Strona 9 z 262 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #81
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Z punktu widzenia użytkownika 4/3 to najlepiej by FF od Olka nie było. Niech sie trzyma niszy, dając nowe puszki i szkła.

    Z wejścia w FF to użytkownik 4/3 nie ma nic pozytywnego. (poza wygibasem w postaci podpiecia szkieł 4/3 przy założeniu, ze aparat mialby z 50-60mpix - ale to takie tylko h,,,)

  2. #82
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Po za tym Olkowe puszki pokroju E-M10MkII i MkIII można jeszcze kupić w normalnych pieniądzach, a jakieś fajne obiektywy też się znajda. Do tego kompaktowe wymiary, niska masa, dobra jakość wykonania i dobre możliwości fotograficzne, wystarczające do 90% kadrów (ok, w słabych warunkach oświetleniowych jest jako tako).
    Pójście w bezlustra za 10k zł za body będzie dla zwykłego zjadacza chleba oznaczało, że albo kupi smartfon, albo sprzeda nerkę...

    Także, lepiej żeby m43 zostało na rynku.

  3. #83
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Co Olek powinien zrobić? Produkować małe uszczelnianie puszki, bez napisu PRO, za rozsądne pieniądze. Do podróżników i uliczników powinien uderzyć, a nie do szafiarek. No i nadgonić trochę z technologią (głównie matryce i AF), bo był pionierem, ale konkurencja już dawno odrobiła straty i go wyprzedziła.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #84
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    W sumie dobre pytanie... Co Olek powinien zrobić? Wejść w FF z nowym systemem? Będzie bardzo ciężko. Rozwijać m43 w kierunku pro? Też kiepski pomysł.
    Pozostać w swojej niszy? Może i tak, ale... Co jeszcze w tym systemie można nowego zrobić?
    Zamknąć biznes? Sprzedać? Trochę jednak szkoda...

    Z drugiej strony popatrzcie co się stało z rynkiem zaawansowanych kompaktów... Masowo giną,a te co pozostały to kosztują absurdalne pieniądze...
    Skoro droga miecza nie jest możliwa, pozostaje tylko sepuku

  5. #85
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Kilka lat temu Sony miało 10% akcji Olka, dzisiaj ma 5%. W sumie głupia sytuacja. Być może przez te akcje nie chcieli Olka w panasowej grupie FF i pewnie nikt inny nie zdecyduje się na współpracę z Olkiem, a z drugiej strony widać, że współpraca z Sony też się za bardzo nie układa.
    Obawiam się, że Olek będzie tkwił w m4/3 do końca, a koniec nadejdzie dość szybko. Sami wątli podróżnicy produkcji nie utrzymają.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #86
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Nawet chcąc przejść na bezlustra FF to i tak trzeba poczekać aż wszystko się ustabilizuje, a w tym czasie zbierać kasę o ile takie bezlustro jest komuś potrzebne no i może m4/3 dalej będzie się rozwijać. Przynajmniej ja taką strategię przyjąłem.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #87
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kilka lat temu Sony miało 10% akcji Olka, dzisiaj ma 5%. W sumie głupia sytuacja. Być może przez te akcje nie chcieli Olka w panasowej grupie FF i pewnie nikt inny nie zdecyduje się na współpracę z Olkiem, a z drugiej strony widać, że współpraca z Sony też się za bardzo nie układa.
    Obawiam się, że Olek będzie tkwił w m4/3 do końca, a koniec nadejdzie dość szybko. Sami wątli podróżnicy produkcji nie utrzymają.
    a w czym ma tkwić?

    nie jest najbardziej atrakcyjną panną na rynku - z punktu widzenia współpracy . Zarówno od strony producenta kluczowego elementu jakim są matryce, z drugiej- firm trzecich produkujących np obiektywy.
    Jest poniekąd skazany na to czym się podzielą Sony i Panasonic.

    No i jeszcze jedno- Olympus ma wyraźne "braki" w zakresie filmowania.
    Jak bardzo zaszkodzi mu perspektywa tego, że za chwilę jako zdjęcie będzie się wycinało klatkę z filmu?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #88
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pocieszające jest to, że każde braki można nadrobić, jeśli się tylko chce. Przykład: Fuji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #89
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    I jeśli ma się za co. Tu już zaczynają się schody.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Poza tym przedstawiciel Fuji powiedział kiedyś, że powołali do życia mikroMF, bo małe Fuji nie zaistniało na rynku PRO. Jeśli Fuji nie zaistniało, to jakie szanse ma Olek? Z kolei przedstawiciel Olka stwierdził, że na rynku amatorskim maja za małe marże. Co w takim razie pozostaje?
    I w końcu po trzecie: taki jest już los liderów, że we wszystkim są pierwsi, w dochodzeniu do ściany też

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Z punktu widzenia użytkownika 4/3 to najlepiej by FF od Olka nie było. Niech sie trzyma niszy, dając nowe puszki i szkła.

    ...
    Obawiam się, że to błędna teza. Z punktu widzenia użytkownika fajnie by było, żeby dział foto Olka przetrwał. Na samym 4/3 mało realne. Uparte trzymanie się niszy będzie wymagało bogatego sponsora dla nowych puszek i szkieł
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #90
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    A nowy Samsung A9 ma 4 (!!!) aparaty główne... Dokąd ten świat zmierza?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.