Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 289

Wątek: Fotografia IR - InfraRed (W Podczerwieni)

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Rydułtowy
    Posty
    225
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    W kontekście dyskusji o fotografii w IR, to raczej nie jest zaleta
    Z tym sie zgodzę, a najlepiej usunąć filtr AA. Jak będę kupował nowy aparat to stary w ten sposób spreparuje.

  2. #12

    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Podpinam sie pod wątek,w zdjecia w podczerwieni bawie sie juz od pół roku,kupiłem filtr hoya r72 oraz posiadam canona 350d - zdjecia które nim robiłem były zawsze przepalone na środku - takie koło - pytanie - czemu?Zaczołem wiec cykac praktica - ale strasznie długie czasy - na kodaku 400 około 16 minut - doradzccie jakiego filmu uzyc,jakich czasów, badź czy mozna cykac dobre foty canonem bez tych przepaleń?
    za kzde info bede wdzięczny,pozdrawiam. psjesli juz było to dokładnie opisane to przosze o podesłanie linka i nie bicie

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Noel Zobacz posta
    Podpinam sie pod wątek,w zdjecia w podczerwieni bawie sie juz od pół roku,kupiłem filtr hoya r72 oraz posiadam canona 350d - zdjecia które nim robiłem były zawsze przepalone na środku - takie koło - pytanie - czemu?Zaczołem wiec cykac praktica - ale strasznie długie czasy - na kodaku 400 około 16 minut - doradzccie jakiego filmu uzyc,jakich czasów, badź czy mozna cykac dobre foty canonem bez tych przepaleń?
    za kzde info bede wdzięczny,pozdrawiam. psjesli juz było to dokładnie opisane to przosze o podesłanie linka i nie bicie
    Do zdjec w podczerwieni uzywa sie klisz wrazliwych na nia a nie zwyklych, jestem ciekaw co po tych 16 min wyszlo. Pokaz to zdjecie przepalone z c.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  4. #14

    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no wąłsnie nie było przepalone - wczesniej próbowałem z 2-4 minutami,nic,potem 8 - cos ledwo widoczne,16 minut to takie minimum zeby klisza sie naswietliła do tego stopnia aby zdjecie było w miare czytelne.zamówiłem juz ilforsa sfx do podczerwieni - zobacze jakie beda efekty.A co jest nie tak ze canonem 350d przepala mi kazda fote na środku - takie kółko????

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    To ja się podłącze do tematu, a myślał ktoś kiedyś lub może testował filtr firmy SunTec? Czy może to jest tak sam shit jak filtry firmy Selco??
    Bo na allegro do 72mm znalazłem tylko tej firmy, a B&W od mojego stałego gościa od filtrów będę miał za około 350zł.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ktoś używał jednego z tych filtrów do lustrzanki cyfrowej??

    B+W Filtr 093 (87C):
    Czarny filtr do podczerwieni, filtruje całe spektrum światła widzialnego. Używany z czarno-białymi filmami na podczerwień- do 1000 nm.
    Współczynnik filtra zależy od czułości filmu.

    B+W Filtr 099:
    Pomarańczowy filtr blokujący niebieską i niebiesko-zieloną część spektrum widzialnego o długości do 520 nm. Pozwala uniknąć niebieskiego zabarwienia zdjęć i różnicuje kolory. Przeznaczony do kolorowej fotografii w podczerwieni.
    Współczynnik filtra zależy od czułości filmu. Na życzenie dostępne są następujące typy szkła Schotta dla materiałów na podczerwień: OG 590, RG 610, RG 630, RG 645, RG 665, RG 715, RG 780, RG 9.

    Bo na oba mnie nie stać, a interesuje mnie zarówno kolor jak i cz-b.
    I czy ktoś może wie czy w E-3 jest filtr odcinający podczerwień?
    Ostatnio edytowane przez kali999 ; 22.06.08 o 23:47

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Prowadzę monolog Ale dostałem odpowiedź z Olympusa i niestety E-3 ma filtr podczerwieni montowany na matrycy. Także się nie pobawię co prawda 300zł w kieszeni

  8. #18
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kali999 Zobacz posta
    Ktoś używał jednego z tych filtrów do lustrzanki cyfrowej??

    B+W Filtr 093 (87C):
    Czarny filtr do podczerwieni, filtruje całe spektrum światła widzialnego. Używany z czarno-białymi filmami na podczerwień- do 1000 nm.
    Współczynnik filtra zależy od czułości filmu.

    B+W Filtr 099:
    Pomarańczowy filtr blokujący niebieską i niebiesko-zieloną część spektrum widzialnego o długości do 520 nm. Pozwala uniknąć niebieskiego zabarwienia zdjęć i różnicuje kolory. Przeznaczony do kolorowej fotografii w podczerwieni.
    Współczynnik filtra zależy od czułości filmu. Na życzenie dostępne są następujące typy szkła Schotta dla materiałów na podczerwień: OG 590, RG 610, RG 630, RG 645, RG 665, RG 715, RG 780, RG 9.

    Bo na oba mnie nie stać, a interesuje mnie zarówno kolor jak i cz-b.
    I czy ktoś może wie czy w E-3 jest filtr odcinający podczerwień?
    E-3 na pewno ma filtr odcinajacy podczerwień - Mam Marumi InfraRed do ZD14-54 - póki co uczę sie
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Odgrzeję temat, jaki najlepiej kupić filtr żeby się pobawić w fotografię IR w E510? Tak do 300 zł?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Hoya IR72 może spokojnie być

Podobne wątki

  1. Infrared i E-P1
    By Jerry_R in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.11.10, 00:26
  2. IR - zdjęcia w podczerwieni
    By MADNESS in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.07.09, 16:32
  3. Fotografie w podczerwieni
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 00:07
  4. Oświetlacz podczerwieni do aparatu ?
    By luks in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21.09.05, 20:54
  5. Ciekawy art o fotografii w podczerwieni
    By (A)rturo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.06.04, 10:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.