Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: OMD M10 Mark III hałas; głośna praca.

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    OMD M10 Mark III hałas; głośna praca.

    Witam wszystkich!
    Na forum jestem nowy lecz Olympusem fotografuję od kilku miesięcy.

    OMD M10 kupiłem jako sprzęt do użytku w podróży, że względu na jego kompaktowe gabaryty i rozbudowana użyteczność (oferuje to co akurat mi potrzebne, na moim poziomie fotograficznego rozwoju). Aparat w trasie (4miesiace: Australia, Nowa Zelandia, Fidżi, Indonezja, Tajlandia) sprawdził się doskonale. Aparat w ciągłym ruchu, zawsze ze mną. Ponad 10k zdjęć. Obiektyw kitowy 14 42 EZ (brakło kasy na 12-40 PRO) plus w Australi dokupiony 40-150.
    Ogólnie jestem zachwycony efektami 'wspolpracy'.

    Wróciłem chwila spokoju i ciszy i zauważyłem że aparat wydaje dość głośny szum, cały czas gdy jest włączony.
    W podróży tego nie zaobserwowałem, zawsze było gwarno i głośno dookoła. Gdy stabilizacja obrazu jest włączona to szum po naciśnięciu migawki do połowy wzmaga się. Bez stabilizacji szum jednostajny. Bez zmian.

    Nie Ukrywam, że zaniepokoilem się. Czy ten typ tak ma? Czy to normalne? Spotkaliscie się z podobnym przypadkiem?

    Niepokój wzmaga dodatkowo fakt, że odłożyłem nieco $ i planuje zakup szkiełka 12-40 Pro. Kitowy 14-42 padł ostatniego dnia podróży, gdy najprawdopodobniej zamokl w plecaku podczas ulewy podpięty do body zwraca komunikat "sprawdź stan obiektywu" i odmawia współpracy. Aparat zabezpieczylem zdecydowanie lepiej, obiektyw niestety był w bocznej kieszonce plecaka (malutki, zgrabny, pod ręką...)

    W/w hałas odnotowałem z podpiętym 40-150, nie mam możliwości sprawdzić jak ma się rzecz z innym obiektywem. Dodam, że AF dość głośno pracuje; ale to chyba kwestia już samego obiektywu 40-150, a nie body, bo to słyszałem już wcześniej wraz z 40-150, a gdy 14-42 był sprawny, to AF nie halasowal.

    Proszę o opinie, czy mam powody do niepokoju? Aparat jest na gwarancji.
    Obiektyw też...

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wszystkie aparaty ze stabilizowaną matrycą szumią. To normalne.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wszystkie aparaty ze stabilizowaną matrycą szumią. To normalne.
    Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. A czy taki szum może narastac z biegiem czasu, w miarę zużycia aparatu? Co może wpływać na poziom takiego szumu, hałasu?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie spotkałem się jeszcze, żeby u kogoś stabilizacja po jakimś czasie szumiała mocniej. Raczej po prostu tego wcześniej nie usłyszałeś, bo przy naturalnych odgłosach otoczenia trudno ten szum wychwycić.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  2. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26.07.17, 10:29
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.12.07, 19:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.