Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Z PEN E-P5 na PEN-F - czy warto?

Awatar magbag
    Mieszka w
    drobny kawałek od Warszawy
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

Z PEN E-P5 na PEN-F - czy warto?

Zastanawiam się nad zmianą body z PEN E-P5 na PEN-F.
    Akurat trafił mi się kod rabatowy 25% - co jest zdecydowanie bardzo atrakcyjnym rabatem.
    Jednak wciąż nie podjęłam ostatecznej decyzji i chciałabym poprosić o radę. Oczywiście nikt za mnie nie zdecyduje - ale, czasami opinie "z boku" mogą być pomocne .
    Podstawowa informacja - fotografia to moja pasja, nie zawód.
    Swojego PENa E-P5 mam od 4,5 roku. W tym czasie trochę go wyeksploatowałam, przebieg migawki przekroczył 50 tysięcy. Na razie żadnych problemów z tym body nie miałam i generalnie sprawdza się dobrze.
    Jednak zmiana po ponad 4 latach kusi .
    Oczywiście wiem, że przesiadka na PEN-F to nie jest jakaś rewolucyjna zmiana, ale jest to model nowszy i coś więcej niż poprzednik oferuje.
    Znam rezultaty testów, widziałam zdjęcia.
    Jestem też ciekawa, czy jest na forum ktoś, kto zmienił E-P5 na PEN-F - a jeśli tak, to czy jest z tej przesiadki zadowolony?

Mam jeszcze jedno pytanie, którym mam nadzieję nie złamię żadnych zasad forum.
    Czy, według Was - gdybym zdecydowała się na przesiadkę - mam szansę sprzedać tego mojego wyeksploatowanego E-P5 w zestawie z kitowym 14-42 mm f/3.5-5.6II R, 40-150mm f/4.0-5.6 i celownikiem elektronicznym FV-4. A jeśli tak - to jaka, według Was, jest rozsądna cena za taki zestaw?
    Czy może nie ma sensu wystawiać na sprzedaż body, a tylko osobno sprzedać obiektywy i celownik? Oferty z tymi obiektywami i celownikiem znalazłam w internecie, więc mniej więcej wiem za ile mogłabym je spróbować sprzedać. Ofert sprzedaży body E-P5 z podanym przebiegiem nie udało mi się znaleźć.
    Oly PEN F, 12-40 f/2.8, 40-150 f/2.8 + telekonwerter, 45 f/1.8 i 60 f/2.8 plus Panasonic 100-300 f/4-5.6

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Sam się chwilę temu przymierzałem do Pen-F , ale ... odpuściłem ze względu na cenę i jak dla mnie ,brak komfortowego trzymania oraz fakt , że ja tylko pstrykam .Brak wbudowanej lampy to najmniejszy problem , bo az tak często się nie korzysta w terenie . No i ja nie byłbym w stanie wykorzystać umiejętnie jego możliwości .
    Nie zmienia to faktu , że należy kupować zawsze ciut na wyrost , czyli tak by sprzęt wymagał nauki .( kupiłem drugie OM d e m10 tym razem mkII)
    Zyskasz dobry , wbudowany wizjer , zawsze na miejscu a nie w torebce , lepszą (być może ) matrycę . Sporo dodatkowych filtrów i lepszą konfigurację indywidualną . Dane techniczne są w necie , ale możliwości katalogowe sprzętu to jedno a wykorzystanie to zupełnie odrębna kwestia .

Co do sprzedaży , to zdecydowanie lepiej rozkawałkować zestaw i sprzedawać na sztuki . Czasochłonne i nerwowe , ale mniejsze straty rzeczywiste . Jeżeli pozyskane środki nie są z przeznaczeniem na zakup nowego , to tak się wychodzi lepiej. Wiem to , bo dopiero pozbywałem się zdublowanej szklarni i dwóch body epl. Przebieg to nie tragedia . Zadbany , serwisowany a nie naprawiany sprzęt jest wart zainteresowania .

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    135
    Moja galeria
    A gx9 nie będzie ciekawszy?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    E-P5 sprzedasz pewnie za mniej niż tysiaka.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

Siła reputacji
    4
    Moja galeria
    Ja bym się nawet nie zastanawiał nad taką zmianą. Pen F, to nie tylko świetne narzędzie do robienia zdjęć, ale też piękny i stylowy aparat. Fotografowanie nim musi być wielką przyjemnością.

Awatar magbag
    Mieszka w
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi - ostatecznie zdecydowałam i zamawiam PEN-F . @grizz gx9 ciekawy, ale pozostanę wierna Olympusowi - i przez sentyment, i dlatego, że jeszcze mnie nie zawiódł, i z powodów, o którym napisał @markg. Piękno i stylowość na pewno nie są najważniejszym kryterium wyboru, ale - tak po babsku - mają dla mnie znaczenie .
    Oly PEN F, 12-40 f/2.8, 40-150 f/2.8 + telekonwerter, 45 f/1.8 i 60 f/2.8 plus Panasonic 100-300 f/4-5.6

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    To się nazywa mega szybka decyzja ...

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    166
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    To się nazywa mega szybka decyzja ...
    Tego typu wątki są zakładane zwykle po podjęciu decyzji
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Awatar magbag
    Mieszka w
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Tego typu wątki są zakładane zwykle po podjęciu decyzji
    Tym razem był założony przed decyzją Jasne, że chciałam kupić nowe body, myślałam o tym od jakiegoś czasu, ale przed samą metą dopadły mnie wątpliwości. Odpowiedzi, które dostałam tutaj i od dwojga znajomych fotografów pomogły mi w podjęciu decyzji.
    Jutro kurier dowiezie mój nowy nabytek .

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    166
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez magbag Zobacz posta
    ...
    Jutro kurier dowiezie mój nowy nabytek .
    Udanych zdjęć i dużo radości z nowego sprzętu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.