Strona 26 z 262 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #251
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    A mnie to się zdaje, że chodzi tylko wyłącznie o ekshibicjonizm sprzętowy.
    Kto ma większego "matryca"
    Bo nie oszukujmy się... Kto odróżni zdjęcie zrobione bezlustrem FF od m43 na wydruku A3?
    Zaczyna mi to przypominać sytuację z audiofilami, wiecie, tymi co to słyszą różnice między kablem z 1000zl/m od tego za 10000zl/m
    Na tej samej zasadzie nikt nie odróżni zdjęcia z matrycy 2/3" od m43. Taka sama różnica wielkości jak między FF a m43.

    Sprawa jest banalnie prosta. Między FF, a m43 są 2EV różnicy. W szumach, w GO i w dyfrakcji. Dla jednych jest to różnica, dla innych nie. W jednych zastosowaniach ta różnica jest bardziej widoczna, w innych mniej. Porównanie z audiofilami zupełnie bez sensu.
    Zupełnie bez sensu jest też, moim zdaniem, brnięcie w PRO w cenach FF, a czasem nawet sporo wyższych.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #252
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    dzisiaj sprawdziłem ceny e-m5II+25/1.2 vs. a7ii+50/1.8 oraz e-m5ii+45/1.2 vs. a7ii+85/1.8. Dramat.

  3. #253
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie będzie nowej matrycy?
    Łoj nie będzie . Pan wyraźnie powiedział, że to nie jest potrzebne. To tylko mrzonki i starta energii

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Zaczyna mi to przypominać sytuację z audiofilami, wiecie, tymi co to słyszą różnice między kablem z 1000zl/m od tego za 10000zl/m
    Czy jesteś pewien, tak na sto procent, że niezależnie od ceny, kable nie modyfikują przebiegu prądu zmiennego przez nie przepływającego, przez co wpływają na zmiany brzmienia? .... postawisz na to swoje klejnoty albo głowę ))

  4. #254
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ale co nie ?

    - czy zdjęcia nie są porównywalne ?
    - czy małe matryce przestają być potrzebne ?
    - czy chodzi ogólnie o wielkość matrycy, a w smartfonach jest całkowicie nieistotna ?

    Tak dopytuję w związku z tym co zacytowałeś.
    Chodziło o to że małe matryce nie przestaną być potrzebna w smartfonach.

    =====

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    Czy jesteś pewien, tak na sto procent, że niezależnie od ceny, kable nie modyfikują przebiegu prądu zmiennego przez nie przepływającego, przez co wpływają na zmiany brzmienia? .... postawisz na to swoje klejnoty albo głowę ))
    Z audiofilami jest dokładnie tak samo jak z fotografami, i porównanie jest bardzo dobrze trafione !!!
    Budowa kabla, oraz materiały z jakiego są wykonane ma wpływ na dźwięk !!!
    Aby to usłyszeć trzeba mieć naprawdę "dobry" słuch. Bardzo wiele osób nie jest w stanie zauważyć różnicy.
    W fotografii jest podobnie:
    To co dla jednych jest niezauważalne, lub nie istotne dla kogoś innego jest bardzo ważne i ma spore znaczenie.
    Tak jak już ktoś poprzednio trafnie zauważył, w zależności od rodzaju fotografii i warunków w jakich jest wykonywana sprzęt może mieć pomijalne, jak i bardzo istotne znaczenie.
    Mamy różne preferencje, potrzeby, oczekiwania, możliwości itp.
    Nie jestem fanem żadnego systemu.

  5. #255
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S Zobacz posta
    ...
    Z audiofilami jest dokładnie tak samo jak z fotografami, i porównanie jest bardzo dobrze trafione !!!
    Budowa kabla, oraz materiały z jakiego są wykonane ma wpływ na dźwięk !!!
    Aby to usłyszeć trzeba mieć naprawdę "dobry" słuch. Bardzo wiele osób nie jest w stanie zauważyć różnicy.
    W fotografii jest podobnie:
    ...
    Bzdura. W fotografii nie jest podobnie. Wszystko jest potwierdzone pomiarami i na dodatek różnice między m43, a FF są na tyle duże, że bez trudu można je pokazać nawet "niewidzącemu". Trzeba się wręcz trochę nakombinować, żeby stworzyć sytuację, w której tych różnic nie widać. Nie występują one tylko wtedy, jeśli użyjemy w m43 obiektywu o 2 EV jaśniejszego i ISO o 2 EV niższego. W przypadku szkła jaśniejszego o 3 EV lub ISO niższego o 3 EV będą nawet różnice na korzyść mikrusa
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #256
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Na pojedynczym wydruku nikt nie będzie w stanie powiedzieć, z jakiej matrycy było zdjęcie, oczywiście jeśli będziemy unikać ekstremum. Na ekranie w rozdzielczości pełnoekranowej sytuacja będzie podobna.

    Na szczęście na wystawach nie wiesza się obok siebie tych samych zdjęć wykonanych różnymi aparatami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #257
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... na dodatek różnice między m43, a FF są na tyle duże, że bez trudu można je pokazać nawet "niewidzącemu".
    Tak jak różnica między wskazaniem zegarka analogowego (który ma tylko znaczki odpowiadające godzinom) i cyfrowego. Na analogowym widzę np. 9:15 a na cyfrowym jest to 21:13:47.
    Niby duża różnica ale czy istotna w sytuacji kiedy od godziny czekam w umówionym miejscu na spóźniającą się dziewczynę?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #258
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S Zobacz posta
    Chodziło o to że małe matryce nie przestaną być potrzebna w smartfonach.



    Z audiofilami jest dokładnie tak samo jak z fotografami, i porównanie jest bardzo dobrze trafione !!!
    Budowa kabla, oraz materiały z jakiego są wykonane ma wpływ na dźwięk !!!
    Aby to usłyszeć trzeba mieć naprawdę "dobry" słuch. Bardzo wiele osób nie jest w stanie zauważyć różnicy.
    W fotografii jest podobnie:
    To co dla jednych jest niezauważalne, lub nie istotne dla kogoś innego jest bardzo ważne i ma spore znaczenie.
    Tak jak już ktoś poprzednio trafnie zauważył, w zależności od rodzaju fotografii i warunków w jakich jest wykonywana sprzęt może mieć pomijalne, jak i bardzo istotne znaczenie.
    Mamy różne preferencje, potrzeby, oczekiwania, możliwości itp.
    Zgadzam się całkowicie, ale z jedną uwagą . Aby usłyszeć różnice w brzmieniu kabli, nie trzeba mieć super słuchu. Problem polega na tym, ze ludzie spodziewają się dużych różnic, gdy tym czasem są one dość małe. Kabel dla dźwięku jest najzwyklejszym filtrem. Przepuszcza albo tłumi pewne zakresy częstotliwości modulując barwę dwieku. Przy połączeniach audio (raczej krótkich), zmiany bedą subtelne. Aby wychwytywać te różnice trzeba wiedzieć czego szukać. Nie należy się koncentrować na ogólnej barwie dźwięku a na szczegółach, detalach i budowie sceny stereo. Czym sprzęt ma ... nie nie, nie większą cenę , a większy odstęp od szumu i lepsze dopasowanie impedancyjne pomiędzy poszczególnymi elementami zestawu, tym różnice te są bardziej słyszalne.
    I to jest ta analogia do matryc aparatów. Generalnie matryce dają podobny obraz jeśli chodzi o całokształt, ogół. Ale gdy zaczniemy się przyglądać dokładniej zaczynamy postrzegać różnice tkwiące w szczegółach. Duże różnice widać w ilości detalu i charakterze szumu czy mikrokontraście. Różnice są mniej albo bardziej widoczne w zależności od tego co fotografujemy (duże powierzchnie jak budynki, czy liście w lesie) Tu widać ekstremalne różnice.
    Przytoczone porównanie wydruków jest nierzetelne i tendencyjne ponieważ nie ma tam ani jednej fotografii z MFT zawierającej dużą ilość drobnych szczegółów . Są tylko duże powierzchnie proste do odwzorowania. Typowa propaganda wprowadzająca gawiedź w maliny, ale jakie olkowe. Pomijam sprawę głębi ostrości. Małe i duże matryce mają swoje wady i zalety. Najlepiej mieć oba systemy i w zależności od potrzeby wybierać odpowiedni. Niestety wiąże się to z kosztami, co utrudnia takie rozwiązanie. Samo życie . I finalnie pozostaje focić tym co się posiada na stanie i prosić o wenę, bo ona tu jest najważniejsza.

  9. #259
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Łoj nie będzie . Pan wyraźnie powiedział, że to nie jest potrzebne. To tylko mrzonki i starta energii

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    Czy jesteś pewien, tak na sto procent, że niezależnie od ceny, kable nie modyfikują przebiegu prądu zmiennego przez nie przepływającego, przez co wpływają na zmiany brzmienia? .... postawisz na to swoje klejnoty albo głowę ))
    Ja postawie. Klejnoty i głowę. Audio voodoo mowie zdecydowane nie.

  10. #260
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Rynek jest taki, że drogie kable się sprzedają, tajemnicą poliszynela jest, że wpływ kabli jest niewielki na tle wpływu upgradów firmowych zwrotnic.


    Mam nadzieję, że Olek pójdzie po rozum do głowy i zrobi coś na matrycy 10-12M BSI stacked. Być może GH5s przetarł szlak i wyłączą się z wyścigu na megapixele?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.