Strona 37 z 262 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #361

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Coraz więcej amatorów i nie tylko dostrzega niepraktyczność i ciężar dużych aparatów.
    Ta dyskusja przypomina mi dyskusję i zmagania fotografów z przełomu XIX i XX w.
    Ten FF wtedy to był minimum 13/18cm - i w końcu w XX wieku królował mały obrazek.
    Róbmy zdjęcia i pokazujmy je podpisując czym je zrobiliśmy na forach czy innych galeriach. To jest najlepsza reklama systemu.
    Ostatnio drukowałem tło 2x3 METRY z olympusa omd em10mkII i jestem bardzo zadowolony z tego wydruku pod względem szczegółów i tonacji. Dodam jeszcze że robiłem je kitowym naleśnikiem.

  2. #362
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Coraz więcej amatorów i nie tylko dostrzega niepraktyczność i ciężar dużych aparatów.
    ...
    No tak, ale my tu dyskutujemy o przyszłości m4/3, a 4/3 nie jest jedynym rozwiązaniem problemu dużych aparatów i chyba na tym polega kłopot Olka.
    Jednocalowe kompakty są jeszcze mniejsze i też można robić z nich wydruki 2x3 metry. Sony pokazało, że w małym korpusie można zmieścić matrycę 4x większą niż m4/3. Olek z kolei serią PRO udowodnił, że m4/3 wcale nie musi być małe. No i chyba najważniejsze, sam Olek twierdzi, że na tych małych i lekkich, to on nie zarabia. No i co z tego, że ludzie chcą, jeśli nie idą za tym pieniądze?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #363
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No tak, ale my tu dyskutujemy o przyszłości m4/3, a 4/3 nie jest jedynym rozwiązaniem problemu dużych aparatów i chyba na tym polega kłopot Olka.
    Jednocalowe kompakty są jeszcze mniejsze i też można robić z nich wydruki 2x3 metry. Sony pokazało, że w małym korpusie można zmieścić matrycę 4x większą niż m4/3. Olek z kolei serią PRO udowodnił, że m4/3 wcale nie musi być małe. No i chyba najważniejsze, sam Olek twierdzi, że na tych małych i lekkich, to on nie zarabia. No i co z tego, że ludzie chcą, jeśli nie idą za tym pieniądze?
    Jaka dziwna rozbieżność...Na drogie nie ma specjalnie popytu, a na tanich szkłach za 300, 400 euro nie idzie zarobić . No cóż drogi Olympusie zmierzasz ku swojemu ostatniemu modelowi o nazwie OMD Sepuku mk1.

  4. #364

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Robię na Canonie i Olympusie - kupiłem OMD i podlecem go wszystkim z jednego względu jest to najmniejszy aparat z wizjerem ( a powoli ślepnę i muszę go mieć) z wymienialną optyką. Nie chodzi tu o sam aparat ale o aparat + obiektyw. I niech tak zostanie. Przyszłość Olympusa jest w małych zestawach dających ogromne możliwości. Nie nęci mnie aparat wielkości kart kredytowej z obiektywem wielkości lufy czołgowej. Sądzę że m4/3 ma prawo bytu z połączeniem z małymi ale rewelacyjnymi i lekkimi obiektywami.
    No właśnie body to jedno a obiektyw drugie. Zresztą ten obiektyw to tak na prawdę obecnie największy problem. Co z tego że body jest małe jak wystaje ta lufa.

    Swoją drogą jak już jesteśmy przy temacie to Waszym zdaniem jakby chcieć złożyć najmniejszy możliwy setup to będzie: ......+.....?

  5. #365
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wertyder Zobacz posta
    No właśnie body to jedno a obiektyw drugie. Zresztą ten obiektyw to tak na prawdę obecnie największy problem. Co z tego że body jest małe jak wystaje ta lufa.

    Swoją drogą jak już jesteśmy przy temacie to Waszym zdaniem jakby chcieć złożyć najmniejszy możliwy setup to będzie: ......+.....?
    Moto Z2 + Hassellblad MotoMod
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #366
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    alno nowy mate 20 pro

  7. #367
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    ale on nie ma wymiennych obiektywów. no dobra, ma
    juz były takie kompakty z dwoma obiektywami wymienianymi "wewnetrznie"

    btw, ostatnie zdjęcia zrobiłem Mate 10 Pro.
    w kieszeń wrzucam uchwytostatyw do telefonu i szczerze mówiąc, nie zawsze chce mi sie już targać m4/3
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #368
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    ... i szczerze mówiąc, nie zawsze chce mi sie już targać m4/3
    Bingo Już dawno pisałem, że smartfon dla mobilności, FF dla jakości. m4/3 ? Dla niezdecydowanych? Jako system przejściowy?

    Ta nisza kurczy się w szybkim tempie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #369
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...Już dawno pisałem, że smartfon dla mobilności, FF dla jakości. m4/3 ? Dla niezdecydowanych? Jako system przejściowy?...
    Jeśli o mnie chodzi to m4/3 jest kompromisem (jakość, klamoty do dźwigania, także cena). Wybierałem zdecydowanie i na pewno nie jako system przejściowy. Dla zdjęć, które najczęściej robię mniejsza matryca (większa głębia ostrości) jest zaletą, a nie wadą. Oczywiście nie aż tak mała matryca jak w smartfonach czy kompaktach.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13.11.18 o 16:44
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #370

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Dla mnie m4/3 jest mobilnością i jakością w jednym. Jako amator nie potrzebuję jakości FF. Ważna też jest wygoda i przyjemność fotografowania. Aparat musi mieć wizjer, uchylny ekran, pokrętła. Telefon tego nie ma, zawsze będzie tylko telefonem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.