Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Zmiana body z EM-5II na Panasonic

  1. #11

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuje za rozwianie wątpliwości.

  2. #12

    Dołączył
    Apr 2023
    Mieszka w
    zbigz
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jakbym miał całą stajnie Olympusa to nie chciałbym jednego komponenta z Panasonica.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja mam całą stajnię Olympusa (no prawie 6 szkieł PRO) i używam od 5 lat z G9 i poza nielicznymi wyjątkami, sprawują się bardzo dobrze.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.881
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Ja mam całą stajnię Olympusa (no prawie 6 szkieł PRO) i używam od 5 lat z G9 i poza nielicznymi wyjątkami, sprawują się bardzo dobrze.
    Z ciekawości - jakie te nieliczne wyjątki zauważyłeś?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Z podanych szkiel uzywanych przez zone zadne nie jest stabilizowane . Olympus mial od dawna dobra stabilizacje w body, wiec szkla stabilizowne weszly stosunkowo pozno, chyba 300 pro bylo pierwszym. Stabilzowane sa tez 12-100 i nowe dlugie tele oraz 90 makro. Reszta chyba nie.
    Wiec problemu z wyborem ktora stabilizacje chcesz nie bedzie, ale body powinno byc stabilizowane.

    Pewnie jakies funkcje nie bada dzialaly, np te pierscienie do przelaczania AF/MF na obiektywach. Moze jeszcze jakies inne, pytanie czy zona uzywa tych ewentualnie nie dzialajacych.

    OM- nie musisz od razu kupowac 1, mozesz tez 5. Inne pytanie-czy warto. Ja bym poczekala az dadza matryce i wizjer oraz nowe menu z OM1.
    Zona jest zdecydowana? Bo z takim parkiem szkiel to ja bym sie nie przesiadala na Pansonica, chyba ze na tego najnowszego. Fajny ale duzy.
    Albo wybrala malo uzywana uzywke OMD E 1 III. To bedzie spory upgrade.
    Moze jedna podyskutuj z nia, nich pomonologuje na temat wyboru, jesli to ma byc niespodzianka.

    Generalnie, jak nie chcesz nie uywasz jakich specjalnych funkcji, to w ramach mikro 4/3 mozesz podpiac wszystko do wszystkiego. W EM5 duzo tych specjalnych nie bylo, o ile dobrze pamietam- HR byl tylko ze statywu, byla wielokrotna ekspozycja i live time/composite. Pro capture chyba nie bylo. Bylo sterowanie ze smartfona. Oraz jakis focus stacking; bodajze z 5 obrazkow.
    Pewnie czesc ma odpowiedniki w Panasonicu. Jest szansa, ze tych odpowiednikow mozna uzywac tylko ze szklami Panasonica.
    Czyli nie beda wspolpracowac wodotryski programowe, sama optyka bez problemu.
    Uzywala zona takich rzeczy?

    A jakiego Lumixa chcesz zonie kupic?
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 21.10.23 o 11:48

Podobne wątki

  1. Panasonic 14mm + Olek - czy jest korekcja w body?
    By smog in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16.10.13, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.