Strona 262 z 265 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262263264 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.611 do 2.620 z 2645

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2611
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.369
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Co racja to racja. Miałem świetną puszkę jak gx8, to zachciało mi się potem eksperymentów, a to gx9, g9, niektóre po dwa razy hehehe. A kasy na to poszło, jakość zdjęć faktycznie ta sama od gx8 . Ale takie uroki hobby tego
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....

  2. #2612
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....
    A tyle można by poprawić, patrząc na to co dzieje się w foto smartfonów. No cóż, wniosek z tego taki, że puszek nie ma sensu za często zmieniać. Może i bym chciał G9II , ale cena za mikro poprawę w obrazowaniu jest absurdalna, i jeszcze długo poczekam.

  3. #2613

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    978
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Z samymi korpusami też przestali eksperymentować.

    Kiedyś był
    Olympus Air https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-w-swiecie-diy
    małe Panasy GM
    Panasy GX z unoszonym wizjerem
    elegancki PEN F

    A dziś wszystkie m4/3 z wyjątkiem resztek GX80 przypominają lustrzanki.

    Sony też kombinowało z kółkami w Nex 6 i 7.

    Fuji chyba definitywnie ubiło serię X-Pro i tańsze Leikopodobne korpusy.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 6.02.24 o 20:26

  4. #2614

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    286
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    A tyle można by poprawić, patrząc na to co dzieje się w foto smartfonów. No cóż, wniosek z tego taki, że puszek nie ma sensu za często zmieniać. Może i bym chciał G9II , ale cena za mikro poprawę w obrazowaniu jest absurdalna, i jeszcze długo poczekam.
    No raczej nie. Kupujesz od kilku lat body i je eksploatujesz aż do śmierci z zużycia lub awarii.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    W sumie to smutne że nowe aparaty dobiły do ściany jeśli chodzi o jakość obrazka. To co najważniejsze stoi w miejscu... nadzieja w AI może coś ruszy się w postprodukcji odszumianie itp itd...ale my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na to co wychodzi z puszki....
    Bo dojechaliśmy do fizycznych granic technologicznych? To samo mamy w komputerach, smartfonach, autach i wielu dziedzinach techniki.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Z samymi korpusami też przestali eksperymentować.


    A dziś wszystkie m4/3 z wyjątkiem resztek GX80 przypominają lustrzanki.
    Bo najwygodniejsza i sprzedawalny jest tylko jeden doskonały, dopracowany wzór?
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  5. #2615
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.886
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Co racja to racja. Miałem świetną puszkę jak gx8, to zachciało mi się potem eksperymentów, a to gx9, g9, niektóre po dwa razy hehehe. A kasy na to poszło, jakość zdjęć faktycznie ta sama od gx8 . Ale takie uroki hobby tego
    Też jeszcze mam GX-8 i nie pozbędę się tego aparatu ze względu na dwie cechy - odchylany wizjer i niewielki grip który nie wchodzi w kadr przy korzystaniu z obiektywu rybie oko Meike 3.5mm f2.8. Nowe korpusy z małym gripem i dobrą matrycą można kupić bez problemu - choćby OM-5, ale z odchylanym wizjerem niestety niczego nowszego nie ma.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #2616
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    621
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Po zmianie GX7 na G9 (bo GX9 przegapiłem), widzę małe zmiany na plus, choć na wyjazdy rodzinne i motocyklowe zostawiłem jednego GX7, za wielkość i wizjer
    wielosystemowy

  7. #2617
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Rozwój sprzętu idzie teraz w kierunku zwiększania rozdzielczości, przyspieszania odczytu danych, bardziej zaawansowanych funkcji wideo i usprawniania pracy AF-C. Cała reszta w zasadzie zatrzymała się na 2018 r.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #2618
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.672
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Rozwój sprzętu idzie teraz w kierunku zwiększania rozdzielczości, przyspieszania odczytu danych, bardziej zaawansowanych funkcji wideo i usprawniania pracy AF-C. Cała reszta w zasadzie zatrzymała się na 2018 r.
    Oo właśnie
    https://www.digitalcameraworld.com/f...7lVWK3UoP8dkKs
    Dobry tekst nt dzisiejszych aparatów.
    W ległidżu - translator pomoże
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #2619
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.596
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Zwiększanie rozdzielczości na pewno bym nie postawił na pierwszym miejscu, a na ostatnim. Podstawowe modele od wielu generacji maja matryce 24 mpx. Nikon 45 Mpx miał już w lustrzance D850 (czyli od roku 2017 nic sie nie zmieniło), Z7, Z9, Z8 nadal mają 45 Mpx. W Canonie i Sony sytuacja jest podobna (Sony zrobiło pewien kroczek, ale patrząc ile to procent liniowo to nie jest wiele).
    Odczyt danych - tak - walka z rolling shutter. Zwiększają ilość fps. No i kombinowanie z pozbyciem się migawki (czyli też zwiększenie fps). Tu chyba jest najciekawiej - Z9, Z8 i A9 III.
    Poprawa AF w wykrywaniu przeróżnych rzeczy - tak, choć dla wielu fotografów to co jest oferowane zdecydowanie przekracza ich rzeczywiste potrzeby.

  10. #2620
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.061
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zwiększanie rozdzielczości na pewno bym nie postawił na pierwszym miejscu, a na ostatnim. Podstawowe modele od wielu generacji maja matryce 24 mpx. Nikon 45 Mpx miał już w lustrzance D850 (czyli od roku 2017 nic sie nie zmieniło), Z7, Z9, Z8 nadal mają 45 Mpx. W Canonie i Sony sytuacja jest podobna (Sony zrobiło pewien kroczek, ale patrząc ile to procent liniowo to nie jest wiele).
    Odczyt danych - tak - walka z rolling shutter. Zwiększają ilość fps. No i kombinowanie z pozbyciem się migawki (czyli też zwiększenie fps). Tu chyba jest najciekawiej - Z9, Z8 i A9 III.
    Poprawa AF w wykrywaniu przeróżnych rzeczy - tak, choć dla wielu fotografów to co jest oferowane zdecydowanie przekracza ich rzeczywiste potrzeby.
    Rynek chce aby fotograf inwestowal bez konca.
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.