Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 127

Wątek: Lampa błyskowa FL-36

  1. #21
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Fotocela - zaglądnij do instrukcji i wszystkiego się dowiesz.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez boomer Zobacz posta
    Manual prawde ci powie FL36 nie daje znac o stanie baterii, trzeba rzucic okiem na czas ladowania - jesli lampa dluzej sie laduje (w manualu sa konkretne liczby) to baterie nalezy zmienic. Mi sie do tej pory z dwa czy trzy razy trafilo zeby lampa calkiem sie rozladowala, albo aku zmieniam jak lampa dlugo sie laduje albo ewentualnie laduje sie i laduje i laduje i na koniec okazuje sie ze naladowac sie nie moze. a manual jest tu
    http://www.olympusclub.pl/pub/instrukcje/lampy/fl36.zip
    Lapma ma wskażnik ładowania w ten sposób, że "jeśli lampka naładowania Charge miga naprzemiennie z lampką Auto Check, pojemność baterii znacznie się zmniejszyła i wymagają one wymiany"a opisane jest to na str. 16 instrukcji obsługi lampy...

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Tu niestety nie da rady. Tylko FL-36R i FL-50R z E-3 i E-520 tak mogą.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Robak a od kiedy kontrolka swiadczaca o rozladowanych aku to wskaznik pojemnosci/zuzycia aku? zycze powodzenia w czekaniu 2 minuty zeby dowiedziec sie ze aku nadaja sie do wymiany. Jesli czas ladowania sie wydluza to trzeba je zmienic. Mruga to to w ostatecznosci jak pada calkowicie i juz nic nie da sie ustrzelic i o tym napisalem. Wskaznika nie ma bo nie wiem czy stan aku jest 90 czy 50%, nie ma ani wskaznika ani podzialku co np. 33%. Wydluzajacy sie czas ladowania automatycznie wymusza wymiane aku bo chyba w fotografii chodzi o to zeby robic zdjecia a nie czekac 2 minuty i na koniec zobaczyc mrugajace na przemian kontrolki. Te kontrolki nie mrugaja po 2s tylko po dosc dlugim czasie (kiedy to caly czas probuje sie naladowac) i nawet po czasie ladowania mozna sie zorientowac czy aku sa do wymiany czy nie. Lampa musi miec prad zeby ladowac sie jak najszybciej a nie prad zeby ladowac sie w 1min. Chyba jednak moja odpowiedz jest blizsza prawdy
    Ostatnio edytowane przez boomer ; 28.07.08 o 11:14

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eleazar Zobacz posta
    sorry ze tak z innej beczki ale dotyczy to lampy Fl-36.
    czy moge ja synchronizowac z e-510 tz ustawic na statywie i uzywac wbudowanej i fl-36 jak to synchronizowac ?????? sory jesli wydasie te pytanie banalne
    Nie. Musiałbyś dokupić fotocelę lub wyzwalacz radiowy.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez boomer Zobacz posta
    Robak a od kiedy kontrolka swiadczaca o rozladowanych aku to wskaznik pojemnosci/zuzycia aku? zycze powodzenia w czekaniu 2 minuty zeby dowiedziec sie ze aku nadaja sie do wymiany. Jesli czas ladowania sie wydluza to trzeba je zmienic. Mruga to to w ostatecznosci jak pada calkowicie i juz nic nie da sie ustrzelic i o tym napisalem. Wskaznika nie ma bo nie wiem czy stan aku jest 90 czy 50%, nie ma ani wskaznika ani podzialku co np. 33%. Wydluzajacy sie czas ladowania automatycznie wymusza wymiane aku bo chyba w fotografii chodzi o to zeby robic zdjecia a nie czekac 2 minuty i na koniec zobaczyc mrugajace na przemian kontrolki. Te kontrolki nie mrugaja po 2s tylko po dosc dlugim czasie (kiedy to caly czas probuje sie naladowac) i nawet po czasie ladowania mozna sie zorientowac czy aku sa do wymiany czy nie. Lampa musi miec prad zeby ladowac sie jak najszybciej a nie prad zeby ladowac sie w 1min. Chyba jednak moja odpowiedz jest blizsza prawdy
    ...kazdy robi według uznania...a cytat jak wspomniałem wyżej pochodzi z instrukcji obsługi....czytać tez trzeba umieć żeby robić zdjęcia...

  7. #27
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eleazar Zobacz posta
    sorry ze tak z innej beczki ale dotyczy to lampy Fl-36.
    czy moge ja synchronizowac z e-510 tz ustawic na statywie i uzywac wbudowanej i fl-36 jak to synchronizowac ?????? sory jesli wydasie te pytanie banalne


    Kabel synchro
    fotocela
    wyzwalacz radiowy

    poszukaj na allegro - porównaj sobie ceny. Tylko uważaj, bo są pewne wyzwalacze radiowe albo fotocele, które nie chcą śmigać z FL36 - jest wątek na forum chyba na "fotocela" wyskoczy

  8. #28

    Dołączył
    May 2008
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mnie zastanawia jedna rzecz:
    Dlaczego przy wpiętym do body obiektywie z poza systemu w lampie znika tryb "Auto", zostaje tylko TTL i Manual (+FP) ?
    Jest to zastanawiające bo np po odpaleniu samej lampy (bez podpinania do korpusu) mamy do wyboru Auto i Manual.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Grzesss Zobacz posta
    Mnie zastanawia jedna rzecz:
    Dlaczego przy wpiętym do body obiektywie z poza systemu w lampie znika tryb "Auto", zostaje tylko TTL i Manual (+FP) ?
    Jest to zastanawiające bo np po odpaleniu samej lampy (bez podpinania do korpusu) mamy do wyboru Auto i Manual.
    Bo jesli obiektyw jest spoza systemu to aparat nie może uzyskać informacji o ogniskowej i przysłonie i przez to nie może sterować lampa błyskową ??

  10. #30
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez J.Graph Zobacz posta
    Bo jesli obiektyw jest spoza systemu to aparat nie może uzyskać informacji o ogniskowej i przysłonie i przez to nie może sterować lampa błyskową ??
    uch... pomyśl albo instrukcje przeczytaj.

    Auto = automatyka lampy, podajesz na niej przesłone, iso i czas, aparat nie ma tu nic do gadania.

Podobne wątki

  1. MF i lampa błyskowa
    By darkelf in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 13:55
  2. Lampa błyskowa FL-50R
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17.06.09, 23:01
  3. Lampa błyskowa FL-50
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.08, 12:16
  4. lampa błyskowa...
    By Sapphiron in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25.07.07, 07:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.