Strona 10 z 262 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #91
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Fret- moim zdaniem, nie ma miejsca dla tylu producentów foto ilu jest obecnie.
    Nikon, Canon,Sony pewnie się utrzymają
    z pozostałych jak Panasonic, Fuji, Pentax, Olympus zostanie w perspektywie 5 lat byc może jeden ewentualnie dwóch.

    ja przygotowuję się na kupienie jeszcze jednej puszki m4/3 - moja ma już/dopiero 5 lat- licząc się z tym że za kilka lat zostanę z niesprzedawalnym szpejem.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #92
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Do podziału na smartfony i FF? Aż w końcu przyjdzie nowa jakaś technologia i wszystkich pogodzi

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Fret- moim zdaniem, nie ma miejsca dla tylu producentów foto ilu jest obecnie.
    Nikon, Canon,Sony pewnie się utrzymają
    z pozostałych jak Panasonic, Fuji, Pentax, Olympus zostanie w perspektywie 5 lat byc może jeden ewentualnie dwóch.

    ja przygotowuję się na kupienie jeszcze jednej puszki m4/3 - moja ma już/dopiero 5 lat- licząc się z tym że za kilka lat zostanę z niesprzedawalnym szpejem.
    Ok, całkiem rozsądna decyzja. Z punktu widzenia użytkownika, z punktu widzenia firmy wyglada to inaczej.
    Nie wiem kto zostanie za kilka lat, ale Olek jest chyba jedyną firmą bez pola manewru. Panas może przetrwać, ma mocne wideo. Bardziej bym się o Sony martwił. Wdepnęli w mit o małych bezlustrach i ciężko będzie to kontynuować. Olek nadal cierpi z powodu przekrętów swojej kadry. Nikt już o tym nie pamięta, ale obecna sytuacja, to echo tamtych lat. Gdyby nie przekręty, to by się nie musiał sprzedawać Sonemu i miałby dzisiaj wolny wybór.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #93
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A mi się zdaje, że APS-C będzie się miało dobrze jeszcze bardzo długo. Co do m4/3, to pewności nie mam.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #94
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Coś w tym jest. Z jednej strony mamy smartfony, które wystarczają większości ludzkości robiącej zdjęcia. To taki sprzęt do 1000zł, zdjęcia są kiepskie ale nikomu to nie przeszkadza.
    Z drugiej strony są nowe bezlustra FF kosztujące po 10k zł za body, obiektywy nie tańsze.
    Gdzieś pomiędzy tym są absurdalnie drogie kompakty po 4-5k zł,m43 i Fuji (no dobra, jeszcze Canon M i Sony a6xxx). I to co jest pomiędzy jest zbyt dobre i zbyt drogie dla amatora, jednocześnie za słabe dla profesjonalisty...
    Patowa sytuacja?

  5. #95
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dramatyzujecie Branża foto po prostu przespała całą dekadę i ocknęła się teraz z ręką w nocniku. Telefony przeszły ewolucję od badziewnych aparatów o koszmarnej jakości, po przenośne fotokomputery o jakości często przewyższającej typowe małpki. A w klasycznych aparatach fotograficznych co się zmieniło? Jaka nowa funkcjonalność powstała, aby ułatwić życie ich użytkownikom? W branży smartfonowej producenci cisną na maksa, żeby przegonić konkurencję, a w branży foto zastanawiają się, z czego okroić kolejny model, żeby przypadkiem nie podgryzł wyższej linii produktów. Ale sądzę, że to się będzie zmieniać na lepsze.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #96
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    @epicure obyś miał rację

  7. #97
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Coś w tym jest. Z jednej strony mamy smartfony, które wystarczają większości ludzkości robiącej zdjęcia. To taki sprzęt do 1000zł, zdjęcia są kiepskie ale nikomu to nie przeszkadza.
    ...
    Patowa sytuacja?
    Nie. Aparat w smarfonie kosztuje 0zł. Raczej nie kupisz telefonu bez aparatu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #98
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To, że nie kupisz telefonu bez aparatu nie oznacza, że za niego nie płacisz. Płacisz, i to nawet więcej, niż jest wart.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #99
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To, że nie kupisz telefonu bez aparatu nie oznacza, że za niego nie płacisz. Płacisz, i to nawet więcej, niż jest wart.
    Z filozoficznego punktu widzenia masz rację, ale z praktycznego, nie. Praktyczny koszt aparatu wyznacza różnica między ceną smartfona z telefonem i bez.
    Smartfony bez aparatu nie istnieją (ostatnie zwykłe telefony też), więc i różnica nie istnieje.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #100
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Praktyczny koszt to jest kwota, jaka znika z Twojego konta.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.