Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 162

Wątek: Pytania i odpowiedzi dotyczace E-510. Zanim zapytasz przeczytaj!

  1. #11

    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Drgania

    I o to chodziło bo w czasie działania aparatu ze słuchać stabilizator to normalne ale nie byłem pewny co z tym wyłączaniem (faktycznie pierwszy sprzęt ze stabilizacją) myśle ze skoro mówicie ze wszystko raczej ok to wydaje mi sie że po prostu nie mam punktu odniesienia do innych modeli


    dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź
    Pozdrawiam

  2. #12
    Awatar IACEk
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam!
    Mam pytanko i mam nadzieje ze uzyskam tu odpowiedz.
    Czy funkcje AE BKT mozna jakos przypozadkowac pod jakis klawisz zeby miec do niej szybki dostep czy za kazdym razem trzeba wchodzic w menu? W moim odczuciu jest to dosc meczace, tym bardziej gdy dosc czesto korzysta sie z tej funkcji.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja również zwróciłem uwagę na to utrudnienie. Z tego, co wiem, to nie da się braketingu przypisać do przycisku funkcyjnego, więc pozostaje grzebanie w menu. Trochę głupio, że ta funkcja nie znalazła się pod przyciskiem, który daje dostęp do zdjęć seryjnych i samowyzwalacza, tak jak to jest w wielu kompaktach.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Pisze z pamieci nie jestem pewien pod klawisz FN mozna przypisac wlasne ustawienia aparatu wiec jesli dobrze rozumiem wystarczy ze wprowadzimy wlasne ustawienia z AE BKT i przypiszemy to pod FN. Nie testowalem nie sprawdzalem zatem nie wiem. Jesli ktos sprawdzi niech da cynk dopiszemy wtedy powyzej to.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pod przycisk funkcyjny można przypisać jedną z kilku opcji, ale braketing do nich nie należy. Tak jest przynajmniej w E-410.

  6. #16
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    na pewno to co pisał raven66 :

    Po przechyleniu aparatu w środku tak jakby "coś" się przesuwało, czy to możliwe, że w korpusie aparatu jakaś część się ułamała i "goni"?
    Prawdopodobnie jest to czujnik położenia aparatu, który służy między innymi do ustalenia pozycji pion/poziom na wyświetlaczu przy oglądaniu zdjęć. Nie jest to defekt aparatu i wszystkie egzemplarze mają to samo.

    i na pewno jako jeden z pierwszysch postów trezeba wielkii literami napisać że nie tylko przy włączaniu ale też przy wyłączaniu IS warczy charczy i hałasuje

  7. #17
    Awatar IACEk
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No wlasnie, pod FN nie da rady przypisac braketingu a szkoda.
    Pozostaje grzebanie w menu

  8. #18
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez IACEk Zobacz posta
    Witam!
    Mam pytanko i mam nadzieje ze uzyskam tu odpowiedz.
    Czy funkcje AE BKT mozna jakos przypozadkowac pod jakis klawisz zeby miec do niej szybki dostep czy za kazdym razem trzeba wchodzic w menu? W moim odczuciu jest to dosc meczace, tym bardziej gdy dosc czesto korzysta sie z tej funkcji.
    Nie da się przypisać tej funkcji. Zasadniczo przy bracketingu (jak się ma statyw) i tak chyba wygodniej jest po prostu ręcznie zmieniać EV np. w programie A - szczególnie że zakres jest większy - przy automatycznym bracketingu jest skok tylko -1/0/+1.
    "Wszyscy jesteśmy Morrisami" (Chuck Morris, Guantanamo, 1974)

  9. #19
    | OlyJedi Awatar WildLight
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    257
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jesli, czegos tutaj nie ma a ktos uzna ze warto byloby dodac prosze o wysylanie do mnie wiadomosci PW


  10. #20

    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czy ma ktoś linka do zaawansowanej instrukcji obsługi do olympusa e-510?

Podobne wątki

  1. OlyRulez - Pytania i odpowiedzi.
    By grizz in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 27.02.17, 20:20
  2. Rady dla początkujących - pytania i odpowiedzi
    By Gregov in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.05, 16:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.