Strona 38 z 262 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #371
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez markg Zobacz posta
    Dla mnie m4/3 jest mobilnością i jakością w jednym. Jako amator nie potrzebuję jakości FF. Ważna też jest wygoda i przyjemność fotografowania. Aparat musi mieć wizjer, uchylny ekran, pokrętła. Telefon tego nie ma, zawsze będzie tylko telefonem.
    Dokładnie. W pełni się zgadzam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #372
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.796
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez markg Zobacz posta
    Dla mnie m4/3 jest mobilnością i jakością w jednym. Jako amator nie potrzebuję jakości FF. Ważna też jest wygoda i przyjemność fotografowania. Aparat musi mieć wizjer, uchylny ekran, pokrętła. Telefon tego nie ma, zawsze będzie tylko telefonem.
    100% racji. W moim przypadku dochodzi jeszcze to, że potrzebuję raczej maksymalizować niż minimalizować głębię ostrości co jest dodatkowym argumentem przeciw FF - ale cóż - pod tym względem nietypowy jestem
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #373

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Moto Z2 + Hassellblad MotoMod
    A bez metafor ...
    Znajoma mi d... zawraca bo chce sobie kupić taki zestaw.

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    100% racji. W moim przypadku dochodzi jeszcze to, że potrzebuję raczej maksymalizować niż minimalizować głębię ostrości co jest dodatkowym argumentem przeciw FF - ale cóż - pod tym względem nietypowy jestem
    Przeciw FF jest całkiem sporo argumentów. Ludzie sobie sami narobili wody z mózgu. Nie wiem np. po kiego grzyba niektórzy uważają że w podróż też muszą targać FF z kompletem wiaderek .

  4. #374

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  5. #375
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    ... potrzebuję raczej maksymalizować niż minimalizować głębię ostrości co jest dodatkowym argumentem przeciw FF - ale cóż - pod tym względem nietypowy jestem
    Jak bardzo przymykasz Olka?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #376
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem np. po kiego grzyba niektórzy uważają że w podróż też muszą targać FF z kompletem wiaderek .
    Podróż podróży nie równa . A skoro sam nie wiesz, to się zapytaj dlaczego

  7. #377
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bingo Już dawno pisałem, że smartfon dla mobilności
    i dalej się mylisz. Próbowałeś zrobić kiedyś smartfonem zdjęcie "u cioci na imieninach", jak mało światła i dużo ruszających się ludzi? Smartfon jest okej jak jest światła pod dostatkiem albo nic się nie rusza. Widziałeś smartfonowe ISO400? Jaka jest dynamika, zakres tonalny tych matryc 1/2.8" na wyższych czułościach?

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Wziąłeś do porównania największego kloca. Do tego porównujesz aparaty z mniejszymi matrycami i obiektywy, które optycznie są jednak daleko, daleko za 12-100. Bo co by o tym klocu nie mówić to obrazek daje bardzo dobry.

  8. #378
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    i dalej się mylisz. Próbowałeś zrobić kiedyś smartfonem zdjęcie "u cioci na imieninach", jak mało światła i dużo ruszających się ludzi? Smartfon jest okej jak jest światła pod dostatkiem albo nic się nie rusza. Widziałeś smartfonowe ISO400? Jaka jest dynamika, zakres tonalny tych matryc 1/2.8" na wyższych czułościach?


    ...
    Żadna z moich cioć nie ma salonu tak wielkiego, żebym się zmęczył biegając po nim z lustrem
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #379
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.796
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jak bardzo przymykasz Olka?
    Przy makro najczęściej do 8, czasem do 11. Przy większych liczbach przysłony degradacja obrazu przez dyfrakcję już mi zaczyna przeszkadzać, ale sporadycznie z przysłony 16 też korzystałem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #380
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Przy makro najczęściej do 8, czasem do 11. Przy większych liczbach przysłony degradacja obrazu przez dyfrakcję już mi zaczyna przeszkadzać, ale sporadycznie z przysłony 16 też korzystałem.
    Moim zdaniem f16 w m4/3 jest jeszcze całkiem do przyjęcia. W FF aby uzyskać taką samą głębie ostrości trzeba użyć f32 i dyfrakcja będzie pewnie w takim samym stopniu wpływać na ostrość.
    Edit.
    Kiedyś tam robiłem testy wpływu dyfrakcji w m4/3: klik
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13.11.18 o 23:50
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.