Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Aparat cyfrowy do 1200zł

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Aparat cyfrowy do 1200zł

    Tak jak w temacie, prosiłbym o poradę jaki aparat cyfrowy wybrać do 1200zł.
    Od razu mówię, że NIE jestem typowym pstrykaczem, i oczekiwałbym czegoś więcej od aparatu. Bo mam zamiar zamienić, na coś nowszego, swój wysłużony Olympus z765 ultrazoom, na którym nauczyłem się wiele rzeczy, które dotyczą fotografowania.
    Krótko mówiąc poszukuję aparatu, nie na AUTO, czy do robienia zdjęć na wakacjach, tylko aparat, jak to się mówi z serii kreatywnej.
    Bo czytając te testy na internecie, muszę stwierdzić iż nic konkretnego z nich nie wynika.
    Zastanawiałem się nad Olympusem sp 560- uz. Czy to byłby dobry wybór? może istnieje coś innego, lepszego w tej cenie?

    Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    e400+ 14-42
    e410+14-42

    ew e510... jak poszukasz to znajdziesz w tej cenie. Obecnie dobrych kompaktów brak na rynku - no może poza ricochem, ale on jest droższy od e410

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jest jeszcze Fuji s6500fd , ale tylko Allegro. To ostatni z porządnych kompaktów. Jak lekarze nie pozwolą mi uskładać na E- cos tam, to sobie kupię Fuji i wiem że bede zadowolony. Widziałem fotki A-3 i wyglądąły świetnie.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #4
    Toster_88
    Gość
    jedyna rzecza jaka by mi przeszkadzala w s6500fd, to brak stabilizacji...poza tym faktem nie ma wad w mojej ocenie


    Jezeli szukasz czegos na ksztalt lustrzanki i nie chcesz inwestowac w jakies dodatkowe akcesioria, to zwroc uwage na Nikona P80

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    ten e410 to nawet by była niezła opcja, tylko mam jedno pytanko, bo ja do tej pory miałem styczność tylko z cyfrowymi kompaktami. Robiąc zdjęcia lustrzanką trzeba dla różnych przybliżeń czy tam trybu makro, zmieniać te obiektywy? czy jak to jest, bo sie na tym nie znam.

    I jaki zoom sie uzyskuje na tym e410? bo w cyfrowych kompaktach to mam zoom tam x10 x12 x18 itd..
    to jak to sie ma do zakresów ogniskowych soczewek obiektywu?

    co za obiektyw muszę mieć aby uzyskać podobny efekt jak na x10 zoom w kompakcie?
    Ostatnio edytowane przez sh4de ; 8.06.08 o 02:06

  6. #6
    Toster_88
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sh4de Zobacz posta
    Robiąc zdjęcia lustrzanką trzeba dla różnych przybliżeń czy tam trybu makro, zmieniać te obiektywy? czy jak to jest, bo sie na tym nie znam.
    Moim zdaniem, jesli takie pytania Cie jeszcze nurtuja, to nie powinienes brac lusterka

    I jaki zoom sie uzyskuje na tym e410? bo w cyfrowych kompaktach to mam zoom tam x10 x12 x18 itd..
    to jak to sie ma do zakresów ogniskowych soczewek obiektywu?
    zoom=najdluzsza ogniskowa:najkrotsza ogniskowa

    co za obiektyw muszę mieć aby uzyskać podobny efekt jak na x10 zoom w kompakcie?
    hmm, chyba nie ma takiego obiektywu. Pamietaj, ze czym wiekszy zakres ogniskowych, tym bardziej traci sie na jakosci. Wiec nie produkuje sie czegos takiego, bo mija sie to z przeznaczeniem lustrzanek



    ten e410 to nawet by była niezła opcja, tylko mam jedno pytanko, bo ja do tej pory miałem styczność tylko z cyfrowymi kompaktami.
    ja tez
    Ale bierz poleconego Fuji s6500fd lub jezeli miewasz czasami delire, to Nikona P80

    Pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    wyczytałem, że
    Zoom wylicza sie dzielac ostatnia cyfre zakresu ogniskowych przez pierwsza:
    18-55 daje zoom x3 bo 55/18=3
    70-300 daje zoom x4 bo 300/70=4
    18-200 daje zoom x10 bo 200/18=1


    Tylko czy będzie, ktoś na tyle uprzejmy i wyjaśni mi jak to działa, tzn w kompakcie miałem cyngiel, którym nakazywałem aparatowi oddalać lub przybliżać, a w lustrzance jak założę taki obiektyw dajmy na to 18-200mm to on po prostu będzie już tak jakby na przybliżeniu 10x ??

    fakt lustrzanka chyba dla mnie zbyt problematyczna, ja potrzebuję bardziej mobilnego sprzętu. Czyli żonglowanie szkłami nie bardzo mi się widzi.

    Możliwe, że Fuji s6500fd byłby dobrym wyborem. Tylko takie mam pytanko
    rozumiem, że polecając go mieliście na względzie przede wszystkiem jakość obrazu? bo to nie jest jakiś nowy model... 6. mpx zoom 10x. Ten aparat odpada bo nie ma stabilizacji, a na tym też mi zależało...

    bo rozumiem, że ważna jest wielkość matrycy CCD

    to np podany przez was Fuji s6500fd ma 1/1,7 cala CCD
    a np olympus sp 560 uz ma 1/2,3 cala CCD

    to Fuji s6500fd będzie miała lepszą jakoś fotek?
    Ostatnio edytowane przez sh4de ; 8.06.08 o 13:19

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sh4de Zobacz posta
    wyczytałem, że
    Zoom wylicza sie dzielac ostatnia cyfre zakresu ogniskowych przez pierwsza:
    18-55 daje zoom x3 bo 55/18=3
    70-300 daje zoom x4 bo 300/70=4
    18-200 daje zoom x10 bo 200/18=1
    18-200 to zoom 11x, bo 200/18=11,(1)

    Cytat Zamieszczone przez sh4de Zobacz posta
    Tylko czy będzie, ktoś na tyle uprzejmy i wyjaśni mi jak to działa, tzn w kompakcie miałem cyngiel, którym nakazywałem aparatowi oddalać lub przybliżać, a w lustrzance jak założę taki obiektyw dajmy na to 18-200mm to on po prostu będzie już tak jakby na przybliżeniu 10x ??
    W lustrzance [a i w niektorych hybrydach] masz na obiektywie pierscien do zmiany zoomu, ktorym krecisz. Jest to dokladniejsze i szybsze.

    Przyblizenie iles razy o niczym nie mowi, to tylko zabieg marketingowy... Patrz na ogniskowe, w mm, po kropie. A tak po polsku:

    - stalka 50mm: zoom 1x
    - stalka 800mm: zoom 1x
    - zoom 11-22mm: zoom 2x
    - zoom 200-400mm: zoom 2x
    - zoom 50-500mm: zoom 10x
    - zoom 18-180mm: zoom 10x

    A teraz zastosowanie poszczegolnych szkiel, tak w skrocie:

    - stalka 50mm: portret, szerszy plan, standard
    - stalka 800mm: ptaki, dzika zwierzyna znacznie oddalona
    - zoom 11-22mm: szeroki kat, krajobrazy
    - zoom 200-400mm: teleobiektyw, ptaki, zwierzaki
    - zoom 50-500mm: teleobiektyw, ptaki, zwierzaki
    - zoom 18-180mm: spacerzoom, obiektyw do wszystkiego

    Widzisz teraz, ze samo haslo "zoom x10" nic nam nie mowi... Wazne sa ogniskowe. Zazwyczaj sa napisane na obiektywie, ale do nich dochodzi krop - w telegraficznym skrocie wszystko przelicza sie na maly obrazek, bo sa roznej wielkosci matryce. Wiec w kompakcie o malutkiej matrycy 6-12mm to co innego niz w lustrzance. Tu trzeba sie dowiedziec, jaki jest krop albo od razu, jaki jest ekwiwalent ogniskowej.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Rozumiem, może rzeczywiście stabilizacja jest nic nie warta, mój znajomy np ma stabilizator i mówi, że z niego nie korzysta bo to nic nie daje...

    ale wracając do sprawy, polecasz fujis6500fd
    a np co z Fuji 9600s? przetwornik ccd 1/1.6
    a to chyba trochę nowszy model niż ten fujis6500fd

    i jeszcze jedno wykonując zdjęcia w iso 100 na tym fuji s6500fd to wyjdą fotografie z większą liczbą szczegółów i lepszej jakości niz w tych najnowszych modelach panasonica, sony czy olympusa?

    sorry ze tak do tego podchodzę, ale chce kupić dobry aparat, a zawsze człowiek patrzy na te nowości na rynku,
    Ostatnio edytowane przez sh4de ; 8.06.08 o 15:16

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sh4de Zobacz posta
    Rozumiem, może rzeczywiście stabilizacja jest nic nie warta, mój znajomy np ma stabilizator i mówi, że z niego nie korzysta bo to nic nie daje..
    Daje...

    Na poprzedniej stronie masz rozpisane, w skrocie to przy tele jest pomocna.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. aparat 1000-1200zł
    By slimaczek_20 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 30.03.07, 10:41
  2. aparat do 1200zł
    By poldek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.06.05, 17:16
  3. pierwsz aparat cyfrowy
    By slasid in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.03.05, 17:02
  4. aparat cyfrowy do 700 PLN
    By mrarek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10.03.04, 09:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.