Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Omd m-5

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Omd m-5

    Cześć,

    Film nakręcony OMD M-5 wer 1. Reportaż z konferencji.


  2. #2
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Patrząc od strony technicznej, bardzo przyzwoicie wyszło, a podobno pierwszy EM-5 słabo filmuje...

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    55
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Czym nagrywałeś dźwięk?
    E-M1 II | Sigmy 16 f1.4 i 56 f1.4 |

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sosul Zobacz posta
    Czym nagrywałeś dźwięk?
    Dźwięk w większości nagrywany na zewnętrznym rejestratorze DR-05 plus mikrofon krawat boya by-m1 . Podczas montażu automatyczna synchronizacja w programie davinci resolve załatwiła szybko sprawę. Krótko przed tą imprezą nabyłem "okazyjnie" sema-1 - przystawkę umożliwiającą podpięcie do omd m-5 zewnętrzny mikrofon, ale jakoś nie było czasu na wnikliwe testy i do bliskich wywiadów zastosowałem wspomniane sprawdzone rozwiązanie. Do wejścia sema-1 podpinałem testowo równolegle mikrofon boya BY-MM1, a czasem ten z zestawu.

    Jeśli chodzi o nagrania z daleka to pierwsza wypowiedź gościa ze sceny "climate change" pochodzi z sema-1 + mikrofon boya mm1. Wypowiedź gościa na chińskim bankiecie pochodzi z sema-1 i mikrofonu z zestawu. Trudno porównywać, bo to dwie zupełnie inaczej nagłośnione sale, a poza tym taka metoda nagrania nie miała za bardzo szans na czystą jakość.

    Muzyka w tle nagrana rejestratorem DR-05 i na wbudowanych mikrofonach.

    aa no i jeśli chodzi o kolory na filmie to przy wystąpieniach na dużej scenie (to z niebieskim tłem) ściągnąłem trochę nasycenie bo jak dla mnie za bardzo czerwone pyski im wychodziły. Bliskie wywiady i reszta ujęć były bez poprawek. Jak spojrzałem w film to jest tam jedno ujęcie - kila sekund nagrane też lumixem gx-7, ale zdecydowana większość to omd m5

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Tu wywiad i ujęcia z Tatr nagrane OM-D EM-5. Sceny w wodzie i śniegu robione VDV5000. Zdjęcia i jedna scena z dalekiej północy też robione innym sprzętem. Dźwięk do wywiadu nagrany DR-05, dźwięk w terenie nagrany Olympusem i przystawką SEMA-1 oraz mikrofonem BY-MM1

    https://youtu.be/sH5as5G8lQo

  6. #6
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Ciekawy wywiad. Trzymam kciuki za doktorat Pana Mirka. Dobrze nagrany i złożony film.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dzięki. Pan Mirek jest już Doktorem. Tu można poczytać więcej https://www.facebook.com/profile.php?id=100000133818328

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2023
    Mieszka w
    Kolo
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dobrze nagrany i złożony film

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dzięki Paulina

    Przesyłam kolejny filmik. Tym razem wykonany głównie przy wykorzystaniu OM-D E-M5 mkIII i OM-5.

    Od 27:04 nagrywane iPhone 13 Pro Max. Ujęcia z góry zrobione DJI.

    W Olympusie był użyty profil flat, w OM-5 był v-log. iPhone być może mógłby nagrać lepiej. Dostałem plik mp4 bo taki chciałem. Nie chciałem się pogrążać w prores-ach.



    https://youtu.be/BGmw3aiWLsY?si=kREdt7nLPW680ymU
    Ostatnio edytowane przez 01 ; 31.12.23 o 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.