Strona 40 z 66 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 657

Wątek: Czatownia - Technika fotografowania ptaków

  1. #391
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Peter1976 Zobacz posta
    Witam !!

    Dobra optyka nawet przez szybę da radę Mój grubodziób jest tego przykładem


    Pozdrawiam !!
    Piękny grubcio!! Walnij mu trochę pestek do karmika, nie będzie się nudził przy jedzeniu
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  2. #392
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    Kontynuując dyskusję na temat czatowni w nawiązaniu do komentarzy spod mojej fotki "Myszak ver. II". Moja buda stoi blisko wsi. Dojeżdzałem do niej drogą polną, a potem szedłem jakieś 300m przez brzezinkę, po czym ukazywała się piękna polana. Tam właśnie stała moja buda. Natomiast po pewnym czasie odkryłem, że za tą polanką znajduje się jeszcze gospodarstwo i myślę, że ludzie tam mieszkający płoszyli ptaszory. Po drugie, po śladach na śniegu doszedłem, że mięso jest wyciągane spod budy. Owszem, były ślady ptaków na śniegu i patolu, ale przede wszystkim był duży ślad ciągniętego mięsa i łapy, może psy, może lisy, tego już nie wiem. Dwie rzeczy, które źle robiłem. Słabe maskowanie obiektywu i brak imitacji obiektywu. Druga sprawa to to, że buda nie była wkopana w ziemię, więc sam się ograniczyłem do fotek na patolu.

    Natomiast buda kolegi z fotoprzyrody bardzo mi się podobała. Położona również dość blisko wsi, otoczona z trzech stron lasem, ale w takim miejscu, że ludzi tam nie widać. Świetne maskowanie obiektywów, sporo miejsca, czatownia wkopana, jednym słowem wszystko super. Zasiedliśmy o godz. 8.00, szliśmy jak było widno, a pierwszy myszak pojawił się o 9.00.

    Na dzień dzisiejszy mam upatrzone miejsce na nową budę, którą zamierzam postawić na przyszły sezon. Po pierwsze będzie ona bliżej mojego domu, co skraca czas podróży w celu dokarmiania i pozwala zaoszczędzić trochę paliwa. Po drugie, widuję tam sporo myszaków, sójek, srok, kruków, saren itp. Po trzecie, przydałoby mi się dłuższe szkło. 400mm po cropie to trochę za mało jak dla mnie. Obiektyw dający obrazek rzędu 500-600mm po cropie byłby idealny.

    Do przyszłego sezonu jest jeszcze sporo czasu, także w okresie letnim zamierzam przygotować się na spokojnie, żeby efekty były ciut lepsze.

  3. #393
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Spokojnie tymi mm. myszaki są jak woły. Przyzwyczajone siadają 5m od budy i żrą - na portrety wystarczy. Jeżeli będziesz chciał robić walki i ptaki w pełnej rozpiętości skrzydeł to padlinę kładziesz na jakieś 15m. Czatownia nie musi być wkopana. Możesz w niej wygodnie leżeć zakuty w śpiworek. Jest teraz taki ciąg na niską perspektywę ale jak przesadzisz to śnieg zasypie Ci otwór na szkło. Zrób sobie wygodną leżankę, przywal sianem na 1m w górę i spokój. Nie będzie ludzi zbyt blisko to i ptaki chętniej przylecą. Mam na łące czatownię niedaleko wsi i ludzie to nie problem. Nawet bieliki nauczyły się przylatywać przed 9tą i po 16tej jak już nikt nie łaził. Jeżeli człowiek nie jest stale obecny to kruki i myszaki kręcą się non stop.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  4. #394
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Pytanko mam jedno. Bo 5 metrów to blisko - racja. Powiedzcie mi ile w przybliżeniu centymetrów wystaje wam obiektyw za budę. Chodzi mi o to że czasem trzeba aparatem ruszyć w lewo lub prawo. Ostatnio płoszyłem takimi ruchami obiektywu sójki. Myszaki też były mniej spokojne niż wcześniej. Jak jest u was?

  5. #395
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Na połowę osłony. Czyli parę cm. Ruszam zawsze powoli, mm za mm, nigdy gwałtownie. Doczep do czatowni rękaw starej bluzy i wsadź w niego obiektyw, nie będzie się wyróżniał.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  6. #396
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Nie wiem na ile skuteczny patent ale wyczytałem że w czatowni warto pozostawić butelkę denkiem na zewnątrz w otworze przygotowanym na obiektyw. Ptaszory się przyzwyczajają i nie płoszą widząc szkło

  7. #397
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    moose - dziekuje za podpowiedź.

    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    Nie wiem na ile skuteczny patent ale wyczytałem że w czatowni warto pozostawić butelkę denkiem na zewnątrz w otworze przygotowanym na obiektyw. Ptaszory się przyzwyczajają i nie płoszą widząc szkło
    Też już o tym czytałem jednak nie praktykowałem, bo nigdy ze sobą butelki nie miałem, ale pomysł wydaje się być logiczny

  8. #398
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    butelki, puszki po psiej karmie, rury pcv - zawsze wkładam w otwór. Dodatkowo z zewnątrz opatulam czymś w kolorze obiektywu.
    Polecam też przeprowadzić sobie takie doświadczenie- Umocować aparat na statywie albo dać komuś do ręki i popatrzeć weń od strony obiektywu. Wtedy dokładnie widać to, co widzi drapol jak spojrzy w przednią soczewkę ( każdy ruch, nawet mrugnięcie) . I okazuje się, że nie tylko zamaskowanie przodu czatowni jest ważne. Bardziej jeszcze istotny jest nieprzezroczysty jej tył.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  9. #399
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    próbowaliście taśmę nakleić na osłonę obiektywu?

    przykładowa
    http://www.vest.pl/product-pol-6769-...WOODLAND-.html

  10. #400
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    próbowaliście taśmę nakleić na osłonę obiektywu?
    Nie wiem czy jest sens, jeśli obiektyw i osłona jest czarna. W canonie może i tak ale w olku nie wydaje mi się to konieczne.

    A przez obiektyw z drugiej strony /znaczy od strony ptaszora/ dzisiaj sobie popatrzę. Dzięki za cenne uwagi.

Podobne wątki

  1. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  2. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.