Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Olympus pen E-pl5

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus pen E-pl5

    Witam. Chciałbym Was podpytać, bo może ktoś akurat posiada, czy warto kupić używanego Olympus pen E-pl5 z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 14‑42mm 1:3.5‑5.6 II R za 700 zł?? Chodzi mi o jakość zdjęć? By była dużo lepsza niż w topowych smartfonach typu P20pro czy Galaxy S9?
    Ostatnio edytowane przez marcin0218 ; 19.10.18 o 12:50

  2. #2
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    700 zł to dobra cena za taki zestaw , pod warunkiem , że wszystko jest ok. Nie zmasakrowane , 100% sprawne body i nie porysowany obiektyw. Przez chwilę się nad tym Epl5 zastanawiałem , bo i matryca ta sama co w OMD EM5 i dotykowy ekran , ale zabrakło mi wizjera . Nie porównuj do telefonów , bo możliwości samego obiektywu są dużo większe . Masz dotykowy ekran , to i na początku łatwiej będzie "srelfiki" strzelać .

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To inaczej zapytam. Wcześniej miałem lustrzankę canon eos 550d z kitowym obiektywem i jak dla mnie robiła super fotki. Czy ten Olympus robi zbliżone jakościowo?

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marcin0218 Zobacz posta
    To inaczej zapytam. Wcześniej miałem lustrzankę canon eos 550d z kitowym obiektywem i jak dla mnie robiła super fotki. Czy ten Olympus robi zbliżone jakościowo?
    Tak. Będą zbliżone jakościowo, tylko trochę lepsze.
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marcin0218 Zobacz posta
    Witam. Chciałbym Was podpytać, bo może ktoś akurat posiada, czy warto kupić używanego Olympus pen E-pl5 z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 14‑42mm 1:3.5‑5.6 II R za 700 zł?? Chodzi mi o jakość zdjęć? By była dużo lepsza niż w topowych smartfonach typu P20pro czy Galaxy S9?
    Poszukaj Galaxy S9 za 700 zł .
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Większość moich zdjęć była takim robiona. Popatrz sobie w profilu.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ale zabrakło mi wizjera
    Wizjer można dokupić. E-PL5 polecam, wytrzymały, lekki, dobra jakość zdjęć.

  8. #8
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Wizjer można dokupić. E-PL5 polecam, wytrzymały, lekki, dobra jakość zdjęć.
    ... za 900 ?? ... 500 używkę ?? ... sumarycznie wyjdzie używany OMD E M10 w bardzo dobrym stanie ...

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... za 900 ?? ... 500 używkę ?? ... sumarycznie wyjdzie używany OMD E M10 w bardzo dobrym stanie ...
    Ale wizjer VF-4 zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu od wizjera E M10. Poza tym jest odchylany. Ceną za to jest mniej wygodne wkładanie aparatu z mocno wystającym wizjerem do torby, brak wbudowanej lampy błyskowej, gorsza ergonomia E-PL5 i gorsza stabilizacja. Wybór jest zatem kwestią indywidualnych preferencji.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #10
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Tak po przeglądaniu olx-a , nadal twierdzę , że zakup np. używanego Epl5 i dokupywanie wizjera i lampy , a potem żonglowanie osprzętem i słoikami kompletnie się nie opłaca finansowo . Można dzisiaj kupić OMD e m 10 mkII z kitowym obiektywem za 1600 zł . Mamy wszystko na pokładzie z wyświetlaczem klasy VF-4 i lampą w body .

    Natomiast jeżeli komuś nie jest potrzebny wizjer , z lampy nie korzysta , to da się kupić Epl 5 lub nawet epl7 w cenie 1000 zł w idealnym stanie . I będzie to dobry zakup.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.