Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Czy warto??

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czy warto??

    Witam.
    Mam olympusa c-4000 i mysle o dokupieniu do niego zestawu ochronnego. Co myslicie o tym: http://allegro.pl/show_item.php?item=26458801
    i czy warto za ta cene, a jak nie to co innego radzicie.

    Z gory dzieki
    mirek

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    26
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja u nich kupiłem tylko w sklepie i bez polarka, i jak narazie jest ok!

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    218
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Mirek od cholerki było gadane na forum na temat tulejek więc luknij i poczytaj , zestaw zawsze ci się przyda , zresztą sam uzywam i wielu ludzi na tym forum co maja C-4000 . Tulejkę kupiłem od foto-tipa i Uv-ke Kinga , niestety filterek zaraz zmieniłem na UV Hoya . Niska jakość Kinga , no ale cena też jest niska . Co do polarka Kinga to sie nie wypowiem bo nie miałem ,niedługo kupuje polarka Hoya
    c-5060 , A710IS , 1000D + kit 18-55IS , c50mm1.8 II

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    @yacek podpisuje sie obieram recami :P pod tym co powiedziales! ja tez tak kupowalem Kinga i na Hoya sie skonczylo, no i mysle o Polarze Hoya...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    białystok
    Posty
    46
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    ja kupiłem oddzielnie tulejke (ok 50zł), dekielek 10zł, i UV Hame za 30zł - w sklepie. Teraz jedynie bym sie zastanowił czy zamiast Hamy nie kupić Hoyi. Jeśli zależy ci na jakości - polecam jako UV Hoya zielona (ok 35zł) jako PoLar cir Hoya fiolet. za 115 zl
    C4000z, http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=17463
    c4000, Dane Elec SM 128MB+ Kingston 128MB, Olympus SM 16MB. Emos 8168, 4x Camelion 2300, 4xHahnel 2100, tulejka 52, Hama UV 52, Case Logic CBV1

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam!
    Też planuję zakupić zestaw UV i polarek do C-4000. Foto -tip ma w ofercie UV Hoya HMC - myślę że o wiele lepszy niż kinga ale wówczas trzeba zsumować całość elementów osobno, a w zestawie z Kingiem jest jednak taniej bo to komplet. Szkoda żez filterkiem Hoya UV nie ma podobnego zestawu - pytałem przez maila. Pozdrawiam!

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Strzyżów, k.Rzeszowa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    zestaw ochronny do C-4000

    Znajomy kupił do C-4000 tuleję+UV King+POLAR King(tuleja 41-46) i muszę powiedzieć,że po założeniu tuleji+UV na zdjęciu nie występuję efekt tzw.winietowania,natomiast po załozeniu nastepnego(POLARa) na zerowym zoomie(WIDE) optycznym na LCD oraz wizjerze,widać zaciemnione narożniki w LCD,ponieważ szeroki kąt widzenia WIDE "łapie"drugi filter,jeśli użyłem lekko zoomu,wtedy efekt taki zniknął.Zastanowiłbym się nad zakupem tuleji 41-52,wtedy u wylotu będzie szerzej i nie powinno złapać.UV King może nie jest najlepszej jakości jak co niektórzy twierdzą i nie twierdze,że nie maja racji,ale nie wpływa on na pogorszenie jakości zdjęć(w moim C-740).Robiłem zdjęcia z C-4000 i mogę stwierdzić,że POLAR likwiduje refleksy,chociaż niebo jest tylko ciut ciut bardziej niebieskie.Tuleja 41-46 może nie byc najlepszym rozwiązaniem,chyba że ktoś chce być zmuszanym do zbliżania na siłę,tylko dlatego,żeby nie widać było na zdjęciu ciemnych narozników.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Strzyżów, k.Rzeszowa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jesli chodzi o akcesoria KINGa to cena jest zachęcająca,a jakość taka jak cena niestety.Jak ktoś ma np.300 zł na POLAR to może kupić filtr B+W Schneider...taki Mercedes jakby wsród filtrów

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    218
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    @Halski dobrze prawi , też sprawdziłem na tulejce 41/46 , nakręciłem dwa filterki UV - przy zoomie zjechanym do min. jest winietowanie , mam też tulejkę 41/52 pożyczyłem polarka i nakreciłem UV-kę nie ma winietowania.
    Ja jednak chyba zostanę przy tulejce 46mm , mniej przysłania lampę a głównie będę stosował UV ( zresztą kupiłem juz UV-hoya HMC ) jako zwykłą ochrone obiektywu , polar mam zamiar używać czasami ( ładne słoneczko ) i nie będę nakręcał filtra na filtr ( może żle robię jak tak to wyprowadżcie mnie z błędu ) i dlatego nie wydam np. 300 zł na filtr tylko 110 zł ( Hoya standard ) bo dla moich skromnych potrzeb powinno starczyć
    c-5060 , A710IS , 1000D + kit 18-55IS , c50mm1.8 II

  10. #10
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Uzycie filtra UV w normalnych warunkach sluzy glownie ochronie obiektywu. Jesli chcesz uzyc polaryzacyjnego, to lepiej zdjac UV. Kazdy filtr niezaleznie od producenta pogarsza jakosc zdjec.

Podobne wątki

  1. ZD 9-18 mm - warto czy nie warto?
    By Ania_ in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 6.12.11, 12:35
  2. czy warto
    By niwi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20.06.09, 22:03
  3. czy warto????
    By blood210 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:37
  4. E-1 czy warto?
    By żmija in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 9.06.08, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.