Strona 57 z 66 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 657

Wątek: Czatownia - Technika fotografowania ptaków

  1. #561
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    właśnie stałej budy nie mam, rozkładam w nocy namiot i maskuję się trzcinami. jak na razie sroki i kruki-które sam spłoszyłem. być może błotniak na to maskowanie nie da się złapać?
    błotniaków na tych stawach jest kilka par.
    na drobne ptaki zrobiłem kija w innym miejscu, bliżej lasu. na razie sypnąłem robaków ale słabo skubią. stosunkowo często przejeżdżają tam niedaleko samochody polną drogą i byc może ta miejscówka okaże się spalona. byłoby szkoda, bo właśnie tam mogę namiot ustawić na skraju lasu pod drzewami. a w pobliżu tych trzcin stawiam namiot na środku pola.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #562

    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    32
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    siedź w śpiworze zamiast namiotu :P

    ---------- Post dodany o 04:56 ---------- Poprzedni post był o 04:55 ----------

    sie dź w śpiworze zamiast namiotu :P

  3. #563
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    właśnie stałej budy nie mam, rozkładam w nocy namiot i maskuję się trzcinami. jak na razie sroki i kruki-które sam spłoszyłem. być może błotniak na to maskowanie nie da się złapać?
    Temat trochę zaszły, ale zapytam jak Ci poszło ?
    Ja po południu, (bardziej pod wieczór) usypałem stóg ze ściętej świeżo trawy - jak gdyby dwie równoległe ściany, na drugi dzień o 6-tej byłem na miejscu (już było jasno) położyłem się, "przewróciłem" te ścianki siana na siebie, na głowę położyłem płytę pilśniową (po stłuczonej antyramie ) błotniaki stawowe przelatywały nisko mi nad głową patrolując teren, tak jakby mnie tam nie było, jeden upolował mysz, akurat przede mną nr 644:
    http://www.fotoprzyroda.pl/topic/181...%BCne/page-106
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  4. #564
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    pochłonęło mnie inne ptactwo i błotniaki trochę odpuściłem. ale namiot bardzo sie przydał i zdał egzamin.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #565
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    może odświeżę wątek, i podzielę się moimi doświadczeniami. może komuś przyda się w przyszłości
    znalazłem miejscówkę ze śpiącymi żurawiami. chcąc znaleźć się blisko nich odpada siatka i namiot. konieczne było zbudowanie czegoś stałego do czego ptaki się przyzwyczają, a dodatkowo będzie można wygodnie spędzić tam wieczór, noc i pół dnia (ok 18 godzin). zbudowałem sobie szkielet o wymiarach szer - 1,30m, dł - 2,5m i wys - 0,65m. wymiary są przemyślane i dobrane do mojej postury. w takiej budzie mieszczą się idealnie 2 materace z decatlonu (60cm szerokości). w razie dużego deszczu jestem dość bezpieczny. szerokość ta zapewnia również miejsce, oprócz fotografa, na plecak ze sprzętem oraz torbę z prowiantem i ciepłą odzieżą. wysokość 0,65m pozwala na w miarę wygodne przebieranie odzieży, poruszanie się, itp.
    szkielet okryłem folią budowlaną, wymiary folii dużo większe. końce podwinąłem do środka budy jako dodatkowe zabezpieczenie przed deszczem. zszywaczem przymocowałem folię do szkieletu. na folię położyłem ogrodową siatkę cieniującą. do niej z łatwością można mocować roślinność za pomocą tasiemek zaciskowych.
    trzeba pamiętać że maskowanie usycha i z czasem trzeba je odnawiać.
    wiem, że muszę jeszcze podbić "sufit" jakimiś płytami lub deskami, gdyż duży deszcz powoduje że woda stoi i wyciąga folię.
    poza tym buda jest dobra, ptaki przyzwyczaiły się, lekkie szmery typu szelest odzieży o materac, otwieranie posiłku, torby, itp. nie płoszą ich.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8010001.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	843,1 KB
ID:	126366

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8010002.jpg
Wyświetleń:	493
Rozmiar:	863,4 KB
ID:	126367

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8010003.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	770,7 KB
ID:	126368

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8010004.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	944,8 KB
ID:	126369

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8010006.jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	272,3 KB
ID:	126370
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  6. #566
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    może odświeżę wątek, i podzielę się moimi doświadczeniami. może komuś przyda się w przyszłości
    Czapki z głów!

  7. #567
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty abir.

  8. #568
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    Nieźle. Podziwiem Cię za chęci Mi by się nie chciało kombinować z takimi czatowniami
    The question is, who cares?

  9. #569
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    Podziwiam wytrwałość.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  10. #570
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    A ta woda co wyżej stoi w tej kałuży, to nie wcieka Ci do budy ?
    ...dobra robota
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  2. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.