Strona 34 z 40 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 395

Wątek: Olympus E-M1X - plotki

  1. #331
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Nic nie ważne... szumy ważne... GPS i barometr mi nie potrzebny...

  2. #332
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Teraz - sorry, jesli po raz drugi w odstępie dekady, system budowany przez Olympusa padnie to ani firma nie zrobi trzeciego podejścia ani nikt nie da im szansy.
    Wciąż mi się marzy, że ktoś wpadnie na pomysl upchnąć pełnoklatkową matrycę w puszce manualnego OM4-Ti. Całkowicie manualnego. Z ręcznym naciągiem i bez AF. Z bagnetem OM. Coś jak Lajka M.

  3. #333
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Uważam, że olek realizuje jedyny rozsądny kierunek jaki miał do wyboru. Pchać się w FF i konkurować chyba tylko "złotymi" przyciskami z Canonem, Sony, Sigmą i pozostałymi wszystkimi świętymi - to byłoby prawdziwe samobójstwo. Mam nadzieję, że za parę miesięcy pojawi się mniejsze body dziedziczące większość funkcjonalności po E-M1X. W systemie będzie można opędzić 24-800mm F4.0 dwoma obiektywami, HighRes z ręki, ale przede wszystkim świetne tele (mam nadzieję, że o rozsądnej wadze i wymiarach) czyli coś czego fizycznie jeszcze długo nie da się zrobić w smartfonach.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  4. #334

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    88
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta

    A o telefonie zapomnieli...
    A tak w ogóle to jakiś MIX, a nie M1X.

  5. #335
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    ...ale przede wszystkim świetne tele (mam nadzieję, że o rozsądnej wadze i wymiarach) czyli coś czego fizycznie jeszcze długo nie da się zrobić w smartfonach.
    Internety już piszą o smartfonie z zoomem optycznym 10x No i porzuć marzenia o rozsądnej wadze i wymiarach szkła 150-400/4.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #336
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    34 strony wróżenia z fusów, co będzie gdy będzie, co by było gdyby było itd. itd.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #337
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Wciąż mi się marzy, że ktoś wpadnie na pomysl upchnąć pełnoklatkową matrycę w puszce manualnego OM4-Ti. Całkowicie manualnego. Z ręcznym naciągiem i bez AF. Z bagnetem OM. Coś jak Lajka M.
    Mam takie same myśli. Do tego bez akumulatora tylko mały generator uruchamiany dźwignią naciągu na jedno zdjęcie. Lustro z ukośnym klinem. Miłe dla ucha klapnięcie. O reszcie już było wyżej.
    pozdrawiam Wiejo

  8. #338
    Awatar JanekP
    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    Winchester
    Posty
    21
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    ...34 strony wróżenia z fusów...
    Trafnie.
    4/3 ma jednak pewną przewagę nad FX.
    Jest nią możliwość konstruowania bardzo jasnych szkieł o których u C czy, N, czy S, można zwyczajnie zapomnieć.
    Mówią że małe jest piękne, zgadza się, jest jeszcze zgrabne.
    Jeśli Olek buduje szklarnię o świetle F1.2 dla 4/3 to nie po to by wycofać się z produkcji tego sensora.
    Wcale bym się nie zdziwił jakąś nową stałką celującą pod FF w 85 lub 135mm o takich parametrach jak 17 czy 25mm.
    Jeśli VIII generacja albo kolejna, poradzi sobie z czułością 1600, a daj Boże 3200 to będzie sprzęt nie dość że poręczny to jeszcze unikatowy na rynku foto. Pomijam fakt fantasycznego bokeh, taki sprzęt będzie się doskonale sprawdzał w słabych warunkach oświetleniowych ( słabych = takich w których konkurencja nie będzie wstanie powalczyć, a z różnych przyczyn nie można sceny doświetlić).
    Tak na marginesie.
    Piszecie o zoomach 200-400 dla ptasiarni a ja mam znajomego który walczy z 70-200 pod FF I z tego co wiem najwięcej pracy poświęca na obserwację i budowę czatowni.
    Pierwsze skrzypce gra zawsze budżet, nie tylko nasz ale i firmy. Niech ktoś postawi się w roli właściciela Olka który zainwestował w linię produktową. Pytanie nasuwa się samo. W jakim kierunku będzie ją rozwijał, bo jej zwijanie jest raczej nieprawdopodobne.
    Co do naszych wyborów pozostaje kompromis zależny od grubości portfela.

  9. #339
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JanekP Zobacz posta
    ...
    4/3 ma jednak pewną przewagę nad FX.
    Jest nią możliwość konstruowania bardzo jasnych szkieł o których u C czy, N, czy S, można zwyczajnie zapomnieć.
    ...
    Pomijam fakt fantasycznego bokeh, taki sprzęt będzie się doskonale sprawdzał w słabych warunkach oświetleniowych ( słabych = takich w których konkurencja nie będzie wstanie powalczyć, a z różnych przyczyn nie można sceny doświetlić).
    ...
    Pięknie napisane.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #340
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Do Iwo wychwalającego A7. Widziałeś jak fajnie wypada przód body wraz z mocowaniem obiektywu, kiedy nie daj Boże zapomnisz, ze dopiąłeś ciężki i duży obiektyw? Ja widziałem. A7II to już inna bajka, ale poza tzw magia pełnej klatki nie oferuje więcej niż Olek EM5mk II, a pod wieloma względami, podstawowymi wręcz, to duży krok wstecz. Mam A7II i EM5II, wiem o czym mówię.

    I żeby nie być gołosłownym podam kilka fajnych przykładów:
    1. Po zafiksowani ostrości i wciśniętym do połowy spustem nie można przestawiać parametrów aparatu, co przy dynamicznych scenach i trybie M wyklucza użyteczność.
    2. Co z tego, ze mamy histogram na żywo, jak podczas zmiany parametrów znika i w jego miejsce pojawia sie taśmia z wartością przesłony/czasu i żeby znów zobaczyć histogram trzeba odczekać 2 sekundy, aż ona zniknie.
    3. Menu jest tak zakręcone, ze ciezko dojść po nazwach czego dotyczy dany parametr, a ułożenie funkcji w menu nie ma żadnego logicznego klucza. To mam wrażenie, ze Japończycy wzięli wszystkie funkcje na karteczkach, podrzucili je do góry i co wypadło, to tak poukładali.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 19.01.19 o 10:26

Podobne wątki

  1. [plotki] - Samyang 12mm f/2.0 - MFT, Nex, NX
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 131
    Ostatni post / autor: 15.08.15, 10:09
  2. Olympus PEN E-PL7 - plotki
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27.08.14, 19:45
  3. Fujifilm X-T1 - plotki
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 28.01.14, 09:30
  4. Olympus XZ-10 Plotki
    By nightelf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28.01.13, 23:56
  5. Plotki o Olympusie E-P2
    By rodzyn in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 5.11.09, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.