Strona 96 z 97 PierwszyPierwszy ... 468694959697 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #951
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    495
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Ale Panowie, szukajmy pozytywów! Może dzięki OM1.2 będzie do kupienia OM1 w jakiejś dobrej cenie... Pamiętacie jak wszedł M1.3? I jakie były super zestawy z M1.2? Ja pamiętam: M1.2 + 45/25/17 1.2 za 6 koła, albo M1.2 + 12-40 2.8 za 5300 - może teraz też czegoś takiego doczekamy? Chętnie w końcu bym przytuł jakiegoś 1.2 w cenie 2500-3000 PLN...

  2. #952
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Magazyny już pewnie dawno zostały przewietrzone ze starych modeli, więc nie liczyłby na super okazje. Pozytyw jest taki, że z cenami OM System jest jak z cenami Thermomiksów. Są kosmiczne i ludzie pukają w czoło na ich widok, ale idziesz na obwoźną prezentację produktu, jakiś influencer odprawia tam swoje marketingowe czary, już ma Cię w garści, a na koniec dostajesz niepowtarzalny rabat 20-30%. Myślisz, że złapałeś boga za nogi i sięgasz po portfel Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje nic od Olka bez rabatów, kodów promocyjnych, cashbacków, dodatkowych obiektywów za 1 zł itp. Wszystko jest wliczone w cenę katalogową.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #953
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.369
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Prawda olympus ma jeszcze jedną cechę. Te sprzęty są nie do zajechania, a ponieważ postęp z puszki na puszkę ma znikomy, to jednym egzemplarzem można cieszyć się dłuuuuuugie lata

  4. #954
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dopóki coś się nie zepsuje, to są na lata
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #955
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    495
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    ponieważ postęp z puszki na puszkę ma znikomy, to jednym egzemplarzem można cieszyć się dłuuuuuugie lata
    Mój korpus został wprowadzony do sprzedaży 8 lat temu. I ciągle wierzę, że nie on jest nasłabszym ogniwem w mojej fotografii .

  6. #956
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.673
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    OM-1 mark I w promocji blekfrajdejowej miał naprawde dobrą cenę.
    jak już wiele razy pisaliśmy, szpeju m4/3 nie kupuje się w cenach nominalnych bo sa one koszmarnie wysokie a przy ewentualnej odsprzedaży traci się krocie.
    EDIT- nie zauważyłem że Epicure napisał to samo niemal słowo w słowo
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #957
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Panowie, ale to nie o wysokie ceny OM tu chodzi, bo to inna sprawa. Ktoś chce zapłacić, jego wola, w końcu sam kupiłem.
    Dzisiaj na spokojnie przejrzałem specyfikacje obu wersji OM-1, starej i nowej, i mamy tak:
    - ta sama matryca;
    - ten sam procesor,
    - ten sam EVF,
    - ten sam LCD,
    - to samo samo body (posikałem się ze śmiechu czytając że wprowadzono usprawnienie do ergonomii body poprzez dodanie możliwości konfiguracji działania przycisku kasowania zdjęć).

    Nie jestem historykiem Olympusa, ale chyba nigdy tak nie było w nowych wersjach aparatów. Czasami była ta sama matryca a nowy procesor, albo dwa procesory, albo taki sam procesor a nowa matryca.
    Jakaś różnica w sprzęcie była w każdym razie, która choćby teoretycznie mogła się przekładać na lepsze działanie aparatu.
    A tutaj? Jak ten aparat może by w czymkolwiek lepszy od poprzednika kiedy to dokładnie taki sam aparat?
    Wszystkie te "nowe usprawnienia" można by bez problemu zaimplementować w pierwszej wersji, to jest tylko kwestia oprogramowania w aparacie.
    No to jak @dcs trafnie napisał, to nie jest nowy aparat, to jest nowe firmware w cenie 10,000 zł. W gratisie brak logo Olympus na aparacie, bo do tego się to wszystko sprowadza - zgaduję że skończyła się licencja od Olympusa na korzystanie z logo....

  8. #958
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.369
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Jeszcze gumowe kółko... Nie zapominajmy, gumowe kółko!

  9. #959
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Olek ma akurat spore doświadczenie w ogrzewaniu kotletów. I nie piszę tego ironicznie, bo być może jest to zdrowe podejście do produkcji, mniejsze obciążenie dla środowiska itp. E-M5 III -> OM-5: zmiana jedynie procesora i softu. E-M1 II -> E-M1 III: to samo. OM-1 -> OM-1 II: też w zasadzie to samo, nawet mniej. Musieli zrezygnować z logo Olympusa i zastąpić je OM System, mogli nie zmieniać nic i nawet tego nie komunikować. Coś tam jednak poprawili najniższym możliwym kosztem, zrobili wokół tego niewspółmiernie duży szum, podnieśli cenę, akurat na sfinansowanie całej tej kampanii.

    Mnie martwi tylko to, że OM System jeszcze nic nie wymyślił samodzielnie. Produkty, które wdrażał w ostatnich latach, to albo efekty R&D Olympusa, albo odgrzane kotlety, albo rebranding. Ile da się jeszcze tak ciągnąć?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #960
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.369
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Fakt, na razie nic nie wymyślił

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.