Strona 5 z 262 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #41
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...Mikro 4/3 to jednak inna półka aparatów.
    Nie zawsze, dla wielu użytkowników najważniejsza jest mobilność przy jakości HD. Kiedyś pewnie by myśleli i mikrusie, ale przy obecnej jakości zdjęć ze smartfonów wybór już nie jest taki oczywisty. Poza tym widzę, że sporo użytkowników podchodzi do tematu podobnie jak ja. Jak nie chcę nosić torby ze sprzętem, to wystarcza mi smartfon, a jak już biorę torbę, to kilkaset gramów nie robi mi różnicy i biorę FF. Na mikrusy nie ma miejsca. Pozycjonowanie Olka PRO na poziomie FF, to już zupełny odlot.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #42

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 8.10.18 o 09:29

  3. #43

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Smartfony jeszcze we wszystkim aparatu i obiektywu nie zastąpiły i pewnie do końca się to nie uda. Nie da się jednak ukryć że są coraz lepsze i nawet średniej jakości snartfonem można spokojnie pstrykać albumowe zdjęcia. Sam z wakacyjnych wyjazdów drukuję fotoksiążki i obok zdjęć z aparatu wstawiam do niej zdjęcia robione komórką przez żonę i syna. Jak zdjęcia zrobione w dobrym świetle to spokojnie dobrze wychodzą wydruki na co najmniej pół strony A4. Ale jednak wciąż większość ujęć pochodzi z aparatu. Do niedawna był to Nikon APS-C ale ostatnio zastąpił go Olek EM1 ze szkłami 12-40/2.8, 60macro i kitowym 40-150. Jak teraz czytam że robię zdjęcia umierającym systemem to nie wiem czy śmiać się czy płakać... Olka kupiłem dla wygody - miał być kompromis między jakością zdjęć i wygodą użytkowania, bo miałem dość tachania ciężkiego lustra. I to działa - mam to vo chciałem. I cieszę się z fotografowania nie widząc żeby "umieranie" systemu w czymś mi przeszkadzało (to zresztą kolejny raz bo przez lata fotografowałem wciąż uśmiercanym Pentaxem). A w dodatku nadal mam i Nikona D7100 - czyli nie dość że nie FuFu to jeszcze lustrzanką, które ponoć też mają zaraz wyginąć. Czuję się jak dinozaur niemalże... Ale z drugiej strony era dinozaurów trwała kilkadziesiąt milionów lat a człowieka raptem trochę ponad milion. Mogę więc spokojnie czekać na wymarcie obserwując jak co bardziej niecierpliwi się szarpią...

  4. #44
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Olek argumentów za swoim systemem już masz coraz mniej niestety. Z dołu smartfony i jednocalowe kompakty, z góry coraz ciekawsze FF, czasami niewiele większe. Ja jeszcze sobie tłumaczę że na wakacje jest to wystarczające (zobaczymy jak długo) .Ale tylko w małym korpusie. Dlatego z puszki takiej jak G9 zrezygnowalem po kilku tygodniach. Oczywiscie w większości przypadków nie potrzebujemy lepszej jakości, wielu pewnie jęj nie dostrzeże w porównaniu do FF, ale flagowych smartfonów też niewielu wykorzysta, a jedna coś ludzi ciągnie do tego lepszego.

  5. #45
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Olek argumentów za swoim systemem już masz coraz mniej niestety. Z dołu smartfony i jednocalowe kompakty, z góry coraz ciekawsze FF, czasami niewiele większe. ...
    Pokaż mi porównywalny kompletny zestaw FF niewiele większy od m4/3, proszę

  6. #46
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałeś w ręku G9 i a7r2? Używałes Sigma 100-400 i oly 300pro lub panas 100-400 ? Nie napisalem wcześniej że, odnosi się to do każdego zestawu. Ale tak duże korpusy jak G9 w porównaniu do małych puszek Sony a7 nie bardzo mają sens.

  7. #47
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Pokaż mi porównywalny kompletny zestaw FF niewiele większy od m4/3, proszę
    Zależy co uważasz za porównywalne.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #48
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Miałeś w ręku G9 i a7r2? Używałes Sigma 100-400 i oly 300pro lub panas 100-400 ? Nie napisalem wcześniej że, odnosi się to do każdego zestawu. Ale tak duże korpusy jak G9 w porównaniu do małych puszek Sony a7 nie bardzo mają sens.
    G 9 jest duży, ale wygodniej mi się go trzyma od A7 . Za duży, źle.... za mały, zwłaszcza z długim szkłem chyba jeszcze gorzej. Z FF z dużą matrycą i krótkim obiektywem mogę trochę cropować i jest w miarę ok. Ale już z MFT już nie koniecznie. Same kompromisy....

  9. #49
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Prawda, dlatego mam dwa systemy.

  10. #50
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Mniemanologia stosowana ma się dobrze

    Polecam ciekawy tekst na blogu Marka Younga (trafiłem tam z 4/3 rumors). Bardzo ciekawe, kilka wpisów zaledwie o EM-1, ale wartościowych.....

    http://flightlevel42.co.za/photoblog...s_here_to_stay

    Ja od zawsze działam w systemach niszowych, Najpierw Olympus OM-4T, bez autofokusa, prawie 20 lat aż do 2003, kiedy stwierdziłem ze nie nadążam z ostrością za biegającymi dziećmi, wtedy wszedłem w kolejną nisze - Minolta 7, co w epoce cyfrowej oznaczało potem drogę D7D i Sony.....Po padnięciu Sony A700 wszedłem w m4/3 i znowu okazuje się coraz bardziej "niszowy" i podobno ginący.... Chyba przynoszę pecha producentom
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 8.10.18 o 12:27

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.