Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 93

Wątek: Eksperyment JPEG

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Eksperyment JPEG

    Ale ja potrafię wywołać RAW tak, że będzie wyglądał „lepiej” - zajmuję się fotografią od kilkunastu lat i przez większość tego czasu robiłem tylko RAWy. Problem jest w tym, że „lepiej” oznaczałoby gorzej, bo dla mnie fotografia jest zapisem rzeczywistości, a nie kreowaniem nierzeczywistości. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie.

    Poza tym ja wywołuję RAWy w puszce, więc jeśli po zrobienia zdjęcia coś mi nie pasuje, to to po prostu zmieniam. Zmieniam to jednak w zakresie, jaki umożliwia mi aparat.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 20.06.21 o 18:39
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #32
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    (...)
    Poza tym ja wywołuję RAWy w puszce, więc jeśli po zrobienia zdjęcia coś mi nie pasuje, to to po prostu zmieniam. Zmieniam to jednak w zakresie, jaki umożliwia mi aparat.
    1. Dobrze czytam?! (podkreślenia moje)

    2. Dawaj RAW'a i zobaczymy co potrafi puszka, a co PS i AP.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Kurde, miałem się nie odzywać, ale spróbuję jeszcze raz coś tam napisać, chociaż pewnie będę żałował.
    (...)
    @m_a_g Będziesz się biczował?

    Najczęściej Twój głos, jest głosem rozsądku.

  3. #33
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    1.

    @m_a_g Będziesz się biczował?

    Najczęściej Twój głos, jest głosem rozsądku.
    No właśnie nie będę, masochizm mi nie w smak zupełnie.
    Chodziło mi o to że nie lubię pchać się w dyskusję w której z góry wiadomo że argumenty, lub jak piszesz (dzięki) "głos rozsądku" nikogo nie interesuje.

  4. #34
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    (...) "głos rozsądku" nikogo nie interesuje.
    Sorry, mnie i kilku innych interesuje!

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja za bardzo nie wiem o czym tu dyskutować. Nikt nie podważa tego, że wywołanie RAWa na komputerze daje większe możliwości. Nie wszyscy są tym jednak zainteresowani (wyjaśniłem dlaczego), a na pewno nie widzą takiej konieczności w przypadku każdego wykonanego zdjęcia. Założyłem ten wątek, żeby zbadać i porównać możliwości Fuji i Olka, przy założeniu, że aparat generuje zdjęcie będące produktem finalnym, a nie półproduktem nie będącym nawet zdjęciem. Jaki głos rozsądku chcielibyście w tym temacie przedstawić?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Wszystko zależy mz od tego czego oczekuje robiący zdjęcia. Ja nie widzę problemu że ktoś robi tylko JPGi i ewentualnie stara się je udoskonalić, bo z puszki wychodzi często "kupa" śmiechu.
    Chwała mu za to. Rozumiem to i nie mam zamiaru krytykować takiej postawy ani zniechęcać.
    Jeśli ktoś nie chce popracować więcej nad zdjęciami, albo mu się nie chce. To jest jego wybór. Ale też musi się liczyć z konsekwencjami takiego wyboru.
    Jeśli ma on małe wymagania i wysoki poziom akceptacji dla takich obrazów ok. Nie ma co dyskutować.

    Są jednak ludzie traktujący fotografie trochę dogłębniej. Przykładem jest zdjęcie m_a_ga. Żadne kombinacje w puszce nie dałyby takiej jakości JPGa
    I zastanawiam się tylko, jaką maja motywację osoby krytykujące bardziej ambitny i sposób pracy z fotografią. Czy tak trudno jest uszanować czyjś pogląd czy sposób myślenia?
    Czyżby to była jakaś forma odreagowania? Czy może chęć siania fermentu i podziałów.

  7. #37
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Żeby było jasne, ja też nie krytykuję osób które fotografują w JPG. Każdemu według potrzeb.
    Mam pełny szacunek do każdego kto uczciwie postawi sprawę i napisze że mu JPG wystarcza i nie oczekuje wyższej jakości bo mu niepotrzebna albo nie ma czasu.

    Natomiast nie mogę przejść obojętnie jeżeli ktoś sugeruje i na siłę usiłuje udowodnić że JPG i RAW dają podobną jakość i nikt nie zauważy pomiędzy nimi różnicy.
    Różnica jest, a jaka, to już zależy od fotografa i co z tym RAW'em zrobi. Może być kolosalna, może być żadna. W końcu to tylko narzędzie.
    Tylko o to mi chodzi.

  8. #38
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.016
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Wszystko zależy mz od tego czego oczekuje robiący zdjęcia. Ja nie widzę problemu że ktoś robi tylko JPGi i ewentualnie stara się je udoskonalić, bo z puszki wychodzi często "kupa" śmiechu.
    Chwała mu za to. Rozumiem to i nie mam zamiaru krytykować takiej postawy ani zniechęcać.
    Jeśli ktoś nie chce popracować więcej nad zdjęciami, albo mu się nie chce. To jest jego wybór. Ale też musi się liczyć z konsekwencjami takiego wyboru.
    Jeśli ma on małe wymagania i wysoki poziom akceptacji dla takich obrazów ok. Nie ma co dyskutować.

    Są jednak ludzie traktujący fotografie trochę dogłębniej. Przykładem jest zdjęcie m_a_ga. Żadne kombinacje w puszce nie dałyby takiej jakości JPGa
    I zastanawiam się tylko, jaką maja motywację osoby krytykujące bardziej ambitny i sposób pracy z fotografią. Czy tak trudno jest uszanować czyjś pogląd czy sposób myślenia?
    Czyżby to była jakaś forma odreagowania? Czy może chęć siania fermentu i podziałów.
    Teoretycznie powinieneś dostać dużego plusa. Teoretycznie, bo praktycznie nie mam takiej możliwości.
    Moderatorem jestem ... ile ? Pół roku ? Pewnie jakoś tak. Jestem raczej bardzo koncyliacyjnym człowiekiem i staram się nie ingerować typu: błąd = kara. Staram się wytłumaczyć, jak nie to raczej zamknę wątek aby atmosfera się ostudziła.
    Ale są tu na forum ludzie, którzy zawsze, ale to zawsze muszą mieć rację. I nie potrafią tego logicznie uzasadnić, nawet wtedy gdy... rzeczywiście ją mają
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #39
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    I zastanawiam się tylko, jaką maja motywację osoby krytykujące bardziej ambitny i sposób pracy z fotografią. Czy tak trudno jest uszanować czyjś pogląd czy sposób myślenia?
    Czyżby to była jakaś forma odreagowania? Czy może chęć siania fermentu i podziałów.
    Mam wrażenie, że zaszło tutaj nieporozumienie. To jest wątek o zdjęciach prosto z puszki, w którym pojawił się nasz nowy kolega z elaboratem na temat tego, jak bardzo bez sensu są zdjęcia prosto z puszki Wyjaśniając mu swój punkt widzenia bynajmniej nie czułem się jako ten, kto sieje ferment i wykazuje się brakiem szacunku.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #40
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.016
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @epicure - tu nie chodzi o Ciebie. Wypowiedzi poprzedników dotyczą kilku innych wątków. Tak się złożyło, że tezy się skumulowały.
    A Ty ? Jesteś jednym z najfajniejszych ludzi tu na forum.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. eksperyment
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.04.07, 18:57
  2. Eksperyment
    By thethomson in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 7.12.06, 06:15
  3. RAW + JPEG
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3.11.06, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.