Strona 39 z 262 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #381

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Podróż podróży nie równa . A skoro sam nie wiesz, to się zapytaj dlaczego
    Nie ciekawym ...

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    i dalej się mylisz. Próbowałeś zrobić kiedyś smartfonem zdjęcie "u cioci na imieninach", jak mało światła i dużo ruszających się ludzi? Smartfon jest okej jak jest światła pod dostatkiem albo nic się nie rusza. Widziałeś smartfonowe ISO400? Jaka jest dynamika, zakres tonalny tych matryc 1/2.8" na wyższych czułościach?
    Przy dużej ilości światła też jest problem. Robienie zdjęć pod słońce jest męczarnią.

  2. #382
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Moim zdaniem f16 w m4/3 jest jeszcze całkiem do przyjęcia. W FF aby uzyskać taką samą głębie ostrości trzeba użyć f32 i dyfrakcja będzie pewnie w takim samym stopniu wpływać na ostrość.
    ...
    I o to mi chodziło. Przy dużej GO praktycznym problemem jest dyfrakcja, a nie rozmiar klatki. Co z tego, że Olka można przymknąć do f/22, jeśli obrazek nie będzie akceptowalny?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #383
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Jeżeli interesuje Cię tylko ten zakres, że to tak. Ale Sony jest fajne. Jak chcesz mieć jeszcze takie malutkie 9-18 i 45 do portretów to. Zaczynają się schody.

    Grunt to dobrać narzędzia do wymagań. Bez sensu jest generalizowanie, że coś jest lepsze w ogólności.

  4. #384
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Jak zestawić m4/3+300/4 z FF 600/4 to zaraz krzyk, że to nie to samo, że matryca, szumy, kropy, GO, bokesz itp. Ale jak zestawić mikrusa z kompaktem 1" to już nagle można przymknąć na to oko. Luzik.

  5. #385
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Co z tego, że Olka można przymknąć do f/22, jeśli obrazek nie będzie akceptowalny?
    Wszystko zależy od formatu prezentacji zdjęcia. W praktyce pełna rozdzielczość matrycy jest rzadko wykorzystywana, a w 90% przypadków ludzie zadowalają się 1/4 jej rozdzielczości (wydruki do A4).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #386

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jak zestawić m4/3+300/4 z FF 600/4 to zaraz krzyk, że to nie to samo, że matryca, szumy, kropy, GO, bokesz itp. Ale jak zestawić mikrusa z kompaktem 1" to już nagle można przymknąć na to oko. Luzik.
    RX10 (II) ma obiektyw 8.8-73.3mm f/2.8. [ekw. 24-200]


    ...a RX100 VI: f/2.8–4.5 -coś dla "potrzebujących raczej maksymalizowania niż minimalizowania głębię ostrości -co jest dodatkowym argumentem przeciw..." m4/3 obok rozmiarów https://camerasize.com/compact/#594.613,623,786,ha,t
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.11.18 o 10:28

  7. #387
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    widzisz, zawsze dobierzesz sobie jakieś porównania, których użyjesz jak ci pasuje - raz za a raz przeciw. A kontrargumenty sprytnie pominiesz i w ten sposób udowodnisz dowolną tezę

  8. #388
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wszystko zależy od formatu prezentacji zdjęcia. W praktyce pełna rozdzielczość matrycy jest rzadko wykorzystywana, a w 90% przypadków ludzie zadowalają się 1/4 jej rozdzielczości (wydruki do A4).
    Ale olkowe f/22 to już tylko kilka procent możliwości matrycy. Chyba z tego powodu raczej sie nie spotyka f/44 w FF

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jak zestawić m4/3+300/4 z FF 600/4 to zaraz krzyk, że to nie to samo, że matryca, szumy, kropy, GO, bokesz itp. Ale jak zestawić mikrusa z kompaktem 1" to już nagle można przymknąć na to oko. Luzik.
    Jeśli tym kompaktem jest RX10 i 12-100/4, to faktycznie luzik. 2,8x4/3=3,73, Czyli Sony, to olkowe 12-100/3,73. Może i Olek minimalnie lepszy, ale 95% nie zauważy różnicy na zdjęciach, za to spokojnie zauważy różnicę w cenie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #389
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale olkowe f/22 to już tylko kilka procent możliwości matrycy.
    Na ale kto każe tak przymykać? To, że jest taka przysłona, nie znaczy jeszcze, że trzeba jej używać. ISO 25.600 też jest...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #390

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Moim zdaniem największym błędem -mogącym mieć wpływ na przyszłość mikro jest próba popchnięcia na siłę bardziej zaawansowanych / wymagających użytkowników w kierunku topowego modelu.

    Co za niedługo będzie do wyboru?
    -E-M1X: ogromny, bardzo drogi, z wszystkimi super-funkcjami
    -E-M1 II: duży, drogi
    -E-M5 II: chyba idealny pod względem rozmiarów i wagi dla większości, pozbawiony jednak hybrydowego AF
    W E-M5 III też nie dadzą lepszego AF żeby faworyzować topowy model Konkurencja nie limituje tak swoich najlepszych rozwiązań.
    -E-M10 III: plastikowy, pozbawiony paru funkcji względem poprzednika
    ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.