...?

    Moja selekcja:

    - Lowepro: Mikro Trekker 100, Mikro Trekker 200, Mini Trekker AW, Mini Trekker Classic: nie maja mocowania statywowego... i brzydkie sa ;p wagi nie znam...

    - Tamrack: Travel Pack 71, Expedition 3, Adventure 74, Adventure 75: ciezkie i nie wiem, czy do mocowania statywowego przyczepie monopod... do 71 pewnie sie nie zmieszcze i tez brak mocowania

    - Vanguard: Oregon 52 i moze jakis mniejszy, Oregon 50? - trafilam w MM i.. .wydaje sie spoko. Ktos moze ma i wie, ile on wazy i jak sie sprawuje?

    Prosilabym Was o opinie o w/w modelach, czy wszystko wejdzie, jak sie uzywa, co lepiej wziac, a czego unikac... :). Ostatecznie wszystko "pomacam", ale... Jezeli cos jest zdecydowanie lepsze/gorsze, to wolalabym o tym wiedziec :) Patrzylam na taschenfreak i cambags, no i na "typ" plecaka jestem zdecydowana :) Nie wiem jednak, co z wybranych modeli wybrac, co odrzucic, jakie sa ich wady i zalety... :( Za duzo, za duzo... A moze cos pominelam...? Przegladalam zdjecia miliony razy, caly czas mi sie wydaje, ze wszystko jest takie same, jedno zdjecie pokazuje megapojemny plecak, inne malutki, a to ten sam model... Pomacam wszystko oczywiscie, ale mam aktualnie 9 plecakow na liscie i wolalabym ją ograniczyc... Ale nie umiem :( Wiec prosze Was o pomoc :)

    // prosba do modów, iżby to choć chwilke polezalo tutaj oddzielnie [wiem, ze jest temat "torba / plecak do E..."], gdyz tu wiecej ludzi wejdzie... a chce kupic w w najblizszym czasie :) wiec jakby mozna bylo scalic po pewnym czasie dopiero [moge przypomniec pozniej np. :)] to bym byl wdzieczna... :)
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 12.06.08 o 03:07 Powód: wylaczylam emotki, bo sie zazolcilo w poscie... ;)
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Na moje oko wszystkie te plecaki są bardzo podobne. Wydaje mi się, że mając na uwadze takie firmy jak Lowepro, Tamrac czy Vanguard nie ma większego znaczenia, na który z plecaków się zdecydujesz - każdy z nich będzie dobry.

    Ja ostatnio też szukałem plecaka odpowiedniego dla siebie i spędziłem nad tym kilka dni. Niezły kołowrotek się w głowie robi. Wszelkie wątpliwości minęły, gdy wziąłem do ręki Lowepro Fastpack 250 - to było dokładnie to czego szukałem. Świetnie zabezpieczone graty fotograficzne oraz dostateczna ilość dla nich, przestrzeń 'socjalna' na pierdoły innej kategorii, a jako bonus kieszeń na laptopa. I powiem Ci, że jestem mega zadowolony. Plecak mały nie jest, ale za to bardzo wygodny. No i w końcu przestałem przeklinać w trakcie wyjmowania sprzętu czy zmiany szkieł w terenie.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    No wlasnie sa bardzo podobne, Lowepro wiem, ze jest dobry, userow Tamraca jest malo imho, a zeby ktos mial Vanguarda to juz w ogole... Stad pytanie no i moze znajdzie sie ktos, to akurat ma cos z wymienionego i np. powie mi jaka waga czy cos
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #4
    Awatar budda
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Chyliny/Warszawa
    Posty
    141
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    No wlasnie sa bardzo podobne, Lowepro wiem, ze jest dobry, userow Tamraca jest malo imho, a zeby ktos mial Vanguarda to juz w ogole... Stad pytanie no i moze znajdzie sie ktos, to akurat ma cos z wymienionego i np. powie mi jaka waga czy cos
    na temat Vanguarda ktoś pisał że jakość marna,zaczął się pruć i ogólnie wykonanie takie sobie
    E-500

  5. #5
    Awatar e-bola
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Myślenice
    Posty
    55
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja mam Tamraca - ale model velocity (coś pomiędzy torbą a plecakiem) - jeśli chodzi o jakość to nie ma się do czego przyczepić. Ale jak zawsze wszystko "wyjdzie w praniu" jak poużywam go ze 2 lata to wtedy powiem coś więcej... Ostatnio nawet na rowerze byłem z aparatem i uważam że tamrac się spisał - kwestia jak i gdzie się jeździ.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Budda, dzieki Faktycznie, u nas o nim niewiele, przeszukalam CF i CB, teraz ide do Nikona na forum... Kurcze, nigdzie nic o nim nie ma, innych plecakow z listy jeszcze w łapkach nie mialam, a ten jest imho bardzo okej... No ale nic, szukam dalej. Ehh, wag nigdzie na ma podanych...

    E-bola, super Velocity nie dla mnie, ale to dobrze, ze Tamrac jest dobry ;p

    A problem mam w tym, ze... Vanguard na swojej www pisze, ze ten Oregon 52 jest na 3 szkla... Ja tam z 6 wpakuje... Tamrac Adv. 74 raz wydaje sie malutki, raz - pakowny... :/
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 12.06.08 o 16:50
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Mam tamraca adventure 7. Fajny plecak, jakość świetna, nie ma się do czego przyczepić. Solidna budowa, zamki, materiały najwyższej klasy. W dół wkładasz sprzet, na góre zmieszczą sie kanapki/picie/jakiś dodatkowy sprzęt typu lampa. Po bokach są kieszonki, gdzie zmieścisz jakąś butelkę, z przodu praktyczna kieszeń z fajnymi kieszonkami gdzie schowasz karty, baterie, portfel, klucze. Z dołu można zamocować statyw/monopod. Fajny plecak, choć może mógłby być lżejszy - nie mam w sumie skali porównawczej. Ogólnie, mogę polecić.

  8. #8
    Awatar budda
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Chyliny/Warszawa
    Posty
    141
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Budda, dzieki Faktycznie, u nas o nim niewiele, przeszukalam CF i CB, teraz ide do Nikona na forum... Kurcze, nigdzie nic o nim nie ma, innych plecakow z listy jeszcze w łapkach nie mialam, a ten jest imho bardzo okej... No ale nic, szukam dalej. Ehh, wag nigdzie na ma podanych...

    E-bola, super Velocity nie dla mnie, ale to dobrze, ze Tamrac jest dobry ;p

    A problem mam w tym, ze... Vanguard na swojej www pisze, ze ten Oregon 52 jest na 3 szkla... Ja tam z 6 wpakuje... Tamrac Adv. 74 raz wydaje sie malutki, raz - pakowny... :/

    ilu ludzi tyle opinii,tutaj na przykład chwalą http://forum.fotoexpert.pl/topics5/15356.htm
    E-500

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez budda Zobacz posta
    na temat Vanguarda ktoś pisał że jakość marna,zaczął się pruć i ogólnie wykonanie takie sobie
    Ja o tym pisałem. Była to torba foto, tania torba foto. Po miesiącu misiałem reklamować bo suwak błyzkawiczny zaczął się odpruwać.
    MK

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ooo dzieki super, kolejne forum do przeszukania

    Adventure 7 odpada [nie chce 2dzielnego], ale dobrze wiedziec, ze jest dobry Tzn ze firma jest dobra, a co za tym idzie, inne modele tez maja szanse byc dobre ehh maslo maslane

    Eh, naprawde nikt nie ma w/w przeze mnie plecakow...?
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. torba / plecak
    By Jeronimo in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 860
    Ostatni post / autor: 16.10.13, 14:50
  2. Plecak dla rowerzysty z lustrzanką
    By droplet in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28.08.09, 18:43
  3. Mały, tani plecak
    By mateusz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20.08.08, 00:26
  4. Torba czy plecak do C5060
    By mini21 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.11.06, 10:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.