Strona 262 z 262 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262
Pokaż wyniki od 2.611 do 2.617 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2611
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Co racja to racja. Miałem świetną puszkę jak gx8, to zachciało mi się potem eksperymentów, a to gx9, g9, niektóre po dwa razy hehehe. A kasy na to poszło, jakość zdjęć faktycznie ta sama od gx8 . Ale takie uroki hobby tego
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....

  2. #2612
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....
    A tyle można by poprawić, patrząc na to co dzieje się w foto smartfonów. No cóż, wniosek z tego taki, że puszek nie ma sensu za często zmieniać. Może i bym chciał G9II , ale cena za mikro poprawę w obrazowaniu jest absurdalna, i jeszcze długo poczekam.

  3. #2613

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Z samymi korpusami też przestali eksperymentować.

    Kiedyś był
    Olympus Air https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-w-swiecie-diy
    małe Panasy GM
    Panasy GX z unoszonym wizjerem
    elegancki PEN F

    A dziś wszystkie m4/3 z wyjątkiem resztek GX80 przypominają lustrzanki.

    Sony też kombinowało z kółkami w Nex 6 i 7.

    Fuji chyba definitywnie ubiło serię X-Pro i tańsze Leikopodobne korpusy.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 6.02.24 o 20:26

  4. #2614

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    A tyle można by poprawić, patrząc na to co dzieje się w foto smartfonów. No cóż, wniosek z tego taki, że puszek nie ma sensu za często zmieniać. Może i bym chciał G9II , ale cena za mikro poprawę w obrazowaniu jest absurdalna, i jeszcze długo poczekam.
    No raczej nie. Kupujesz od kilku lat body i je eksploatujesz aż do śmierci z zużycia lub awarii.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....
    Bo dojechaliśmy do fizycznych granic technologicznych? To samo mamy w komputerach, smartfonach, autach i wielu dziedzinach techniki.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Z samymi korpusami też przestali eksperymentować.


    A dziś wszystkie m4/3 z wyjątkiem resztek GX80 przypominają lustrzanki.
    Bo najwygodniejsza i sprzedawalny jest tylko jeden doskonały, dopracowany wzór?
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  5. #2615
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Co racja to racja. Miałem świetną puszkę jak gx8, to zachciało mi się potem eksperymentów, a to gx9, g9, niektóre po dwa razy hehehe. A kasy na to poszło, jakość zdjęć faktycznie ta sama od gx8 . Ale takie uroki hobby tego
    Też jeszcze mam GX-8 i nie pozbędę się tego aparatu ze względu na dwie cechy - odchylany wizjer i niewielki grip który nie wchodzi w kadr przy korzystaniu z obiektywu rybie oko Meike 3.5mm f2.8. Nowe korpusy z małym gripem i dobrą matrycą można kupić bez problemu - choćby OM-5, ale z odchylanym wizjerem niestety niczego nowszego nie ma.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #2616
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Po zmianie GX7 na G9 (bo GX9 przegapiłem), widzę małe zmiany na plus, choć na wyjazdy rodzinne i motocyklowe zostawiłem jednego GX7, za wielkość i wizjer
    wielosystemowy

  7. #2617
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Rozwój sprzętu idzie teraz w kierunku zwiększania rozdzielczości, przyspieszania odczytu danych, bardziej zaawansowanych funkcji wideo i usprawniania pracy AF-C. Cała reszta w zasadzie zatrzymała się na 2018 r.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.