Strona 59 z 66 PierwszyPierwszy ... 9495758596061 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 657

Wątek: Czatownia - Technika fotografowania ptaków

  1. #581
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: Technika fotografowania ptaków

    Super wątek. Dobrze, że dzięki Abirowi go odkryłem.

    Pozdrawiam

  2. #582
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Odgrzewając wątek miłośników siedzenia i leżenia w bezruchu pochwalę się jak zbudowałem mój pałac zimowy vel czatownię zimową, może komuś przyda się ta wiedza w przyszłości - jak robić lub jak nie robić.

    Jeśli pamiętacie moją budkę na żurawie, to została taka jak była. Zdecydowałem, że na zimę stworzę coś nowego. Buda zimowa z założenia ma mi służyć do siedzenia (nie do leżenia-jak żurawiowa), ma być w niej dość dużo miejsca (krzesło wędkarskie, ja w grubych ciuchach+śpiwór, plecak ze sprzętem, ewentualnie jakiś sprzęt rozgrzewający typu palnik spirytusowy, kuchenka turystyczna, swoboda ruchów i dobra osłona przed wiatrem) Biorąc to wszystko pod uwagę wyszły mi wymiary budy 160cmx160cm, h=150cm.


    Nie będę pisał o sprawach związanych z terenem i pozwoleniem od właściciela, bo każdy wie jak powinno to wyglądać żeby miało ręce i nogi.


    Na miejsce budowy wybrałem skraj prywatnego lasu, wykorzystując 2 drzewa jako słupki. Miejsce jest w zagłębieniu w stosunku do poziomu fotografowania, co zaoszczędziło mi kilku dni pracy z kopaniem grobu o głębokości ~60cm. Na dwa następne słupki wykorzystałem papierówki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0427.jpg
Wyświetleń:	542
Rozmiar:	882,0 KB
ID:	135488

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0428.jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	880,6 KB
ID:	135489

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0429.jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	615,2 KB
ID:	135490



    Do wypełnienia szkieletu wykorzystałem deski z pomostów rusztowaniowych oraz płytę wiórową
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0430.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	616,5 KB
ID:	135491

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0431.jpg
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	574,8 KB
ID:	135492

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0432.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	594,8 KB
ID:	135493



    Zadaszenie zrobiłem z całych pomostów przyciętych tylko na wymiar. Nieszczelności między deskami uzupełniłem pianką montażową. Z resztą wszystkie nieszczelności w ścianach też uzupełniłem pianką montażową.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0435.jpg
Wyświetleń:	536
Rozmiar:	829,7 KB
ID:	135494

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0439.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	818,2 KB
ID:	135495



    Po uszczelnieniu pianką ściany wyłożyłem od środka grubą podwójną folią budowlaną w ochronie przed wiatrem z małych szczelinek między deskami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0438.jpg
Wyświetleń:	482
Rozmiar:	778,7 KB
ID:	135496

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0441.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	701,7 KB
ID:	135497



    Przyszedł czas na wypełnienie deskami wejścia i zamontowanie drzwi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0442.jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	737,6 KB
ID:	135498

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0446.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	779,2 KB
ID:	135499



    Dach obłożyłem również grubą podwójną folią budowlaną
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0445.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	780,6 KB
ID:	135500



    Na koniec zająłem się wizjerem. Zrobiłem 3 klapki. Dwie na obiektywy i środkowa na podglądanie. Miejsca na obiektywy mają rękawy z materiału maskującego. Z zewnątrz przednią ścianę obłożyłem ogrodową siatką cieniującą. Dzięki niej dobrze widzę co jest na zewnątrz, ale z zewnątrz niewiele widać co jest w środku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0456.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	673,3 KB
ID:	135501

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0458.jpg
Wyświetleń:	459
Rozmiar:	935,0 KB
ID:	135503


    Gdy liście do końca opadną postawię jakąś małą choinkę na przedzie i dach obłożę gałęziami z choinek. Jak ta buda się sprawdzi w zimę – zobaczymy. Jest to konstrukcja mojego wymysłu. Mam nadzieję, że ochroni mnie przed zimnem i pozwoli na zrobienie choć kilku dobrych zdjęć, które będę mógł wam pokazać. jeśli nie to spalę ją na wiosnę jak marzannę
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  3. #583
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Łamaga jesteś, zdjęć nie umiesz robić... aaa to telefonem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #584
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Wszystko super, ale gdzie masz słońce ..? albo inaczej, co masz zamiar fotografować - bo ptaszki przed budą raczej odpadają..
    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  5. #585
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Numeruj fotki, łatwiej będzie oceniać. Najbardziej z tej wstawki podoba mi się...




    Zdolny Bob Budowniczy z ciebie.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #586
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Łamaga jesteś, zdjęć nie umiesz robić... aaa to telefonem
    no właśnie, to takie zdjęcia poglądowe. A że łamaga - to prawda

    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta
    Wszystko super, ale gdzie masz słońce ..? albo inaczej, co masz zamiar fotografować - bo ptaszki przed budą raczej odpadają..
    pzdr
    drapole w dalszej odległości od budy. słoneczko sobie tak wędruje od prawej do lewej. z rana jest więcej cienia na łące, później więcej słońca. Parę metrów od budy postawię jednak jakiś konar na mniejsze ptaszki - choć będzie gorzej ze światłem ze względu na drzewa na skraju lasu. Pewnie o to Ci chodziło

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Numeruj fotki, łatwiej będzie oceniać. Najbardziej z tej wstawki podoba mi się....
    Nie gadaj, fotki są prima balerina. można by niektóre pod jaki filtr rozmycia podciągnąć . Dawno nie pstrykałem i wylazłem z fprawy
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  7. #587
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Mogles dach nieco pod skosem dac, by Ci na leb nie lala sie stojaca woda i topniejacy snieg.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  8. #588
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta


    drapole w dalszej odległości od budy. słoneczko sobie tak wędruje od prawej do lewej. z rana jest więcej cienia na łące, później więcej słońca. Parę metrów od budy postawię jednak jakiś konar na mniejsze ptaszki - choć będzie gorzej ze światłem ze względu na drzewa na skraju lasu. Pewnie o to Ci chodziło
    Właśnie o to mi chodzi, obawiam się, że i drapole będziesz miał w cieniu nawet w najlepszej porze dnia, a do grudnia słońce będzie jeszcze niżej. Drugi plan odbijające słońce i ze zdjęć będzie kiszka - obym się pomylił. Jak możesz zrób zdjęcie z większej odległości.
    pozdrawiam
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  9. #589
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    ... jakiś sprzęt rozgrzewający typu palnik spirytusowy...
    spirytus będziesz palił ? Takie marnotrawstwo , lepiej kolegów byś zaprosił, są lepsze sposoby rozgrzania się spirytusem
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  10. #590
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Mogles dach nieco pod skosem dac, by Ci na leb nie lala sie stojaca woda i topniejacy snieg.

    pozdro
    może na zdjęciach tego nie widać, ale dach jest pod lekkim skosem do tyłu. ale przewidując kapanie wody dach wyciągnąłem kilkadziesiąt cm od ścian, więc nie powinno mi to przeszkadzać.
    dzięki nyny

    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta
    Właśnie o to mi chodzi, obawiam się, że i drapole będziesz miał w cieniu nawet w najlepszej porze dnia, a do grudnia słońce będzie jeszcze niżej. Drugi plan odbijające słońce i ze zdjęć będzie kiszka - obym się pomylił. Jak możesz zrób zdjęcie z większej odległości.
    pozdrawiam
    nie patrz na te zdjęcia, to podrzędny telefon.
    światło będzie w miarę ok. jak zimą będą fajne mroźne słoneczne dni to i cień mi nie straszny.

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    spirytus będziesz palił ? Takie marnotrawstwo , lepiej kolegów byś zaprosił, są lepsze sposoby rozgrzania się spirytusem
    w piersiówce będzie lepszy gatunkowo trunek. ale masz rację - palenie spirytusu to marnotrastwo

    dzięki wam za uwagi i sugestie. mam nadzieję, że za około miesiąc napiszę o moich pierwszych wrażeniach z użytkowania tej latryny
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

Podobne wątki

  1. Technika B&W
    By Dawid in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 15:21
  2. Co to za technika??
    By bigziii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 01:25
  3. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  4. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.