Strona 8 z 59 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #71
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Po tej premierze poważnie się zastanawiam, czy warto jeszcze inwestować w kolejne szkła m4/3.

    I zaczyna człowieka gryźć mały robaczek, który wierci dziurkę w głowie i pyta... Czy nie lepiej było kupić Sony A7MkII?
    Ja mam dokładnie te same wnioski, niestety. Wczoraj zrobiłem na szybko małe porównanie Sony A7 II z Panasem GX9, planuję to szerzej przedstawić, ale już wstępnie widzę, że zoom 2.8 z Sony spokojnie może zastąpić stałki f1.8 z m43 pod względem jakości obrazka na wysokim iso.

  2. #72
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nic nowego. Trzeba by użyć szkieł f/1,2, żeby uzyskać jakość (teoretycznie nawet ciut mniejszą GO) na poziomie f/2,8 na FF. Problem w tym, że FF z zoomem f/2,8 to już klocuszek, a taki GX9 z trzema stałkami mieści się po kieszeniach. I to jest zaleta mniejszej matrycy, której Olek nie wykorzystał w najnowszym modelu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #73
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nic nowego. Trzeba by użyć szkieł f/1,2, żeby uzyskać jakość (teoretycznie nawet ciut mniejszą GO) na poziomie f/2,8 na FF. Problem w tym, że FF z zoomem f/2,8 to już klocuszek, a taki GX9 z trzema stałkami mieści się po kieszeniach. I to jest zaleta mniejszej matrycy, której Olek nie wykorzystał w najnowszym modelu.
    Niby tak, ale Tamron 28-75 2.8 nie jest specjalnie większy od Olka 12-40 2.8 (choć do kieszeni z A7 już nie wejdzie) i zapewnia uniwersalność, której stałkami się nie osiągnie.

  4. #74
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nic nowego. Trzeba by użyć szkieł f/1,2, żeby uzyskać jakość (teoretycznie nawet ciut mniejszą GO) na poziomie f/2,8 na FF. Problem w tym, że FF z zoomem f/2,8 to już klocuszek, a taki GX9 z trzema stałkami mieści się po kieszeniach. I to jest zaleta mniejszej matrycy, której Olek nie wykorzystał w najnowszym modelu.
    Z trzema stałkami 1,2?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #75
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z trzema stałkami 1,2?
    Oj tam, oj tam, od razu f1.2 1.8 jest bliższe ale sam fakt, że da się zrobić niezły zoom 2.8 do FF niewiele większy niż do m43, z jaśniejszymi stałkami jest taka sama sytuacja. W sumie duża puszka z mała matrycą ładnie wpisuje się w ten trend

  6. #76
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Niby tak, ale Tamron 28-75 2.8 nie jest specjalnie większy od Olka 12-40 2.8 (choć do kieszeni z A7 już nie wejdzie) i zapewnia uniwersalność, której stałkami się nie osiągnie.
    Jeśli priorytetem jest rozmiar i mobilność, to najczęściej cierpi na tym albo jakość, albo uniwersalność. Można zastąpić zooma f/2,8 jaśniejszymi stałkami i stracić na uniwersalności, albo użyć zooma i stracić na jakości.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z trzema stałkami 1,2?
    Miałem na myśli stałki f/1,8. I dlatego uważam, że APS-C ma dziś więcej sensu, bo korpusy generalnie są takich samych rozmiarów ja m4/3, stałki w zasadzie też (tylko minimalnie większe), a mogą realnie zastąpić zoomy f/2,8 FF przy mniej bolesnym kompromisie jakość-rozmiar-uniwersalność.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #77
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Większy problem w tym, że nie ma na rynku sensownego systemu bezlusterkowego z APS-C. Albo są dość ubogie w szkła, albo absurdalnie drogie.

  8. #78
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja nie widzę cenowo żadnej przewagi m4/3. W każdym systemie zdarzają się jakieś atrakcyjne cenowo perełki, ale cała reszta szkieł jest raczej droga lub bardzo droga. A co do ilości szkieł, to ile chciałbyś ich kupić? 3... 4... 5? Już ta górna granica ociera się o nałogowe zbieractwo. Ważne, żeby w danym systemie były szkła, których potrzebujesz, a nie żeby było mnóstwo takich, których i tak nie kupisz.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #79
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Większy problem w tym, że nie ma na rynku sensownego systemu bezlusterkowego z APS-C. Albo są dość ubogie w szkła, albo absurdalnie drogie.
    kwestia indywidualnych potrzeb i preferencji, moim zdaniem Fuji jest bardzo fajnym i dobrze rozwiniętym systemem, szkoda, że nie było tak dobrze gdy podejmowałem decyzję o pozostaniu w m43. Cenowo już inna sprawa, tu Sony wypada lepiej jeśli chodzi o moje potrzeby. Wybór jest i wcale nie taki mały, szkoda, że - obawiam się - Olek i całe m43 coraz rzadziej będzie brany pod uwagę w takich wyborach.

  10. #80
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.669
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sten Zobacz posta
    I wy Olyjedi też? Na Optycznych już ponad 200 krytycznych postów, im się nie dziwię, Niektórzy chcą zamykać to forum, Jakaś histeria, niedługo Olympusy po śmietnikach będą się poniewierać jak tak dalej pójdzie.
    Forum to my, a nie nasze aparaty.
    Forum już przetrwało przynajmniej 2-3 lata gdy odpowiedz na pytanie " co kupić" brzmiała " w Olympusie nic" , spotykaliśmy się częściej niż dzisiaj a i dobrych zdjęć nie brakowało.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.