Strona 1 z 262 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Przyszłość m4/3

    Piszą że więcej wysokiej jakości teleobiektywów https://camerajabber.com/olympus-ful...o-four-thirds/
    i że "Pro" -czyli drogo https://4.img-dpreview.com/files/p/E...fdc988f2c03e88

    Co wy na to?
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 2.10.18 o 20:08

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Mnie niestety nigdy nie będzie na to stać.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może się z Nikonem połączą? Poza nimi wszyscy mają po dwa systemy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zobaczymy czy nowa matryca przyniesie realną poprawę jakości, jeżeli nie to kolejne szkła pro (czyt. drogie) nie pomogą Matrycy BSI potrzeba, te obecne mają już z 6lat.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    O Olku już nawet w plotkach nic ciekawego nie piszą. To raczej nie jest dobry znak. Zaczyna pachnieć atmosferą czekania na E-7...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Ja tam się zbytnio nie martwię.
    Olympus zawsze uderzał w niszowy rynek.
    Większym problemem jest dla niego pewnie dobrze sprzedający się system E od Sony, niż Panasonic, z którym od lat współpraca szła średnio. Mam na myśli brak korekcji szkieł i współpracy podwójnej stabilizacji na body drugiego producenta, oraz częściowe dublowanie oferty zamiast wzajemnego uzupełnienia (np. P 25mm f/1,7 vs O 25mm f/1..
    Olympus nie zmieni kolejny raz systemu, bo raz że zupełnie straci wiarygodność, a dwa że i tak m43 to nadal najbardziej rozwinięty system bezlusterkowy.
    Jedyne co mu brakuje to paru tańszych szkieł makro i większego zainteresowania Tamrona, Sigmy i Samyanga (AF).
    Jak Sony, Nikon, lub Canon będzie miał w swoich systemach aps-c taką ofertę szkieł systemowych co O z P, to wtedy zaczniemy się martwić.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    O Olku już nawet w plotkach nic ciekawego nie piszą. To raczej nie jest dobry znak. Zaczyna pachnieć atmosferą czekania na E-7...
    Przecież mają zaproponować super flagowca o cenie wyższej niż obecna omd1mk2

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Przecież mają zaproponować super flagowca o cenie wyższej niż obecna omd1mk2
    No właśnie, zupełnie jak E-7

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ...
    Olympus nie zmieni kolejny raz systemu, bo raz że zupełnie straci wiarygodność, a dwa że i tak m43 to nadal najbardziej rozwinięty system bezlusterkowy (1).
    Jedyne co mu brakuje to paru tańszych szkieł makro i większego zainteresowania Tamrona, Sigmy i Samyanga (AF) (2).
    ...
    (1) Canon na starcie jest bardziej rozwinięty w tele, w szerokości trochę mniej, w sumie bilans na zero.
    (2) Mylisz skutki z przyczynami. Brak zainteresowania, bo Olek jest słaby, a nie odwrotnie. Niezależni idą tam, gdzie widzą zarobek.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Jeszcze jedno pytanko: ile szkieł niezależnych zostało zaprojektowanych z myślą o Olku? Zero?
    Mam wrażenie, że na wiekszość m4/3 załapało się przy okazji, a te typowo m4/3 były projektowane bardziej z myślą o video.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    No i jeszcze jedno, jeśli Olek jest tak świetny do makro, to czemu nawet sam Olek ma tak mizerną ofertę szkieł?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    W razie czego tym razem zmiana systemu dla mnie nie będzie tak bolesna jak to miało miejsce w przypadku 43. Szkoda mi tylko będzie tego sympatycznego rozmiaru gratów

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Spójrzmy prawdzie w oczy, dla większości kupujących, to taki kompakt, do którego można sobie wybrać szkiełko i na tym koniec zakupów. Cała reszta, to głęboka nisza w niszy. Może Olek pójdzie w kierunku starej serii IS? Myślę, że byliby chętni. Np. trzy wersje: 12-40; 12-100; 14-150 i do tego coś w rodzaju Raynoxa do makro.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.