Strona 18 z 262 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #171
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak dla mnie ta nagonka na m4/3 to jest jakaś podejrzana.
    Może to wstęp do akcji promocyjnej OM-D E-M5 mk III?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #172
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Oby nie ze starą matrycą

  3. #173
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Oby nie ze starą matrycą
    Taki przeciek znalazłem:
    https://www.youtube.com/watch?v=K8_W3U-XZdg
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #174
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Jeszcze jakbyś z grubsza przetłumaczył.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #175
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Ale Panasonic potwierdził, że póki co m43 nie porzuca, zaprezentował przecież nowy obiektyw.
    Tylko Olek milczy i cała nasza dyskusja to wróżenie z fusów.

  6. #176
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Mnie ta przyszłość systemu mikro 4/3 przyznam średnio interesuje. Nie wykluczam, że nawet jak nie będzie w "różowych" kolorach to przykładowo za kilka lat kupię używkę, dajmy na to panasa G9. Obiektywy z rynku przecież z dnia na dzień nie znikną
    G1 zmieniłem (ale dalej go mam) na G5 tylko dlatego, że ten pierwszy nie miał funkcji video. Fakt, G5 produkuje trochę lepszy obrazek od strony technicznej, ale czy to wykorzystuję ? i przez to moje zdjęcia są lepsze ?...raczej nie

    edit.
    Tak nawiasem mówiąc mam duże wątpliwości, czy smartfon (taki bardziej wypasiony) z 2018 roku zrobi lepsze zdjęcie (od strony technicznej) od panasonika G1 z 2008 roku. Tak o tym wspominam bo były głosy, że smartfony to jakoby konkurencja dla systemu mikro 4/3. przyczyniające się do jego upadku.
    Za kilka lat na sto procent nie kupisz G9. Ze kilka lat to będzie już historia. W tej chwili G9 jest wielkości FFów, a ma tylko 20 MPx sensor. Za kilka lat kupisz bezlustro wielkości G5 z co najmniej 24MPx matrycą .
    Jeśli chodzi o aparaty w komórkach. Podtrzymam swoje zdanie ,że komórki będą dożynać MFT i inne małe systemy. Dlaczego, ano dlatego że mnóstwo ludzi których znam pozbywa sie, lub ma zamiar pozbyć się małego aparaciku na rzecz wypasionej komórki z dobrym aparatem. Decyduje o tym marketing, potrzeby oraz wielkość. O lansie nie wspominam . Ktoś kto robi sporadyczne fotki nie chce nosić ciągle ze sobą nawet najmniejszego aparatu, skoro ma kmórę ... Jakość zdjęć jest sprawą drugoplanową, choć po obejrzeniu fotek z jabłka muszę przyznać że źle nie jest, zwłaszcza na monitorach. MFT będzie produkowany do momentu gdy będzie się sprzedawał. Jeśli sprzedaż spadnie poniżej założonego poziomu trzeba zwijać interes.
    Myślę że istnieje porozumienie pomiędzy poszczególnymi segmentami branży o nie wchodzeniu sobie w paradę, a mimo to spadek sprzedaży małych aparatów nasila się.
    Decydują o tym kupujący.
    My jesteśmy z innej gliny ))). Nas komórki nie bawią. My musimy od czasu do czasu pozmieniać obiektywy

  7. #177
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Ale Panasonic potwierdził, że póki co m43 nie porzuca, zaprezentował przecież nowy obiektyw.
    Tylko Olek milczy i cała nasza dyskusja to wróżenie z fusów.
    Ale jaką mamy frajdę.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #178
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    No frajdę mamy, o czymś wszak trzeba pisać na forum
    Przyszłość m43 tak sobie mnie interesuje, choć byłoby mi bardzo szkoda, gdyby aparaty Olympusa zniknęły z rynku.
    Im więcej producentów tym większa konkurencja, więcej ciekawych rozwiązań i szybszy postęp.
    W sumie ja planuję kupić jeszcze dwa odiektywy, więcej nie potrzebuje. A za kilka lat jak ten sprzęt się zużyje to zobaczymy...

  9. #179
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Rozbawiło mnie zwiększanie sprzedaży wysokodochodowego segmentu PRO Bajka dla naiwnych inwestorów.
    I nieustannie dziwią mnie wieloletnie zaniedbania w tematach teoretycznie najważniejszych, czyli jakieś dłuższe, tanie makro, uniwersalne zoomy wycieczkowe pomiędzy kitem, a PRO, długie tele za rozsądne pieniądze, tanie 85/1,8.
    Teraz, to najwyżej można debatować, czy dział foto Olka zniknie, czy stanie się cud i ktoś to kupi.
    Ale to całkiem proste.... Koszta produkcji obiektywów nie różnią się bardzo, ale od klienta za wersje pro można wyssać minimum 1000 euro. Więc mądre głowy ratują firmę sprzedażą drogich obiektywów .... po które już zaczyna sie ustawiać kolejka i czynione są zapisy )))

  10. #180

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Myślałem, że więcej forumowiczów napisze czego oczekuje.
    Jak widać Pro M.Zuiko średnio interesują.


    W E-M5 III mogliby dać:
    -matrycę 20mpix z hybrydowym AF z detekcją fazy
    -wideo 4K -oczywiście
    -i większą baterię (z "jedynki")
    Czyli taki mniejszy -bez dużego gripa E-M1.


    Tak sobie myślę jednak, że nowej E-M5 nie ma właśnie dlatego żeby kupowali E-M1 II
    ...a potem do niego te M.Zuiki Pro.
    -Żeby się nie przeliczyli.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 15.10.18 o 19:54

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.